Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Tableta 6-7 inch cu Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Buna ziua!
Nu sunt sigur ca e aria corecta, fapt pentru care rog moderatorul sa mute postarea unde considera ca trebuie.
Am nevoie de un dispozitiv(tableta) portabil(ceva usor de purtat in buzunar), pana in 7 inch maxim, echipat cu Windows. Trebuie sa ruleze f bine Excel, Access, cateva aplicatii java(baze de date). Cerinte importante: Bateria sa tina macar 2 ore, sa aiba conectivitate wireless, slot microSD, sim. Microsoft Outlook este un plus important. Exceptand doua-trei reprize de cate 2 ore, restul timpului poate sta in dock station, conectat la laptop. Am cautat pe net si am gasit informatii sumare despre asta: Orice sfat, sugestie, este binevenita. Nu sunt conditionat de pret dar nici nu vreau sa platesc pe un astfel de dispozitiv 3k+ euro.
Multumesc!

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
Un Lumia 950 XL nu ar face acelasi lucru ? E de 5.7" si e mai "portabil".

UPDATE:

Ceva potrivit pentru tine ar fi Laptop 2 in 1. (diagonala e de 10-11")

Edited by TruculMagic, 20 December 2017 - 15:40.


#3
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
@TruculMagic Verific.
Am o chinezarie de 10. E mare si ...nu ma satisface.

#4
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Yep, Lumia 950 XL! Posted Image

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
Are tot windows 10, acuma nu stiu ce functii are ca nu am folosit, insa avea un prieten si era super la partea de camera foto, display, etc :)

#6
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Am de gestionat...10k badge-uri. Ma intereseaza ca in doua ore, in care nu sunt langa laptop, sa pot verifica strict aceste chestii. Am o aplicatie Java principala, si "artificii" in Excel si Access. Nu am nevoie de ...aplicatii non sens. STRICT Java, Excel, Access. Outlook poate fi un plus, dar nu un capat de tara. Ce am citit nu ma satisface. Si da, marimea de 6 maxim 7 este marimea optima. Nu ma intereseaza cum arata sau cum se numeste. Poate fi si dual boot. Dar sa "fluiere" pe ce am nevoie :) Mai astept pareri.

#7
pompilik

pompilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 17.02.2008
Eu am o tableta KEP, cu windows 8 cumparata de la Selgros cu 300ron.Are procesor Intel Atom de 1.33ghz,si ramul 2gb.

#8
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Gasesti pe OLX Allview Impera I8 ,cu Intel Atom si Windows 10. De 8 inch. Eu am una si merge f bine. II mai pui si un card de 32 si un cablu HDMI si o legi si la Tv cand ai nevoie.

#9
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Vezi sa nu cazi in pacat si sa iei terminal cu windows phone si nu cu windows normal din cauza ca unii recomanda desi sunt pe langa. Sa vezi apoi complicatii :)

#10
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 16.12.2003
Salut,
Banuiesc ca ceea ce faci este "online" Adica aceasta tableta va fi conectata la internet. Nu te-ar ajuta mai mult o solutie de tip Remote Connection in computerul cu care lucrezi in mod curent?
In felul acesta nu ai fi restrictionat la sistemul de oeprare al tabeltei ( aplicatie de remote  gasesti si pe android si pe ios) si plaja de produse e mult mai mare.

O singura mentiune: Sa lucrezi pe 7" in excel e o treaba deosebita. Eu am incercat pe 10" si n-a fost placut. Posted Image

Si sa fiu si pe subiect:

http://www.dell.com/...ell-venue-8-pro

Edited by hades, 21 December 2017 - 12:42.


#11
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017

Quote

o solutie de tip Remote Connection
Verific si anunt cum se comporta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate