Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Florin1335

Florin1335

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.07.2014
O seara buna tuturor! Sunt intr-o oarecare dilema care ma macina din cand in cand. Sunt profil mate info si cea mai convenabila facultate pentru mine (cred) ar fi fmi Bucuresti, tinand cont ca deja fac meditatie la info pentru bac si probabil ma voi descurca si la admitere, la fel si la mate. Toata lumea spune ca politehnica(automatica) e vazuta mai bine, gasesti mai usor loc de munca etc. , dar eu nu prea stiu fizica. Pot sa invat fizica pentru admitere pana atunci( sunt a 12-a ) / am timp / merita ?

Edited by Florin1335, 01 December 2017 - 22:33.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
FMI-CTI este super facultate.

#3
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

View Postpasilla, on 01 decembrie 2017 - 22:37, said:

este super facultate.
De cand?

#4
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Cel mai important este ce stii sa faci. Diploma este o foaia de hartie care ti se cere abia DUPA ce esti intrebat ce stii sa faci. Prea putin conteaza daca pe diploma scrie Informatica sau Inginerie. Presupun ca vrei sa faci programare dupa ce termini.

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View PostPlatonX, on 01 decembrie 2017 - 23:17, said:

Cel mai important este ce stii sa faci. Diploma este o foaia de hartie care ti se cere abia DUPA ce esti intrebat ce stii sa faci. Prea putin conteaza daca pe diploma scrie Informatica sau Inginerie. Presupun ca vrei sa faci programare dupa ce termini.
PLM, pe mine nici acum nu m-a intrebat nimeni de diploma. Defapt nici nu m-au intrebat daca am facultate :) . In schimb m-au intrebat la greu ce stiu sa fac...

Edited by tehnics, 01 December 2017 - 23:47.


#6
Cl0w

Cl0w

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.11.2017
Si eu sunt curios cat de repede se poate invata fizica pentru admitere la poli? Am vazut ca admiterea se da din Mecanica, Termodinamica si Curent electric. Primele 2 ar fi usor de invatat, fiind materia claselor 9-10 dar nu stiu de curent electric.

#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View PostCl0w, on 02 decembrie 2017 - 00:19, said:

Si eu sunt curios cat de repede se poate invata fizica pentru admitere la poli? Am vazut ca admiterea se da din Mecanica, Termodinamica si Curent electric. Primele 2 ar fi usor de invatat, fiind materia claselor 9-10 dar nu stiu de curent electric.
Fizica se invata in scoala. Iar cat de repede se poate invata depinde mult de cat timp studiezi.

#8
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015
Daca termini politehnica iesi inginer.

#9
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007

View PostFlorin1335, on 01 decembrie 2017 - 22:30, said:

Toata lumea spune ca politehnica(automatica) e vazuta mai bine, gasesti mai usor loc de munca etc. ,

Saptamanal intreaba cineva pe aici acelasi lucru. Vezi ce raspunsuri au primit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate