Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Flydubai

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Se pare ca nu. Regulile lor deci dacă vrei sa zbori cu ei la prețurile lor trebuie sa îți asumi asta. Eu am încercat sa fiu acoperit, deși nu cred ca o sa ma întrebe ceva la aeroport.

#20
Sudsemnatu

Sudsemnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 14.09.2010
Salutare,

Inainte sa calatoresc cu flydubai am accesat google care m-a redirectat aici si am ramas un pic speriat de recenziile in ceea ce priveste flydubai. In fine, am zburat cu ei pe 1 dec pana la Dubai, 4:30 la dus si 5 ore la intors.

Impresii:

-locul la picioare e ok, nu e f mare dar nici ca la Wizz. Am 1.90 si am stat ok, intr-adevar ar putea fi mai mult loc dar na, e totusi un low cost. Ma declar multumit
- Entertaining - super tare, pentru 15 AED care sutn 17 lei iti da acces la o super varietate de filme, jocuri si muzica. Merita! Daca dai mai mult, obtii si alte chestii premium
-personalul navigant -super dragut, si la dus la intors am prins romani care au fost super ok
-Aveti grija daca vreti sa mancati mancare calda si sa mai prindeti ceva, ori stati pe primele 15 randuri, ori comandati dinainte ( la check in), ca nu au de ajuns. Daca comandati dinainte, v-o aduce primii voua ceea ce e misto
-preturile sunt ok, o apa la bord e 5 aed adica 5.5 lei, un sand cam 20 de lei, pringlez 12 lei etc

Cam atat.

bafta

#21
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 05.03.2005
mie unul locul la picioare nu mi se pare mai mare la fly dubai ca cel de la wizz. Daca nu zburam cu fiecare de mai multe ori, nu imi dadeam cu parerea :) .

#22
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017
Mai au astia de la flydubai promotii pentru bilete?

#23
nedg

nedg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2019
Poimaine zbor pentru o saptamana in Dubai, am cumparat biletele online din sept. anul trecut si de atunci au schimbat zborurile de 2 ori, m-am trezit cu email de la ei ca zborul FZxxx a fost anulat si cel de la intoarcere delayed la dus mi-au propus alternativa dar nu se potrivea cu rezervarea de la hotel (plateam o zi degeaba la hotel) iar la intors alternativa era sa fim despartiti (mai mergem cu o familie). Singura varianta a fost sa sun la ei in Dubai sa ne puna pe toti in acelasi avion si la o ora potrivita pentru rezervarea la hotel, 50 lei apelul scurt dar de regula mai pune o muzica pe sateptare ceva si se face 100 lei apelul. Dupa ce am rezolvat peste vreo luna iar email ca iar s-a schimbat, iar apeluri.... Binenteles apelurile in engleza si au un accent puternic si mai greu de inteles dar vorbesc repede, daca-i spui sa o lase mai usor pana la urma te intelegi cu ei. Deci la pretul initial la 2 persoane dus/intors s-a mai adaugat 50 USD bagaj de cala si 60 USD apeluri.
Cam dezamagit de toata istoria asta, tot am ramas cu niste ore cam aiurea de ajuns si plecat la/de la hotel, desi initial era totul bine potrivit.

Edited by nedg, 28 April 2019 - 09:57.


#24
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Eu cu flydubai am zburat mereu doar dacă rezervam azi/ieri pentru mâine. Adică max 3 zile înaintea zborului.

E un obicei al multor companii ULLC. Sa rezervi din Septembrie pentru acum a fost într-adevăr foarte riscant.

#25
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005
S-ar putea sa aiba legatura cu interzicerea 737MAX . Ei foloseau intensiv  modelul si acum poate nu au (alte ) avioane suficiente sa suplineasca.

Eu am avut 2 zboruri dus-intors  , fiecare cumparat cu 6 luni inainte , si a fost ok de fiecare data. Dar inainte de interzicerea 737 MAX , chiar cu el am zburat  Posted Image

Edited by kriiss, 06 May 2019 - 15:50.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate