Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Aplicatie TimeTracking

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Pe scurt, pe larg, pe lateral... face poze si numara. :)

Am avut, in mai multe randuri, nevoie de a afla cat am petrecut pe un proiect sau altul. Iata o solutie!
Se pot defini mai multe proiecte pentru care, in orice moment, se poate extrage un raport cu activitatea depusa. Prin activitate se intelege timpul alocat si dovada lucrului (printscreen). Printscreen-urile sunt facute fie la intervale aleatoare, fie la unele fixe.
Userii se completeaza automat in functie de cine e logat in acel moment.
Baza de date, pentru aceasta varianta, este una locala, la fel si locatia unde vor fi scrise pozele. Asta va trebui definita de catre utilizator si salvata in baza de date. In acest fel, daca mai muti utilizatori vor utiliza aceeasi baza, cu totii vor avea imaginile salvate in aceeasi locatie.
Cat timp lucreaza, aplicatia este vizibila doar in System Tray, in ideea de a o face cat mai putin vizibila. O singura chestie (mai importanta) n-am reusit sa o rezolv si nu cred ca o voi face prea curand: nu poate detecta daca ecranul sau contul este in starea Locked (cand un user paraseste calculatorul dar il blocheaza).

Mai multe informatii, sper ca putin mai detaliate (pentru ca are si poze :D ), sunt in PDFul atasat.
Aplicatia este scrisa in Java.
Ca sa nu avem discutii (la proces), raport scan VirusTotal


Mersi!
Sorin

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate