Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Aplicatie TimeTracking

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,364
  • Înscris: 11.08.2003
Pe scurt, pe larg, pe lateral... face poze si numara. :)

Am avut, in mai multe randuri, nevoie de a afla cat am petrecut pe un proiect sau altul. Iata o solutie!
Se pot defini mai multe proiecte pentru care, in orice moment, se poate extrage un raport cu activitatea depusa. Prin activitate se intelege timpul alocat si dovada lucrului (printscreen). Printscreen-urile sunt facute fie la intervale aleatoare, fie la unele fixe.
Userii se completeaza automat in functie de cine e logat in acel moment.
Baza de date, pentru aceasta varianta, este una locala, la fel si locatia unde vor fi scrise pozele. Asta va trebui definita de catre utilizator si salvata in baza de date. In acest fel, daca mai muti utilizatori vor utiliza aceeasi baza, cu totii vor avea imaginile salvate in aceeasi locatie.
Cat timp lucreaza, aplicatia este vizibila doar in System Tray, in ideea de a o face cat mai putin vizibila. O singura chestie (mai importanta) n-am reusit sa o rezolv si nu cred ca o voi face prea curand: nu poate detecta daca ecranul sau contul este in starea Locked (cand un user paraseste calculatorul dar il blocheaza).

Mai multe informatii, sper ca putin mai detaliate (pentru ca are si poze :D ), sunt in PDFul atasat.
Aplicatia este scrisa in Java.
Ca sa nu avem discutii (la proces), raport scan VirusTotal


Mersi!
Sorin

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate