Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Fete crescute sa fie dependente de barbat?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Am prieteni de familie care ca si mine au fete, eu am fetita si baiat, dar ne rezumam la partea de fata.
Fetele astea ale lor au iphone, au bani, bani care nu provin de la familia lor, adica taticul sigur nu i-a dat 5 mii de lei pentru Iphone, asa ca o dau ca castiga bani din diferite jocuri, treburi care pentru cineva care se pricepe la internet nu sunt adevarate. Adica mint. Si familia lor avand o situatie financiara slaba nu au ce sa zica.

Asa ca ma gandeam sa fac subiectul asta pe https://forum.softpe...nal-de-parinte/ doar ca am zis ca pare o chestie care nu se aplica doar in cazul in care esti parinte.
Si m-am uitat pe profilele copilelor respective, fete frumoase, tate la vedere, ba zici ca sunt orfane si nu au vreun parinte sa le zica sa puna poze mai decente.
Si partea de comentariu si like, batrani trecuti de o varsta.
Deci pe romaneste sunt fete care sunt crescute sa fie dependente de fel si fel de barbati de pe internet.

Nu stiu ce sa zic dar mi-a parut scarbos sa gasesc poze erotice si alte treburi tampite pe id-uri de fete tinere.

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Pai da-ne si noua profilele de FB sa ne dam cu parerea.

#3
truematters

truematters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2017
Pentru ca dupa mentalitatea biblica, chiar si in plina epoca digitala,  societatile conservatoare ca cea din Romania isi educa femeile sa depinda in permanenta de barbat.


In lumea ortodoxa si cea islamica,  femeia e educata sa stea fie la cratita daca e urata, fie sa stea de post de BIBELOU si jucarie sexuala daca e frumoasa.






Acum sincer....

....preferi o femeie dependenta si loiala barbatului care are  venit stabil si personalitate puternica?

Sau preferi  o feminista spurcata si independenta care te-ar da la tribunal si daca te-ai holbat o secunda la sanii ei si care isi selecteaza partenerii dupa cum vrea ea, indiferent ca sunt de alta etnie si urati cu spume sau cu vreo lesbi ?

Edited by truematters, 26 November 2017 - 09:51.


#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Mda...evolueaza si FB...in rau desigur vorbind in general. Dar totusi in bine pentru ei!

Exista ascensiune si apoi cadere...!

Ce sa faca piti? Se vor intretinute, ca doar se pricep la mai nimic. Se descurca si ele...!

Edited by arab, 26 November 2017 - 09:37.


#5
truematters

truematters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2017

 Argent, on 26 noiembrie 2017 - 09:23, said:



Nu stiu ce sa zic dar mi-a parut scarbos sa gasesc poze erotice si alte treburi tampite pe id-uri de fete tinere.

Nimeni nu ramane copil.
Odata si odata, toti ne dezvirginam de la varsta potrivita.

Suntem apoi mamifere/primate......e evident ca scopul suprem pentru multi e perpetuatea/reproducerea speciei.

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Mda..

Adica:
- oamenii sunt saraci si prosti
- nu ii intereseaza de unde are fata bani

Ce e nou in asta? Cred ca e o poveste arhaica.

#7
truematters

truematters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2017

 arab, on 26 noiembrie 2017 - 09:34, said:

Mda...evolueaza si FB...in rau desigur vorbind in general. Dar totusi in bine pentru ei!

Exista ascensiune si apoi cadere...!

Inainte a fost HI5 si Yahoo Messanger cu galerii de poze cu pitzi.

Dupa FB se va ridica altul.

Pitzipoanca insa nu va disparea niciodata!

Existau pitzipoance inca din Egiptul Antic, poate chiar de cand femeile cavernelor isi puneau pe ele bijuterii si ornamente  din scoici si pietricele si de cand au descoperit ca isi pot vedea chipul reflectat in apa.

Quote


Ce sa faca piti? Se vor intretinute, ca doar se pricep la mai nimic.

Ba se pricep la ceva:  la satisfactia sexuala  si la suportul moral acordat barbatului!   Posted Image

Edited by truematters, 26 November 2017 - 09:38.


#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

 Argent, on 26 noiembrie 2017 - 09:23, said:

Am prieteni de familie care ca si mine au fete, eu am fetita si baiat, dar ne rezumam la partea de fata.
Fetele astea ale lor au iphone, au bani, bani care nu provin de la familia lor, adica taticul sigur nu i-a dat 5 mii de lei pentru Iphone, asa ca o dau ca castiga bani din diferite jocuri, treburi care pentru cineva care se pricepe la internet nu sunt adevarate. Adica mint. Si familia lor avand o situatie financiara slaba nu au ce sa zica.

Asa ca ma gandeam sa fac subiectul asta pe https://forum.softpe...nal-de-parinte/ doar ca am zis ca pare o chestie care nu se aplica doar in cazul in care esti parinte.
Si m-am uitat pe profilele copilelor respective, fete frumoase, tate la vedere, ba zici ca sunt orfane si nu au vreun parinte sa le zica sa puna poze mai decente.
Si partea de comentariu si like, batrani trecuti de o varsta.
Deci pe romaneste sunt fete care sunt crescute sa fie dependente de fel si fel de barbati de pe internet.

Nu stiu ce sa zic dar mi-a parut scarbos sa gasesc poze erotice si alte treburi tampite pe id-uri de fete tinere.

Tu ce cautai pe id-uri de fete tinere si de ce comentezi la modul 'fete frumoase, tate la vedere'? Esti fix ca acei 'batrani trecuti de o varsta' (de ce naiba varsta mai pot fi trecuti batranii...?) doar ca nu ai scris comentariul direct pe profilul lor ci aici.
Ca orice adolescent, au nevoie de afirmare si recunoastere. Probabil ca asta e cea mai la indemana solutie, date fiind anturajul, accesul la tehnologie si educatia. De unde si pana unde se leaga asta cu dependenta de barbati?

#9
truematters

truematters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2017

 AlexEn, on 26 noiembrie 2017 - 09:37, said:

Ca orice adolescent, au nevoie de afirmare si recunoastere.  
Hai sa terminam cu ipocriziile...Posted Image
E evident ca toti vrem afirmare si recunoastere pentru telul suprem: SEEEEX!

Si avem acest tel inca de la pubertate, pentru ca omul inca mai gandeste instictual ca orice primata sau mamifer.

Pisicile si cainii si-o trag numai dupa 1 an de la nastere.  

Femeia umana poate concepe copii de la  5 ANI!  

In antichitate, majoritatea fetelor faceau copii de la 12-14 ani! Si intr-adevar, multe mureau la nastere din cauza conditilor si fiindca nu puteau suporta un proces de nastere naturala.

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Daca topicul era deschis de o fata, mai intelegeam, e urata. Dar asa, de un barbat?

#11
truematters

truematters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2017

 slai, on 26 noiembrie 2017 - 09:42, said:

Daca topicul era deschis de o fata, mai intelegeam, e urata. Dar asa, de un barbat?

Ba se poate explica de ce :  barbatii ca initiatorul si ca mine suntem de fapt invidiosi ca nu le avem NOI si fiindca sunt luate de alti masculi alfa.

De aia! Posted Image

#12
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 AlexEn, on 26 noiembrie 2017 - 09:37, said:

Tu ce cautai pe id-uri de fete tinere si de ce comentezi la modul 'fete frumoase, tate la vedere'?
Se vede ca nu esti parinte, ca parinte mai discuti cu prieteni de despre copil, apoi iti pare ciudat ca un prieten iti spune ca fata lui are iphone de 5 mii de lei, te uiti la el si intrebi daca i-a cumparat iphone? Cati ani are fata? Si iti spune ca se joaca ceva pe interent si ca de acolo are bani. Tu fiind parinte tanar te gandesti ca nu are cum sa castige bani in modul ala, asa ca te uiti pe profilul prietenului tau si apare ca la tine "Casatorit cu " si apare sotia, profilul la sotie fiind plin de poze copil/caine etc...
Si desigur ca la sotie sunt cateva poze decente, de la sotie de pe profil intri la fata si te uiti copila cu poze erotice si alte astea.
Click. atat.

Pe tine nu te te-ar face curios de unde are fata unui prieten iphone  de 5 mii de lei? Iphone si bani care nu au fost dati de la el?
Cam asta implica partea de parinte, te interesezi ce face copilul tau sau ce face copilul altora ca o sa socializeze impreuna. Cam asta este esenta de parinte...

Edited by Argent, 26 November 2017 - 09:45.


#13
truematters

truematters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2017

 Argent, on 26 noiembrie 2017 - 09:44, said:

.
Si desigur ca la sotie sunt cateva poze decente, de la sotie de pe profil intri la fata si te uiti copila cu poze erotice si alte astea.



Daca ii interzici, ajunge sa acumuleze frustrari si risca sa ajunga o mare depravata mai tarziu.  

Nu zic ca sa incurajezi inceperea vietii sexuale de la 12-14 ani, dar e ideal ca mama sa poarte discutii pe tema asta si daca se intampla, sa aiba intotdeauna prezervativ la ea si sa o sfatuiesti sa nu se duca in zone dubioase noaptea.  
Tu nu trebuie decat sa nu o lasi sa   se cupleze  cu baieti de anturaj prost.  

Eu unu' incurajez ca orice adolescent sa se masturbeze de cum il apuca (indiferent cat de frageda e varsta...eu m-am apucat de la 10-11 ani).........fiindca nu poti sa combati erectia si orgasmul cu bataia sau discutii inutile si dogmatice.
Nu poti sa te lupti cu natura insasi.  

Deci, da, mama ar trebui sa-i asigure toate cele cuvenite (chiar sa-i cumpere vibrator si dildo)   ca fiica ei sa se poata masturba in liniste oricand poate si moderat, la fel cum si tatal trebuie sa-si  lase  baiatul sa se masturbeze moderat.

Nu suntem roboti sa ne putem abtine.

Edited by truematters, 26 November 2017 - 09:52.


#14
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Argent, on 26 noiembrie 2017 - 09:44, said:

Pe tine nu te te-ar face curios de unde are fata unui prieten iphone  de 5 mii de lei? Iphone si bani care nu au fost dati de la el?
Cam asta implica partea de parinte, te interesezi ce face copilul tau sau ce face copilul altora ca o sa socializeze impreuna. Cam asta este esenta de parinte...
Numai daca vrei sa o arzi si tu.Cum sa te bagi in familia altuia?Daca odrasla ta e ok nu ai de ce sa-ti faci griji,doar cine se aseamana se aduna.Sau daca lucrurile sunt mai departe intervii serios,mai bine sa planga ea acum,decat tu mai tarziu.

Edited by daniMMM, 26 November 2017 - 09:49.


#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

 Argent, on 26 noiembrie 2017 - 09:44, said:

Se vede ca nu esti parinte, ca parinte mai discuti cu prieteni de despre copil, apoi iti pare ciudat ca un prieten iti spune ca fata lui are iphone de 5 mii de lei, te uiti la el si intrebi daca i-a cumparat iphone? Cati ani are fata? Si iti spune ca se joaca ceva pe interent si ca de acolo are bani. Tu fiind parinte tanar te gandesti ca nu are cum sa castige bani in modul ala, asa ca te uiti pe profilul prietenului tau si apare ca la tine "Casatorit cu " si apare sotia, profilul la sotie fiind plin de poze copil/caine etc...
Si desigur ca la sotie sunt cateva poze decente, de la sotie de pe profil intri la fata si te uiti copila cu poze erotice si alte astea.
Click. atat.

Pe tine nu te te-ar face curios de unde are fata unui prieten iphone  de 5 mii de lei? Iphone si bani care nu au fost dati de la el?
Cam asta implica partea de parinte, te interesezi ce face copilul tau sau ce face copilul altora ca o sa socializeze impreuna. Cam asta este esenta de parinte...

Nu, nu m-ar face curioasa asta. In schimb m-ar face curioasa de unde are copilul meu iphone daca eu nu i-am dat bani.
Faptul ca parintele ala are o problema de relationare cu copilul lui sau nu il intereseaza, pur si simplu, denota altceva, nu faptul ca fata e crescuta sa depinda de un barbat. Mi se pare, mai degraba, ca fata pur si simplu nu mai e crescuta de parinti, ca au scapat-o din mana de multa vreme.

 truematters, on 26 noiembrie 2017 - 09:39, said:

Hai sa terminam cu ipocriziile...Posted Image
E evident ca toti vrem afirmare si recunoastere pentru telul suprem: SEEEEX!
...

Nu e nicio ipocrizie, e vorba despre psihicul unui adolescent. Sexul este unul dintre teluri la varsta la care se schimba totul.

Edited by AlexEn, 26 November 2017 - 09:52.


#16
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Mie prostance rau mi se par alea casatorite, cu/fara copchil si care o ard in poze de pytzypoank secsi pe FB sau Net. Selfie-uri cu bot de rata si altele.

#17
truematters

truematters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2017

 Steetch, on 26 noiembrie 2017 - 10:00, said:

Mie prostance rau mi se par alea casatorite, cu/fara copchil si care o ard in poze de pytzypoank secsi pe FB sau Net. Selfie-uri cu bot de rata si altele.
Inseamna ca nu sunt multumite de barbatii cu care sunt casatorite si isi cauta altii mai buni.


Ba, femei destepte astea pitzipoancele, adica doar pentru ca sunt frumoase:
  • sunt intretinute daca se casatoresc cu barbati bogati
  • daca divorteaza, primesc partaj si despagubiri,  si se pot casatori cu alti barbati si mai bogati
  • cu banii respectivi isi fac operatii de silicoane, isi injecteaza botox....ca la 50-60 de ani sa arate ca Madonna si sa stea in continuare pe banii mosilor bogati.
  • mai pot avansa si in ierarhie, avand prioritate la posturile de secretare si HR-iste cele mai bine platite.........fata de fraierele alea de curve  de pe nimfomane.com care sunt intr-o permanenta miscare daca presteaza outcall, stau cu chirie, primesc 5-6 urati in medie pe zi sa-i lustruiasca......in timp ce pitzipoancele astea au casa asigurata, masina chiar, card de credit.
Ele nu trebuie decat  sa-si faca publicitate de prezentare a marfii prin poze,  sa stea in genunchi si sa desfaca slitul la pantaloni. Posted Image

Edited by truematters, 26 November 2017 - 10:05.


#18
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Argintule,habar n-ai cata putere au femeile intre picioare.Cateva descopera mai devreme.  Ca fapt divers recent am aflat ca nu eu am combinat  sotia dupa vre-o 3 luni ci ca ea ma vana de vre-o 6.Mi-a stricat zenul cand am aflat.Be,acum 20 ani sa petrecut tarasenia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate