Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Fete crescute sa fie dependente de barbat?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,822
  • Înscris: 26.01.2010

 Argent, on 26 noiembrie 2017 - 09:44, said:

Se vede ca nu esti parinte, ca parinte mai discuti cu prieteni de despre copil, apoi iti pare ciudat ca un prieten iti spune ca fata lui are iphone de 5 mii de lei, te uiti la el si intrebi daca i-a cumparat iphone? Cati ani are fata? Si iti spune ca se joaca ceva pe interent si ca de acolo are bani. Tu fiind parinte tanar te gandesti ca nu are cum sa castige bani in modul ala, asa ca te uiti pe profilul prietenului tau si apare ca la tine "Casatorit cu " si apare sotia, profilul la sotie fiind plin de poze copil/caine etc...
Si desigur ca la sotie sunt cateva poze decente, de la sotie de pe profil intri la fata si te uiti copila cu poze erotice si alte astea.
Click. atat.

Pe tine nu te te-ar face curios de unde are fata unui prieten iphone  de 5 mii de lei? Iphone si bani care nu au fost dati de la el?
Cam asta implica partea de parinte, te interesezi ce face copilul tau sau ce face copilul altora ca o sa socializeze impreuna. Cam asta este esenta de parinte...


Prietenul asta al tau e dator la tine cu ceva banuti sau nu e cazul ?

Nu de alta dar nepoata mea de 14 ani are telefon de 5 mii in timp ce tac-su inca butoneaza un flip phone. Cealalata nepoata la fel , are smartphone si parintii inca folosesc telefoanele de acum 2-3 ani.
Si nu , nu ii da banii afara din casa pe niciunul dar cand copilu incepe sa se  roage de tine si stie cum sa te pacaleasca faci pe dracu in patru si ii cumperi telefonu de 5 mii.

Fata prietenului tau cati ani are ? Are iubit ? Poate are iubit si i l-a cumparat ala dar nu vrea sa le spuna parintilor.
Cum se fac bani pe FB punand poze sexy ? Pui poza sexy si primesti banu gramada sau incerci sa spui ca toate fetele cu poze sexy si aifoane is curve ?

Legat de titlul topicului nu cred ca o fata care face rost de un tel de 5 mii ( indiferent cum ) e dependenta de barbat.
Cred ca e fix invers , e independenta, afacerista de mica :D

#38
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

 Argent, on 26 noiembrie 2017 - 09:23, said:

Nu stiu ce sa zic dar mi-a parut scarbos sa gasesc poze erotice si alte treburi tampite pe id-uri de fete tinere.
Vorbesti ca un parinte despre fiica sa, e de inteles intrucat ai afirmat ceea ce ai afirmat.
Da' pai pe ce fel de ID-uri, de babe?Posted Image

#39
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

 Noua_pe_site, on 28 noiembrie 2017 - 20:26, said:

Si nu , nu ii da banii afara din casa pe niciunul dar cand copilu incepe sa se  roage de tine si stie cum sa te pacaleasca faci pe dracu in patru si ii cumperi telefonu de 5 mii. dar daca cere 1 ferrari micut? te apuci sa distribui droguri? eu zic ca merita..daca te roaaga...


incerci sa spui ca toate fetele cu poze sexy si aifoane is curve ? bingo!

Legat de titlul topicului nu cred ca o fata care face rost de un tel de 5 mii ( indiferent cum ) e dependenta de barbat.
Cred ca e fix invers , e independenta, afacerista de mica Posted Image asta e maxima anului!Posted Image

Edited by 41ex, 29 November 2017 - 10:16.


#40
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,822
  • Înscris: 26.01.2010
Hai sa fim seriosi , nu toata lumea e in stare sa se apuce de droguri :P
I-am dat ca exemplu pe ai mei pentru ca si eu am fost la fel de curioasa cand am vazut ca nepoata mea de 14 ani are telefon dastept iar parintii se intreaba cum dracu platesc factura de lumina sau restul facturilor in general.
Si nu poti numi curve toate copilele care posteaza poze pe fb cu telefoane destepte. Sunt mici si proaste, se iau dupa ce vad la televizor sau pe fb din pacate ,incearca sa se integreze intr=o turma din care daca stai de vb cu ele nici macar nu vor sa faca parte.

Colega mea de munca are o fata de 16 ani care e cumintica foc. Se duce la volei de 3 ori pe saptamana, face ore suplimentare la scoala , in vara a inceput cu curs de infirmiera ,are grija de vreo 2 copii cand nu e la scoala sau volei , e super desteapta iar baietii nu par sa fie interesul ei.
Si-a pus poza pe fb cu bot de rata pentru ca se juca impreuna cu o prietena si a crezut ca poza aia e super cute.

#41
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu e asa desteapta daca si-a pus bot de rata...in general la poze femeile nu prea dau dovada de inteligenta..in general sunt intoarse cu spatele mai mult sau aplecate..probabil vor sa ne arate cat de mare au craniul din mai multe unghiuri..:/

si nu trebuie incurajati sa intre in turma de idiocracy.

Edited by althea, 30 November 2017 - 09:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate