Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

The Wall - Marele Zid (Antena 1)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

Poll: The Wall - Marele Zid (Antena 1) (36 member(s) have cast votes)

Va place emisiunea "Marele zid"?

  1. Da (9 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

  2. Nu (27 votes [75.00%] - View)

    Percentage of vote: 75.00%

Vote Guests cannot vote

#1
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
O emisiune de cultura generala, dar si noroc. Urmariti? Va place?

#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Cine se mai uita in la antene?

#3
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
singura emisiune nemanelizata de a1. daca ajungea la Kanal D,  l-ar fi manelizat ca pe Roata Norocului.

Edited by zyppster, 23 November 2017 - 06:34.


#4
darcip

darcip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.01.2016
antena 1, antena 3, radio zu?? ce sunt astea??

#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

 open-your-eyes, on 23 noiembrie 2017 - 06:18, said:

O emisiune de cultura generala, dar si noroc. Urmariti? Va place?
Cultura si antenele.

Cica o tipa voia sa-si inscrie baiatul la Scoala de Dans si Bune Maniere. Suna la scoala respectiva si intreaba:
- Alo? Scoala de Dans si Bune Maniere?
I se raspunde:
- Eeee, p*la dans!! Numa bune maniere!!

 darcip, on 23 noiembrie 2017 - 07:49, said:

antena 1, antena 3, radio zu?? ce sunt astea??
[ https://static1.squarespace.com/static/588107a7bebafb4eb4c120d2/5890cbf2197aea6ab41052fe/5890ce12414fb5e59c040173/1485884950963/a3+small.001.jpeg?format=750w - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Kroghy, 23 November 2017 - 07:54.


#6
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Odata am vazut ca de obicei adorm. Saptamana trecuta adica. Prea tabloidica , prea liniara asa cum sunt mai toate formatele astea fixe de show-uri. Mai degraba imi place aia dupa pro tv cu "Romania jos palaria". De multe ori show-urile astea n-au nimic spontan in ele numai replici fabricate si faze compuse dinainte.

#7
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
Slaba partea de cultura generala, prezentatorul nu prea are fun, iar teatralizarea aia de la final, cand cei doi se reintalnesc pe scena dar sunt tinuti cu spatele unul la altul, mi se pare de tot .....atul

#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Intrebarile sunt ok, adica chiar sunt de cultura generala, dar formatul.... foarte comercial (parca ar fi teleshopping).

#9
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 29.07.2017
Teatrul dramatic de la final e superb. Daca l-ar scoate ar fi ceva de emisiune.

#10
Bersherker

Bersherker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 10.10.2014
Ma uitam la The Wall in primavara, pe RTL. Mi se parea interesanta emisiunea, chiar daca nu intelegeam mare lucru din intrebarile adresate. Acolo parca avea alt farmec si prezentatorul. La noi am reusit sa urmaresc vreo 3-4 emisiuni. Conceptul e interesant, e ceva diferit fata de mizeriile aparute in ultimii ani.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 yetiro, on 23 noiembrie 2017 - 08:23, said:

Slaba partea de cultura generala, prezentatorul nu prea are fun, iar teatralizarea aia de la final, cand cei doi se reintalnesc pe scena dar sunt tinuti cu spatele unul la altul, mi se pare de tot .....atul
Ceva cu chiloti prindea mai bine!

N-am apucat decat fugitiv sa ma uit si prima impresie a fost ca intrebarile chiar tin de cultura generala, spre deosebire de ”am intrebat o suta de romani”. Acum, la partea de farmec nu le poti imbina pe toate, pentru ca altfel ar iesi emisiuni clasice manelizate, cum avem si am mai avut. Am mai vazut una (emisiune) cu Iantu, care nici aia nu are fun, dar care se incadreaza in ceea ce si-a propus si la care te poti uita fara sa storci un castron de lamai.

#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Mie mi se pare ceva ciudat la "cum cade bila aia". Mi se pare ca e un display acolo si nu e obiect real.
Parerea mea.
Intrebarile unele sunt de bun simt, unele de baraj :)
Destul de boring emisiunea, prezentatorul arata de parca il strang pantofii, putin cam fals.
Nici altii nu sunt mai ok...
Pana la urma ceva tipic romanesc, lejer, no brain needed... sa se uite "bobulatia" sa uite de foame si de coruptie.

M-as inscrie la emisiune sa ii las lefteri.

#13
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Cine se mai uita la TV ?
Iar cine se uita cred ca are ratiunea functionala incat sa nu aibe in grila de programe ham(n)tene...

Edited by notrust, 23 November 2017 - 12:02.


#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Si ce ma calca pe nervi la emisiunea asta ?

Formatul de cultura generala + noroc ?
Adica ori te duce capu' sa stii ce intreaba aia ori e Alba Neagra ?
+ ca mi se pare ca e ceva necurat la bile ca prea cad la 1 la verzi si la 150000 la rosii...

#15
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

 darcip, on 23 noiembrie 2017 - 07:49, said:

antena 1, antena 3, radio zu?? ce sunt astea??
Posturi de radio si televiziune din cadrul grupului Intact.

 Kroghy, on 23 noiembrie 2017 - 07:53, said:

Cultura si antenele.

Cica o tipa voia sa-si inscrie baiatul la Scoala de Dans si Bune Maniere. Suna la scoala respectiva si intreaba:
- Alo? Scoala de Dans si Bune Maniere?
I se raspunde:
- Eeee, p*la dans!! Numa bune maniere!!


[ https://static1.squarespace.com/static/588107a7bebafb4eb4c120d2/5890cbf2197aea6ab41052fe/5890ce12414fb5e59c040173/1485884950963/a3+small.001.jpeg?format=750w - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Era vorba de o emisiune de la Antena 1 nu 3 :)

 open-your-eyes, on 23 noiembrie 2017 - 06:18, said:

O emisiune de cultura generala, dar si noroc. Urmariti? Va place?
A fost si-n Franta de la inceputul anului pana-n vara. De vazut daca revine.

#16
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Pare interesantă emisiunea.
Am urmărit câteva ediții.
Dar nu știu de ce am impresia că e cam /aranjată/ treaba.
Adică din câți au venit până acum acolo nici unul să nu fi câștigat marele premiu (sau poate o fi fost și nu am prins eu ediția respectivă)?
Întrebările sunt ok dar se poate și mai bine.

#17
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Acum niste ani era isteria aia cu site-ul pro-ului cum naiba se numea ca am uitat. Intre timp a disparut. Busu il prezenta. Nu-mi amintesc si mi-e ciuda ca nu-mi amintesc

A da conquiztador. Care vad ca inca mai exista pe internet numit triviador. Si cica inca e jucat. Sa ma uit pe sati sa vad ce rank are. De ce nu face proul emisiune in genul?
Vad pe wikipedia ca era un format ...maghiar...si io care laudam pro-ul ca uite domne ce joc a facut. Insa na un site de trivia nu e mare chestie , putem face propriul joc in genul in 2 secunde.

#18
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013

 karax, on 23 noiembrie 2017 - 18:19, said:

Acum niste ani era isteria aia cu site-ul pro-ului cum naiba se numea ca am uitat. Intre timp a disparut. Busu il prezenta. Nu-mi amintesc si mi-e ciuda ca nu-mi amintesc

A da conquiztador. Care vad ca inca mai exista pe internet numit triviador. Si cica inca e jucat. Sa ma uit pe sati sa vad ce rank are. De ce nu face proul emisiune in genul?
Vad pe wikipedia ca era un format ...maghiar...si io care laudam pro-ul ca uite domne ce joc a facut. Insa na un site de trivia nu e mare chestie , putem face propriul joc in genul in 2 secunde.
Joc și eu trivador (cum e acum în denumirea nouă) de prin 2008.
Într-adevăr e tare jocul.
Doar că, ăsta să fie adus de la stadiul de joc online la un concurs televizat, i-ar trebui niște modificări.
Anume, la unele întrebări dacă doar dai un răspuns aproximativ de cel corect e punctat ca fiind corect și pe tv nu ar trebui pusă varianta asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate