Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

The Wall - Marele Zid (Antena 1)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

Poll: The Wall - Marele Zid (Antena 1) (36 member(s) have cast votes)

Va place emisiunea "Marele zid"?

  1. Da (9 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

  2. Nu (27 votes [75.00%] - View)

    Percentage of vote: 75.00%

Vote Guests cannot vote

#19
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,059
  • Înscris: 30.04.2007
am incercat intr-o zi, cind faceam shmotring of sectory cu aspiratorul prin casa sa trag cu ochiul/urechea, parea interesanta butaforia si vroiam sa vad ce si cum .. nu am rezistat decit 2 intrebari.
1 - ce inseamna mp3 ..
2 - care animale SE pot intilni in natura.
la prima a ocolit raspunsul mpeg audio 3 de parca ardea, la celalalt a ales pinguinul si ursul polar, desi era extrem de evident ca raspunsul corect era ghepardul si leopardul ..
am dat pe paprika, muult mai educativ.

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
M-am uitat si eu la o emisiune (si cred ca v-am batut destul la cap ca vreau concursuri de cultura generala la TV Posted Image). La a doua nu m-am mai uitat. Intr-adevar intrebarile au fost OK, dar sa ai o emisiune de o ora si ceva cu 10 intrebari... nici macar la VSFM nu era asa intinsa pelteaua. Si intr-adevar, cum au mai scris si alti colegi: partea finala e super trasa de par.

Si, ca sa nu ramana coliva fara cireasa, dupa asta a urmat serialul de culturalizare Baieti de oras Posted Image :bicycle: Posted Image

In concluzie, singurele concursuri de cultura generala din Romanica raman Castiga Romania si Dublu sau nimic pe Europa FM Posted Image

Edited by pufonel, 23 November 2017 - 23:32.


#21
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Vrea mama sa mergem si noi. Posted Image

#22
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
De ce nu a fost astazi emisiunea?

#23
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
De vreo 2 zile, urmaresc The Wall si pe Canale 5. E diferenta uriasa intre cum e produsa emisiunea acolo si plictiseala facuta de Antena 1, Indeosebi prezentatorul. Pe Canale 5, parca nu e asa trasa de par ca la A 1...E mult mai funny, interactioneaza si publicul...concurenti pe masura. Oare cand vor invata si ai nostri ?

#24
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cine prezinta pe Canale 5? Gerry Scotti sau altul mai tanar?

#25
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Gerry Scotti

#26
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017

View Postopen-your-eyes, on 27 decembrie 2017 - 21:50, said:

De ce nu a fost astazi emisiunea?
A fost în vacanță. De săptămâna viitoare (de mâine, 8 ianuarie), ea va fi luni și marți de la 20.

Edited by galatiuser, 07 January 2018 - 13:39.


#27
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Vad ca sunt reluari. Posted Image Posted Image

#28
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,719
  • Înscris: 06.11.2018
Show-ul „The Wall - Marele zid” revine cu sezonul doi, la Attached File  Antena 1.png   4.44K   1 downloads . Când începe

[ https://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2019/09/the-wall_sezon-2_tb730.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Emisiunea The Wall - Marele zid revine cu un nou sezon, cel cu numărul doi, la Antena 1. Show-ul va fi programat în zilele de miercuri și joi, imediat după serialul Sacrificiul, de la ora 22:15, anunță reprezentanții postului.

Game show-ul, prezentat tot de Valentin Butnaru, a fost filmat tot în Polonia, la fel ca și primul sezon.

Prima ediție a show-ului produs de Mona Segall a debutat în septembrie 2017, iar datele de audiență au fost sub media postului, după cum Paginademedia.ro a relatat AICI.

Valentin Butnaru, despre noul sezon al show-ului:

„Am întâlnit concurenți determinați, oameni frumoși, am observat cum legătura dintre coechipieri și încrederea pe care și-o acordă unul altuia pot schimba soarta jocului. Am văzut zâmbete, lacrimi de fericire și decizii curajoase care au schimbat destine.

Experiența acestui show este cu totul și cu totul palpitantă și nu de puține ori m-am găsit atât de cuprins de energia din platou, încât am experimentat alături de concurenți același carusel de sentimente. Cel de-al doilea sezon este spectaculos, așa că vor urma multe seri pline de emoții în fața Marelui Zid.”

Emisiunea pune la bătaie premii în bani pentru concurenți:

„Câștigurile primului sezon au depășit jumătate de milion de euro”, spune aceeași sursă.

Despre The Wall

Show-ul este creat de LeBron James, celebrul jucător NBA, alături de Maverick Carter (SpringHill Entertainment) si Andrew Glassman (Glassman Media) împreună cu Universal Television Alternative Studio și distribuit de Endemol Shine Group, The Wall este "o combinație între quiz-show, noroc și strategie".

Bile de culoarea roșie sau verde sunt lăsate dă cadă de-a lungul zidului, iar locul unde se opresc dau câștigul sau pierderea.

Sursa:  https://www.paginade...doi-la-antena-1

#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Emisiunea asta are aceeasi problema ca si VSFM: lipsa de competitie dintre concurenti. Daca intra in concurs 2 oameni antipatici, deja schimb canalul. Dar intr-un concurs cu competitie, gen Castiga Romania sau Questions pour un champion, urmaresti altfel concursul, poti sa tii cu un anumnit concurent si sa speri sa treaca mai departe etc. Plus ca sunt mult mai multe intrebari per editie.

#30
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
Slaba rau, varianta romanesca. Mult mai buna mi s-a parut varianta de pe Canale 5! La noi mi-e antipatic si prezentatorul...praf!

#31
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,719
  • Înscris: 06.11.2018
Zidul n-a rezistat. Emisiunea The Wall rămâne cu o difuzare pe săptămână

[ https://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2019/09/the-wall_sezon-2_tb730_158_tb730.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

După nicio lună în grila Antenei 1, quizz-show-ul The Wall rămâne cu o ediție. De săptămâna viitoare, din 2 octombrie, emisiunea difuzată în zilele de miercuri și joi trece prin schimbări.

Astfel, săptămâna viitoare, în zilele de 2 și 3 octombrie, Antena 1 a programat reluări ale serialului Mangalița, care va debuta duminică, 29 septembrie, cu două episoade.

Din săptămâna următoare, Antena 1 va difuza o zi reluare Mangalița, iar o alta va avea The Wall - Marele Zid. Emisiunea Antenei 1 n-a excelat la capitolul audiență. Producția a avut cifre la jumătate față de MasterChef, aseară, pe publicul comercial. Cele mai recente cifre de audiență ale emisiunii, AICI.

Sursa: https://www.paginade...grila-antenei-1

#32
miile

miile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 05.07.2015
Rar am urmarit acest program in primul sezon iar din al doilea sezon n-am vazut nici un episod...
Cel mai tare ma enervau segventele cu publicul din sala. Am impresia ca imaginile cu publicul din sala erau folosite din alte emisiuni peste care erau suprapuse imagini cu rudele sau prietenii concurentilor puse in prim-plan. O suprapunere proasta astfel ca publicul mare se uita intr-o directie (si nici macar spre scena) iar cele doua-trei persoane de sustinere in alta directie...
Dealtfel cred ca era si costisitor sa duci atata public romanesc in Polonia la filmari chiar daca aceste filmari puteau dura chiar cateva zile pentru intregul sezon...

Deci pe langa faptul ca avem de-a face cu o facatura chestia cu publicul, este si o facatura iesita prost...Parerea mea!...

Edited by miile, 18 November 2019 - 18:25.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
S-a schimbat prezentatorul? La primele sezoane a prezentat stiristul.

Aaaa... este tot Butnaru. In poza de mai sus pare mai tanar.

#34
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
@miile: din cate stiu, e filmat in Polonia. Asa ca de unde sa priceapa polonezii ce abereaza rumanii? E normal ca se uita in alta parte :P

PS Mi se pare al dreq de plicticos, din perspectiva unuia care nu vrea sa vada povesti lacrimogene, ci cat mai multe intrebari de cultura generala. Mi se pare ca se supraliciteaza latura "sociala" in detrimentul competentei. Dar se pare ca asta e trendul. Pana si elevii sunbt invatati ca nu conteaza cat esti de bun, conteaza ceea ce simti. Dupa mine, asta inseamna ca vor avea de castigat "actorii", cei care se vor putea preface mai bine ca sunt in situatii naspa si vulnerabili, si au nevoie sa fie protejati si sa castige chiar daca nu merita. Din pacate se pare ca spre asta se indreapta lumea, si nu-mi place deloc.

#35
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019
slab, am urmarit doar varianta de pe Canale 5. Nu exista comparatie, iar mizeriile alea lacrimogene, de-a dreptul penibile cu tot cu prezentator! Praf!

#36
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
concurentii cred ca sunt selectati deliberat sa aiba iq de forrest gump

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate