Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Europarlamenarul Sorin Moisa - demisie din PSD

* * * - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

#1
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Am văzut că nu e niciun topic despre acest subiect, deși mie mi se pare un lucru notabil care s-a întâmplat recent. Sorin Moisa - europarlamentar PSD (poate cea mai spălăcită figură din acest partid) și-a dat demisia din PSD și din grupul S&D și a trecut la PPE.
Nu înainte de a da teribil în Dragnea și camarila lui, dar nu și în electoratul PSD pe care mi se pare că își caută să și-l țină aproape. Radiografia lui mi se pare una din cele mai bine argumentate din spațiul politic:
https://www.facebook...912613228913344

Pe termen mediu și lung, pierderea mi se pare imensă pentru PSD, pentru că ăsta era bine ĂŽnfipt la Bruxelles și era și un imaculat, așa cum ziceam. Putea fi mereu un om de scos din joben pentru situații de criză, ĂŽn cazul unei ere post Dragnea. Dar din același motiv, pentru Dragnea nu mi se pare că ar fi o pierdere ĂŽn sine, ci un câștig că scapă de oameni spălați care ar fi putut pretinde ĂŽn perioada următoare demisia sa din interiorul partidului.

E interesantă și reacția PSDiștilor europarlamentari și nu numai, care l-ai demonizat imediat. E securist, a răspuns la ordin. Mai lipsește să ĂŽl facă Sorosist. http://www.ziare.com...n-mosia-1489752

Întrebări:
1. Se va îndrepta spre Cioloș, oare? PSDiștii par să preîntâmpine exact posibilitatea asta prin atacurile lor. Sau spre Ponta?
2. Oare cine îl va mai urma?
3. Pierde Dragnea din asta sau e mai întărit pentru că a mai scpăt de un potențial contestatar? Sorin Moisa este unul din puținii oameni importanți din PSD care au cerut retragerea OUG 13.

Edited by argonaut, 19 November 2017 - 12:23.
Ai impresia ca citeste cineva carnatu ala ?


#2
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,629
  • Înscris: 15.01.2017
Un cameleon nesimțit. Cand a intrat in PSD nu știa in ce se baga? Traseisi nesimțiți.

Edited by Epdm, 19 November 2017 - 12:21.


#3
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View PostEpdm, on 19 noiembrie 2017 - 12:20, said:

Un cameleon nesimțit. Cand a intrat in PSD nu știa in ce se baga? Traseisi nesimțiți.

Pentru că mulți gândesc ca tine doar în alb și negru, partidele stau nereformate de oameni de genul ăsta. Care dacă ar fi mai mulți sau mai sprijiniți, ar putea fi o masă critică care să conteze. Dar pentru că știi tu că toți sunt cameleoni, și alți mulți ca tine (și atunci, hai să votăm PSD că măcar ăștia ne fură pe față), rămânem mereu pe loc pentru că nu putem discuta și nuanțe...

#4
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Eu cred ca un om normal nu s-ar inscrie intr-un partid de factura pesedeului!

#5
KreutzerKonig

KreutzerKonig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.10.2017
Moisă ăsta e o curvă în variantă clasică. A fost ales pe listele PSD, iar acum trece la grupul popularilor europeni.

De ce nu și-a dat curva traseistă demisia și din parlamentul european? Doar a fost ales pe listele unui partid nasol. Dacă ar durea ipocrizia și mai ales prostia, tristu' ăsta ar fi trebui internat direct la secția reanimare.

Edited by KreutzerKonig, 19 November 2017 - 12:52.


#6
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Dragnea de ce nu-si da demisia din parlament?

#7
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013

View PostEpdm, on 19 noiembrie 2017 - 12:20, said:

Un cameleon nesimțit. Cand a intrat in PSD nu știa in ce se baga? Traseisi nesimțiți.

Probabil ca nu, tinand cont de evolutia lui Dragnea. Individul a fost "pontist" Posted Image

E interesant de vazut cum vor interpreta pesedistii actiunea, ca pe o pierdere sau ca pe un "castig" ?!

La cat de ipocriti sunt, convingerea mea este ca va deveni imediat o " cantitate neglijabila", un aventurier sau oportunist recte "curva", asa cum plastic incep sa se exprime pe aici Posted Image

Edited by argonaut, 19 November 2017 - 12:29.


#8
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017
Voiam sa dau o acadica primului care zice ca e securist.... vad ca am ajuns tarziu pe topic Posted Image

Edited by 68x95, 19 November 2017 - 12:34.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
cristi7
Dorinta ta cu acest topic a fost ca sa fie laudat respectivul Moisa.Trebuie sa accepti parerile vehemente a celor care sunt contra PSD.

View Postcristi7, on 19 noiembrie 2017 - 12:24, said:

Pentru că mulți gândesc ca tine doar în alb și negru, partidele stau nereformate de oameni de genul ăsta. Care dacă ar fi mai mulți sau mai sprijiniți, ar putea fi o masă critică care să conteze. Dar pentru că știi tu că toți sunt cameleoni, și alți mulți ca tine (și atunci, hai să votăm PSD că măcar ăștia ne fură pe față), rămânem mereu pe loc pentru că nu putem discuta și nuanțe...

Comentariul de mai sus denota superficialitate.
Un partid ca PSD nu va putea fi reformat niciodata de figuranti de genul lui Sorin Moisa.Daca respectivul Moisa ar dori sa reformeze politica in Romania nu s-ar inscrie intr-un partid retrograd,corupt si fara scrupule precum PSD-ul.
Iar un om politic care-si schimba parerile politice precum ciorapii,denota un caracter slab,demn de dispret,care nu va fi considerai niciodata de incredere.
Vorba aia,imi place tradarea,dat urasc tradatorii.
Respectivul Moisa = inca un exemplu de rahat politic,scuzata-mi fie expresia.

Edited by adisz, 19 November 2017 - 12:36.


#10
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postadisz, on 19 noiembrie 2017 - 12:35, said:

cristi7
Dorinta ta cu acest topic a fost ca sa fie laudat respectivul Moisa.Trebuie sa accepti parerile vehemente a celor care sunt contra PSD.


Comentariul de mai sus denota superficialitate.
Un partid ca PSD nu va putea fi reformat niciodata de figuranti de genul lui Sorin Moisa.Daca respectivul Moisa ar dori sa reformeze politica in Romania nu s-ar inscrie intr-un partid retrograd,corupt si fara scrupule precum PSD-ul.
Iar un om politic care-si schimba parerile politice precum ciorapii,denota un caracter slab,demn de dispret,care nu vor fi considerati niciodata de incredere.
Vorba aia,imi place tradarea,dat urasc tradatorii.
Respectivul Moisa = inca un exemplu de rahat politic,scuzata-mi fie expresia.

Dorința mea e de a discuta subiectul. Nu am ce să laud pe x și pe y. Am pus 3 întrebări la final. Aproape nimeni nu răspunde ci se limitează la a ne spune cât de rahat politic sunt toți și așa am discutat și epuizat subiectul.

Din păcate nivelul din Poiană a coborât enorm și nu se poate discuta aproape nimic aici altfel decât invective în serie. M-am înșelat să sper la altceva, astfel că mai bine nu deschideam subiectul (cam evit să o mai fac de ceva vreme).

#11
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Romanul nu se dezminte , nu , sub nici o forma .
Ca natie , astia suntem , e scris in codul genetic : curva oportunista .
De-a lungul existentei ne-am dat fie  de partea lu' ala  fie impotriva lu' ala ,
Asta asa , ca si constanta , cand cu neamtul , cand cu germanul , cand cu rusul ,
cand cu sovieticul , dupa cum a batut crivatul ......
Acu suntem cu americanul , maine suntem cu .....   iranianul , si tot asa .............

#12
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,336
  • Înscris: 31.08.2006

View Postcristi7, on 19 noiembrie 2017 - 12:38, said:


Din păcate nivelul din Poiană a coborât enorm și nu se poate discuta aproape nimic aici altfel decât invective în serie. M-am înșelat să sper la altceva, astfel că mai bine nu deschideam subiectul (cam evit să o mai fac de ceva vreme).

        Eu zic ca nivelul politicienilor e de toata jena, de aici si invectivele de rigoare. Ce cauta, aia primesc. Nu trebuie sa ne inflamam intre noi pentru niste nesimtiti din politica.

#13
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postcristi7, on 19 noiembrie 2017 - 12:14, said:

Întrebări:
1. Se va îndrepta spre Cioloș, oare? PSDiștii par să preîntâmpine exact posibilitatea asta prin atacurile lor. Sau spre Ponta?
2. Oare cine îl va mai urma?
3. Pierde Dragnea din asta sau e mai întărit pentru că a mai scpăt de un potențial contestatar? Sorin Moisa este unul din puținii oameni importanți din PSD care au cerut retragerea OUG 13.

1.  Se va îndrepta acolo unde i se va da ordin.
2.  Alți infiltrați.  Există vreun motiv de îndoială?   :)
3.  Atunci s-a descoperit.    După aceea,  deja nu mai conta, pentru că toată lumea știa de cine aparține.    Oricum era pe linie moartă.   A fost scos să mai facă niște valuri, să mai dea o temă de discuție.

#14
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Daca a fost vreodata vreun pesedel cu o urma de bun simt si-a dat demisia cand cu OUG13, in februarie 2017.

Dar, oricum, orice lovitura adusa lui Dragnea, indiferent din ce parte vine,  pe mine ma bucura!

#15
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013

View Postcristi7, on 19 noiembrie 2017 - 12:38, said:

Dorința mea e de a discuta subiectul. Nu am ce să laud pe x și pe y. Am pus 3 întrebări la final. Aproape nimeni nu răspunde ci se limitează la a ne spune cât de rahat politic sunt toți și așa am discutat și epuizat subiectul.

Din păcate nivelul din Poiană a coborât enorm și nu se poate discuta aproape nimic aici altfel decât invective în serie. M-am înșelat să sper la altceva, astfel că mai bine nu deschideam subiectul (cam evit să o mai fac de ceva vreme).

Ca sa raspund si la intrebari, normal ca este o lovitura pentru Dragnea si un castig pentru Ponta, in primul rand.
Catalin Ivan a comentat si el alaturi de Moisa, deci inca o pierdere pentru pesede.

Sa ne amintim ca numele lui a fost vehiculat pentru functia de PM, deci nu era chiar neica nimeni in pesede !

Toti membrii pesede care sau parasesc corabia sau i se impotrivesc lui Dragnea sunt o lovitura pentru acesta dar un castig pentru democratie, in general.

Edited by argonaut, 19 November 2017 - 12:48.


#16
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017

View Posttomaso, on 19 noiembrie 2017 - 12:44, said:

1.  Se va îndrepta acolo unde i se va da ordin.
2.  Alți infiltrați.  Există vreun motiv de îndoială?   Posted Image
3.  Atunci s-a descoperit. După aceea,  deja nu mai conta, pentru că toată lumea știa de cine aparține. Oricum era pe linie moartă.   A fost scos să mai facă niște valuri, să mai dea o temă de discuție.
2. eu ma indoiesc.
3. cine l-a scos?
1. cine ii da ordin?

#17
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postcristi7, on 19 noiembrie 2017 - 12:38, said:


Dorința mea e de a discuta subiectul. Nu am ce să laud pe x și pe y. Am pus 3 întrebări la final. Aproape nimeni nu răspunde ci se limitează la a ne spune cât de rahat politic sunt toți și așa am discutat și epuizat subiectul.

Din păcate nivelul din Poiană a coborât enorm și nu se poate discuta aproape nimic aici altfel decât invective în serie. M-am înșelat să sper la altceva, astfel că mai bine nu deschideam subiectul (cam evit să o mai fac de ceva vreme).

Intrebarile sunt cu tenta , chiar rauvoitoare , nu poti primi raspunsuri serioase la asemenea , hai sa le zicem sugestii ...
Da , nu se poate discuta dor intr-un singur sens , impus de cineva ....
Nivelul a scazut enorm deoarece lumea se mai si cultiva , nu mai accepta totul de-a gata

#18
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008
Multi tradatori in psd.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate