Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Germania Nazista - discutii generale

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
162 replies to this topic

#163
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

View PostValmont43, on 13 mai 2018 - 19:04, said:

Tie si clonei tale ionelmironescu va doresc sa sfarsiti la fel cum au sfarsit cei de la Babi Yar si eu sa stau pe margine si sa ma bucur de priveliste iar in iad sa va intanliti cu criminalii pe care voi ii spalati pe forum.
Deci pt.voi 11 milioane de civili ucisi sunt o gluma, o eroare, la fel ca si camerele de gazare ori camioanele in care erau axfisiati, evident ca si prietenii vostrii sovieticii au procedat la fel in gulaguri cat si la Katyn.
Voi confundati razboiul cu crima, probabil nici nu puteti face distinctie intre ele. Sunt curios daca rusii ar intra peste noi si v-ar omora familiile ce mentalitate ati mai avea...
Rusine!
Omule, eşti victima propagandei cum sînt şi cei care ţi-au dat like. Ştii multe lucruri greşit pt că aşa ţi-au fost vîrîte în cap. Tu nu ai atît discernămînt să îţi dai singur seama că sînt multe minciuni scrise despre WW2.
Eu nu am clone aici şi nici enough1453 nu are clone.
Acuzi aiurea, scrii prostii învăţate de la propaganda sovietică, mă acuzi pe mine şi pe enough1453 că am fi prieteni cu sovieticii deşi tu repeţi ce a spus această propagandă (camere de gazare, camioane de gazare) totul pe un fond evident nervos.Pe subiect nici nu mai poţi să scrii. Ai ajuns să te legi de useri. De ce nu te ocupi tu cu ceva practic pe lîngă casă? că subiectul te depăşeşte.

View Postcirus6, on 12 mai 2018 - 22:39, said:

pina aici suntem aproape de acord, dar cum ti-am zis, daca hitler nu ataca urssul, ataca urssul germania, iar asta ar fi fost foarte nasol. germania intr-o pozitie defensiva in fata urssului ar fi avut necazuri si mai mari, parerea mea.
hitler nu era general, dar conform ordinelor sale germania a cucerit franta in mai putin de o luna, realitatea e ca guderian a fost un artist in arta militara.
aici a fost problema mare, hitler n-a inteles ca generalii sunt generali si asta-i meseria lor in care exceleaza. poate ca daca le-ar fi dat mina libera, ar fi avut o sansa, mai ales in fata urssului.
Iar eu ţi-am răspuns la asta dar tu continui gaia maţu să suţii că Stalin ataca la sigur Germania. Acum mai scrii o trăznaie...că dacă le dădea Hitler mînă liberă generalilor nemţi ei ar fi cucerit URSS-ul. Iete, domne, că aflarăm de ce nemţii au luat-o pe coajă de la URSS: nu le dete Hitler generalilor nemţi mînă liberă.Posted Image
Le-a dat...le-a dat, stai liniştit şi nu mai scrie aiureli. Planurile de război sînt foarte complexe şi nici nu le-ar fi putut face Hitler.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate