Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Tele greu si BlackRapid?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
flor77

flor77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.04.2017
A ajuns pana la urma si cureaua.

Pana sa vina am iesit de 3 ori cu obiectivul fara curea. Este purtabil. Merge dus de talpa. E mai bun decat Tamron-ul 70-300 stabilizat. Pot sa pun comparative daca e cineva interesat.

Am primit (cu mare intarziere-Fan Curier e naspa) cureaua BR Curve.

Ca-i pe stanga sau pe dreapta este egal, placa de umar e simetrica asa ca nu conteaza daca esti dreptaci sau stangaci. Conteaza doar pt. BR ca se vede sigla in fata sau in spate.

Curelusa aia ce trece pe sub umar: este inutila. Rolul ei declarat este sa nu lase cureaua sa alunece pe umar, in realitate iti trage breteaua de pe umar. Daca ar fi fost mai lunga mergea trecuta peste piept, (prelungita cumva) poate asa o sa-si gaseasca utilitatea.

Surubul de prindere este OK, carabina are un sistem de siguranta. Clemele care limiteaza miscarea aparatului pe curea sunt OK.

De balanganit se balangane dar te lasa cureaua sa aduci aparatul in fata/pe burta si sa-l mangai pana se linisteste.

Sunt multumita de curea, ajuta mult. Incerc sa comand si o curea SunSniper ca sa fac o comparatie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate