Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Agentii imobiliari: Parazitii, viermii si criminalii societatii in Romania (Rant)

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#289
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
Ia vezi anunțurile astea și de milioane de euro cine le-a pus și la unele din ele nici măcar nu te vei întâlni cu proprietarii nici la notariat.

Vezi că sunt și excusivități ale agențiilor printre alea.

https://www.olx.ro/i...loat_price:desc

Edited by MARIN-lON, 04 October 2019 - 08:19.


#290
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
O agentie imobiliara are sens atunci cand lucreaza cu persoane juridice gen firme, institutii care cauta sa inchirieze , sa cumpere, etc. Eventual si in legatura cu persoanele fizie pentru niste imobiliare mai exclusive sau pentru clienti straini care nu prea stiu asa bine specificul zonei etc. In cazurile astea, da, chiar le vad rostul. Acum revenind la oile noastre adica la apartamentele din blocuri pe care noi le cumparam le vindem...sincer aici nu le vad rostul..pur si simplu nu aduc nici o valoare sau sa zicem altfel nu prea au ce sa ajute...mai mult incurca ca strica piata si le baga kkt in cap vanzatorilor.

Edited by ajaccio, 04 October 2019 - 21:37.


#291
gabriel525

gabriel525

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.08.2019
am patit-o si eu azi cu un agent,am sunat la nene am vorbit despre apartament dupa care a spus ca sa ma duc la agentie inainte de a merge la vizionare,eu spun ma nene ai agentia in centru(iasi) nu am loc unde sa parchez cotetul de ce nu vii la locatie avand in vedere ce nu faci decat 7 min cu masina max,la care el aaaa pai trebuie sa vorbim mai intai si eu ,pai da ce nu putem vorbi la locatie? aaa nuuu prima la agentie.lasat pagubas .merg sa vad altul cu alta agentie care nu a avut nici o problema sa ne vedem la locatie,deci nu toti sunt la fel,
dar din puctul meu de vedere agentii contribuie mult la ridicarea preturilor si la nevinderea multor propietati sunt care stau pe piata de ani si nik;
am lucrat cu agenti din alta tara si cei autohtoni nu am nici o treaba comparand cu cei cu afara

#292
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018
am vazut acum ca tot mai multi agenti impun contract de vizionare, chiar cu unele costuri suplimentare

#293
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,549
  • Înscris: 09.09.2017
A revenit Tavanul Fals pe blog, daca e cineva interesat dupa atatia ani.

Edited by leusteanul, 14 April 2021 - 15:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate