Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Posturile Look TV și Look Plus vor difuza, începând de astăzi, 21.02.2018, meciurile Ligii Campionilor și Liga Europei.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
240 replies to this topic

#199
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Vad ca a revenit Ce vor Plantele? ! Era pe AGRO TV joi seara!

#200
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
E și pe Agro și pe Look. Ambele sunt patronate de Adrian Tomșa.

Edited by galatiuser, 25 February 2018 - 13:29.


#201
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Aaaa! Eu ma gandeam ca cei doi (am vazut ca-i cheama Ghibu) au migrat de la LOOK din cauza situatiei incerte de la cele doua posturi, si i-au primit cei de la Agro, unde dpmdv ar fi si locul cel mai potrivit pt aceasta emisiune.

#202
nicolaekool

nicolaekool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2018
O bomba si surpriza placuta ar fi sa revina si emisiunea...CENZURAT
A fost o emisiune buna cu rating bun.

Da, ce vor plantele este buna pe AGRO TV fiind potrivita cu profilul postului. Dupa parerea mea ar fi buna pe Agro TV si emisiunea cu Vaida. Agricultura + folclor = succes

#203
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View PostKalman2007, on 22 februarie 2018 - 17:09, said:

Un mic off-topic:

@matyred: Telekom Sport 5, 6 este aproape identic la program cu Telekom Sport 1, 2. Diferența este că pe T Sport 5, 6 nu sunt transmise CL sau EL. Posted Image
Firma de cablu din comuna bunicii mele, au renunțat la Dolce în momentul când le-au fost băgat pe gât aceste 2 canale. Patronul mi-a zis,textual, că nu vrea canal de "tigăi" și că preferat Look-urile că sunt mai ieftine și HD, au toate meciurile din liga1, ceea ce interesează pe ăia pe acolo. Acum au bonus și CL și EL, și din ce am citit pe aici, parcă mai au meciuri și din alte campionate, plus ceva mărunțișuri din alte sporturi.

View Postserpiko33, on 22 februarie 2018 - 18:22, said:



Bataie de joc Eurosport Romania, ne trateaza ca pe ultimii saraci care am avea numai TV-uri cu tub in casa si nu ar avea rost sa ne dea in HD. Niste jeguri, m-as bucura sa nu mai prelungeasca RCS-RDS cu ei la urmatoarea negociere. Daca RCS-RDS nu le impune sa dea Europort Romania in HD inseamna ca nici RCS-RDS nu are pic de respect fata de proprii clienti. Eurosport 1 Romania este produs in HD iar toate transmisiile live vin pe feed-uri HD dar cei de la Discovery Group din cauza zgarceniei si a desconsiderarii Romaniei si a poporului roman nu vor sa mai plateasca pentru a urca si Eurosport 1 HD Romania pe satelit. Acesta este cauza zgarcenia acestei corporatii si lipsa de respect pentru telespectatorii romani.
Nu știu dacă asculți SPTFM, dar realizatorul de la una dintre emisiuni a spus chiar opusul la ceea ce ai scris. Și anume că și comentatorii de acolo primesc semnalul SD pentru acele competiții care sunt doar pe Eurosport 1 România. Ceea este destul de frustrant pentru ei, că este mai greu să comentezi pe SD( VHS-ul Eurosport).
Sunt de acord cu tine că ăștia ne tratează... cum o fac! :)

Edited by matyred, 26 February 2018 - 01:29.


#204
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
https://www.paginade...pentru-profitro
Profit.ro se va lansa de la 0.


#205
nicolaekool

nicolaekool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2018
La asta nu m-am gandit. Dar ce am spus: LOOK TV nu isi schimba numele

Offtopic scuze. Pe ordinea de zi de maine de la cna apare asta: 6. S.C. RCS&RDS SA PENTRU Digi World, Digi Life și Digi Animal World - renunțare la canalele secundare – depus 15.02.2018
Le inchid ?

#206
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Nu le închid. Ei au vrut să distribuie posturile la alți cabliști sub altă formă, cu licențe secundare.

#207
nicolaekool

nicolaekool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2018
Multumesc pentru explicatie :)

#208
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017

View Postgalatiuser, on 26 februarie 2018 - 15:41, said:

Nu le închid. Ei au vrut să distribuie posturile la alți cabliști sub altă formă, cu licențe secundare.

Licentele secundare din ce stiu eu s-au inchis de mult, cand Discovery le-a deschis proces. Vom vedea daca se inchid... desi nu cred.

#209
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Acum am citit si eu o stire din care "Solicitarea ar fi trebuit să fie discutată pe 9 ianuarie, după cum Paginademedia.ro a scris AICI. Însă, în ziua ședinței, reprezentanții Look au cerut o amânare." Probabil ca s-a amanat dintr-un singur motiv: sa vada ce se va intampla cu licitatia pentru UCL/UEL. Posted Image Variante sunt multe: sa ia Digi Sport si cu Telekom Sport si doar ele sa dea toate meciurile. Sa ia Telekom Sport si sa vanda si la Look, iar cea din urma sa ceara mai multi bani pentru a fi in grila celorlalti operatori pentru ca transmit aceste competitii. Iar a 3-a varianta sa ia Digi Sport, Telekom Sport si sa transmita si pentru Look, ca sa se intample ce am spus mai sus in legatura cu Look (exceptiile sunt RCS-RDS si Telekom pentru ca oricum ar transmite si pe canalele lor de sport). Sper sa se vada peste tot mai multe meciuri din aceste competitii, nu ca acum doar 2 pe saptamana: 1 din UCL (martea) si unul din Europa League (joia, bineinteles). Ca sa nu mai credea careva ca eu vreau sa se vada la Digi Sport si restul nu-mi pasa.

Edited by cristinel07, 27 February 2018 - 00:48.


#210
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 16.05.2005
Dar varianta sa le ia Look TV & Digisport de ce nu o luati in calcul ? De ce trebuie sa includeti Telekom in ecuatie ?

Parerea mea ca in afacerea Look TV, Comsa nu este DECAT un interpus al lui Zoli.

Look TV va transmiste patru meciuri martea, patru meciuri miercurea, patru meciuri joia si restul pe canalele Digisport (joia in limita spatiului disponibil). Si in acest fel oferind canalele Look si celorlalti operatori plus publicitatea vanduta pe canalele Look & Digisport in timpul meciurilor si in orelele din jurul meciurilor (atat inainte de meciuri cat si dupa) si din timpul emisiunilor de analiza a meciurilor cei de la RCS-RDS vor face si profit din aceste drepturi TV, ca nu isi permite nici un operator sa refuze canalele Look care ofera Liga 1, UCL/UEL, Euroleague plus alte campionate in weekend.

P.S.: Nu uitati ca Digi are in videoteca sa drepturile pentru o gramada de filme cumparate dealungul anilor pentru Digifilm si imediat pot oferi si filme de calitate pe canalele Look plus documentare din arhiva canalelor de documentare Digi, avand posibilitati foarte mari sa transforme canalele LOOK in niste canale foarte atractive pentru publicul din Romania fara niste investitii colosale.

Edited by serpiko33, 27 February 2018 - 10:35.


#211
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Eu nu cred ca vor da filme din pachetele achizitionate penru Digi Film. Nu cred ca e posibil asa ceva, drepturile fiind negociate altfel.

#212
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
plus ca drepturile pentru filme le cumperi pentru o perioada de timp. dupa perioada aia, renegociezi.

#213
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View Postserpiko33, on 27 februarie 2018 - 10:31, said:

Dar varianta sa le ia Look TV & Digisport de ce nu o luati in calcul ? De ce trebuie sa includeti Telekom in ecuatie ?
Parerea mea ca in afacerea Look TV, Comsa nu este DECAT un interpus al lui Zoli.
Pentru ca Telekom e o firma prezenta in 50 de tari cu 200 milioane abonati. Nu cred ca se incurca de Comsa care poate fi chiar un abonat mai instarit. Prin urmare, daca vor, cei de la Telekom vor cumpara UCL si EL singuri, cu Comsa, cu Zoli, orice e posibil.

Look TV va transmiste patru meciuri martea, patru meciuri miercurea, patru meciuri joia si restul pe canalele Digisport (joia in limita spatiului disponibil). Si in acest fel oferind canalele Look si celorlalti operatori plus publicitatea vanduta pe canalele Look & Digisport in timpul meciurilor si in orelele din jurul meciurilor (atat inainte de meciuri cat si dupa) si din timpul emisiunilor de analiza a meciurilor cei de la RCS-RDS vor face si profit din aceste drepturi TV, ...
La cat costa drepturile de televizare poate prezenta oricine toata publicitatea din Ro; nu va iesi pe plus. Aceste competitii sunt de portofoliu si se incearca minimizarea pagubelor financiare.

...ca nu isi permite nici un operator sa refuze canalele Look care ofera Liga 1, UCL/UEL, Euroleague plus alte campionate in weekend.
Ba, bine ca pana acum tocmai Digi si-a permis sa nu ofere UCL si EL! Nu a murit nimeni din asta.

Ca parere a mea: vor pune mana de la mana sa fie bine ca sa nu fie rau.Posted Image

Edited by stefan94, 27 February 2018 - 12:31.


#214
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
@serpiko33, eu cred ca RCS-RDS gandeste asa: n-am dat timp de 3 ani vreun meci din aceste competitii, doar ce a difuzat PRO TV care este in grila noastra (2 pe saptamana) si n-am pierdut din abonati. Acum daca le luam pe toate ca in 2012 - 2015 sigur iesim pe minus si in plus avem si toate turneele din tenis feminin in direct si in exclusivitate, chiar pana in 2021 cat e contractul pentru UCL si UEL. Iar in unele zile n-o sa dea pe toate canalele lor meciurile din aceste competitii, o sa introduca si tenisul feminin. Asa ca posibl sa se multumeasca cu ce da Look, daca ar fi 4 pe zi, ar veni 12 pe saptamana si fata de 2 cat difuseaza PRO TV este foarte bine.

Nu stiu ce se va intampla cu Serie A, Ligue 1, La Liga.. Dar prefer mai bine asa 12 meciuri pe saptamana, sa zicem ca daca ar lua Telekom ar transmite x2, adica 24, insa in week-end vedem cu totii ca au mai putine evenimente interesante in comparatie cu Digi Sport. Posted Image Iar meciurile din UCL si UEL nu se joaca in fiecare saptamana in comparatie cu La Liga, Serie A, Ligue 1.. Si uneori mai sunt si etape intermediare in aceste campionate. RCS-RDS cred ca o sa faca tot posibilul in asa fel incat sa nu scumpeasca abonamentele pentru a cumpara UCL, UEL, La Liga, Serie A, Ligue 1, Formula 1, drepturile au crescut destul de mult. O sa faca un raport pret/calitate in functie de audientele din anii trecuti si va actiona cum crede RDS ca este mai bine pentru toata lumea.

Edited by cristinel07, 27 February 2018 - 13:59.


#215
nicolaekool

nicolaekool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 25.02.2018
No, ce au rezolvat la CNA ? Au primit licenta pentru PROFIT.RO sau nu ?

#216
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Pai nu a aparut nicio stire pe aceast tema inca :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate