Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Admitere in an superior

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
oliver1996

oliver1996

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2016
Salut tuturor studentiilor, si mult succes in noul an universitar.
Am o mica/mare nedumerire, care tot ma framanta in ultimele zile.
Am facut 1 an de zile la o facultate, profil tehnic, si datorita circumstantelor a trebuit sa ma mut la alta facultate din alta zona a tarii.
Din fericire in noul oras exista facultate cu profil identic, ba mai mult m-am interesat la admitere si doamna de la secretariat ma asigurat ca voi trece direct in anul 2 pe baza foii matricole de la prima facultate eu avand in total 54 de credite transferabile pe baza materiilor studiate in anul 1 de facultate si materilor care se studiana in anul 1 la actuala facultate, iar minimul necesar pentru a promova in anul 2 e de 35 de credite.( mentionez ca am fost integralist in anul 1).
Pana aici toate bune si frumoase, am depus dosarul, am mentionat ca vreau si e posibil sa trec in anul 2 si doamna secretara mi-a spus sa revin dupa 15 septembrie pentru a depune cerere de recunoastere a materiilor studiate la cealalta facultate, am inteles ca se intocmeste o comisie CRID, si pe baza ei se aproba materiile si in final ajung sa incep din anul 2.
In 20 am depus cererea, iar acuma m-am trezit in anul 1. Am fost sa intreb la secretariat de ce nu sunt in anul 2 si secretara mi-a spus ca trebuie sa mai astept deoarece inca nu e gata comisia, cred ca au avut oricum mult de lucru avand in vedere ca a inceput un nou an universitar.
Ce vreau sa stiu: daca se rezolva cu comisia pe saptamana viitoare, pot sa trec in anul 2 chiar daca nu a fost solutionata comisia inainte de inceperea anului universitar?
Mentionez ca toate materiile de pe semestrul 1 le-am studiat la fosta facultate si teoretic nu am de ce sa ma duc la cursuri.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pai care sptamana viitoare cand tu de luni, adica cu doar o zi la mijloc, deja incepi cursurile universitare? tu in ce an te duci, anul 1 sau 2?

grupele deja sunt create, nu cred ca vreo comisie inca asteapta sa se formeze, pt a reface peste x timp alte grupe si pt a lasa studentii cu lipsuri pe la cursuri si laboratoare. ceva nu e ok in toata povestea asta. cere o audienta la decan sau direct la rectorat.

#3
oliver1996

oliver1996

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2016
La asta ma gandesc si eu. Am inceput facultatea de o saptamana, si sunt in anul 1. Am discutat cu decanul de an el nu stie nimic. Secretara mi-a spus sa astept pana e gata comisia, dar nu stiu ce sa cred.

#4
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
ce e aia comisie CRID ? detaliile astea se rezolvă la secretariat și conducerea directă a facultății.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate