Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Raportul TVR pe 2016 a fost respins, conducerea TVR, demisă.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017

View PostApostolulAndrei, on 27 septembrie 2017 - 15:02, said:


Ai identificat si personajul colectiv responsabil de tot raul din tara, cei care nu au votat.


Pai ia zi nenea, cine e de vina? :)

#20
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postronuquet, on 27 septembrie 2017 - 14:10, said:

Eu ma simt curat pentru ca am fost la vot si nu i-am votat.
Si eu la fel. Da' facem parte din popor, altii se uita la noi si nazbatiile noastre ca natie, nu individual. Istoria la fel de consemneaza, ce au facut romanii in majoritatea lor, nu eu, tu, altu' dintr-o minoritate (care tragem "foloasele" majoritatii).

Edited by neagu_laurentiu, 27 September 2017 - 15:23.


#21
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017
De vina suntem cu totii, pentru ca acceptam ce se intampla si nu facem nimic. Faptul ca ai votat nu te absolva de vina asta. Generatia urmatoare o sa ne judece la pachet.

Iar faptul ca o persoana nu a votat nu inseamna ca ar trebui excomunicata sau crucificata - e dreptul tau democratic sa nu votezi cum e si dreptul tau democratic sa te plangi indiferent daca ai votat sau nu. Sau tu crezi ca daca ar fi iesit toti cei care nu au votat, iesea Mesia castigator si cretinii din PSD/PNL/ALDE/UDMR etc. se retrageau intr-un colt si plangeau. Dar asa suntem noi ca natie, mereu blamam pe altcineva, nu vrem sa recunoastem ca avem si noi o parte din vina. Ori e Soros, ori aia care nu au votat, ori bancile, ori evreii, ori oculta mondiala, ori tarile rele care ne cotropesc.

Niciodata noi, noi suntem curati ca lacrima :)

#22
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Adica eu ar trebui sa ma simt vinovat ca altu a votat cu PSD-ul sau ca nu a fost la vot? Si ce vrei sa fac? Sa spun rezist? =)) Frate, lasa-o asa sincer. Tu du-te la vot, convinge-i si pe restu si ti-ai facut treaba.

#23
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008

View PostPlatonX, on 27 septembrie 2017 - 10:59, said:

Mie nu mi se pare normal ca parlamentarii din acelasi partid voteaza toti in bloc la fel, parca nu ar avea si ei creier sa gandeasca, toti voteaza in unanimitate cum spune partidul. Pai in cazul acesta, ce inseamna ca parlamentarul X ma reprezinta pe mine si inca 100.000 de cetateni, daca el nu voteaza dupa propria lui constiinta, voteaza cum spune partidul ? Chiar nu pot sa inteleg ce rost mai are Parlamentul daca fiecare partid este ca un singur om, chiar nu exista opinii diferite fata de colegii de partid ?

Talentul unui politician consta in a ne face pe noi sa credem ca ne reprezinta in timp ce el functioneaza dupa propriul interes.
Ei au creier si gandesc, insa (presupun ca) gandesc astfel: "Votez cu cine / ce mi se spune ca altfel imi iau "La revedere!" de la avantaje si, mai-apoi, de la parlament."

#24
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Cine este Doina Gradea, validată ca director general interimar al TVR: susţinută de PSD şi fostă asistentă a lui Adrian Sârbu

Citeste mai mult: http://adev.ro/owxqo6

Mi-am adus aminte de unde am auzit de duduia asta: https://www.antena3....-de-311491.html

#25
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu mi-as dori sa fiu Manager / Administrator General la un astfel de mastodont, timp de un an, platit gras, acoperit de hartii... dupa care, la sfarsitul anului sa fac un raport, sa iasa prost.. si sa ma demita aia din Parlament.  M-ar durea fix in cur fund... precum cred ca ii doare si pe aia care au fost demisi in urma respingerii raportului.

Edited by rosix, 27 September 2017 - 20:03.


#26
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Deja tipa a scos o "perla". Am auzitr intr-o declaratie la RRA, a zis ceva de "folosirea mai optima a resurselor" :ciocan: Pentru cineva care se lauda ca a fost ziarist, e o greseala impardonabila.

#27
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
TVR a călcat pe bec și a rămas fără conducere. Din nou

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K1NHSMEnTWQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
O analiza foarte pertinenta. Vorba lui: sper sa nu-l dea afara din nou :P

#29
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 08.04.2008
TVR 2 a intrat de Duminica cu o noua identitate vizuala

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I9V4Oo2CgYI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Oare cat a costat? :D

#31
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Nu conteaza, atata timp cat arata bine :P

Acum mai trebuie si ceva emisiuni pe masura. Deocamdata nu se pot lauda decat cu Castiga Romania, dar le trebuie urgent ceva tare in prime time.

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Daca nu s-a schimbat sigla, ce s-a schimbat?

#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Grafica (bumperele, semnalele de reclama etc). Din pacate grila nu s-a modificat semnificativ.

#34
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Postpufonel, on 04 octombrie 2017 - 21:44, said:

Nu conteaza, atata timp cat arata bine Posted Image

Acum mai trebuie si ceva emisiuni pe masura. Deocamdata nu se pot lauda decat cu Castiga Romania, dar le trebuie urgent ceva tare in prime time.
Pai conteaza, ca-i banu' public. Si TVR e demult in groapa datoriilor.

#35
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Sunt convins ca banii grosi nu se cheltuie pe promouri, ci pe emisiuni fara audienta facute de oameni cu pile, cunostinte si relatii.Eu chiar mi-as dori ca TVR sa dea mai multi bani pe emisiuni de calitate si pe un aspect grafic mai de 2017, dar pentru asta trebuie un cap limpede la conducere, si mi-e teama ca inca lipseste.

#36
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009

View Postpufonel, on 05 octombrie 2017 - 20:48, said:

(...) dar pentru asta trebuie un cap limpede la conducere (...)
... și cu niște „cojones” adevărate...!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate