Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Raportul TVR pe 2016 a fost respins, conducerea TVR, demisă.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
Raportul de activitate al TVR pe anul trecut,  supus astăzi votului senatorilor și deputaților reuniți în plenul celor două Camere ale parlamentului, a fost respins. Prin respingerea în plen a Raportului de Activitate, Consiliul de Administrație și întreaga conducere a TVR sunt demise demise. Va fi numit un director general interimar.

http://stiri.tvr.ro/...22786.html#view

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Deci TVR a incheiat financiar pe plus. Iar parlamentarii nu au fost de acord. Sa mor eu daca inteleg ceva.

#3
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008

View PostBursul, on 27 septembrie 2017 - 10:46, said:

Deci TVR a incheiat financiar pe plus. Iar parlamentarii nu au fost de acord. Sa mor eu daca inteleg ceva.
Nu cred ca a contat vreodata performanta sau competenta! Doar obedienta politica e criteriul dupa care rapoartele sunt admise / respinse!
Culmea e ca Irina radu a fost numita tot de... PSD

#4
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Mie nu mi se pare normal ca parlamentarii din acelasi partid voteaza toti in bloc la fel, parca nu ar avea si ei creier sa gandeasca, toti voteaza in unanimitate cum spune partidul. Pai in cazul acesta, ce inseamna ca parlamentarul X ma reprezinta pe mine si inca 100.000 de cetateni, daca el nu voteaza dupa propria lui constiinta, voteaza cum spune partidul ? Chiar nu pot sa inteleg ce rost mai are Parlamentul daca fiecare partid este ca un singur om, chiar nu exista opinii diferite fata de colegii de partid ?

Edited by PlatonX, 27 September 2017 - 10:59.


#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostBursul, on 27 septembrie 2017 - 10:46, said:

Deci TVR a incheiat financiar pe plus. Iar parlamentarii nu au fost de acord. Sa mor eu daca inteleg ceva.

Da, asta nu inteleg nici eu. Daca au respins raportul ala ... ce???
Adica, ii lasi un an sa fure, sa faca contracte cu dedicatie cu cine vor ei, sa-si ia salarii grase, sa-si angajeze toate neamurile, apoi, la final de an, ei fac un raport, te uiti pe el si zici:
"Nu suntem de acord, raportul e respins...! "

Va dati seama in ce tara profund cretina si fara de speranta traim ???

Edited by rosix, 27 September 2017 - 11:02.


#6
dulcineea400

dulcineea400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.04.2012
Si mai interesant e ca Irina Radu a fost numita fix de PSD, acelasi care a si votat acum sa o demita :))

#7
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Pentru că nu a cenzurat „cele împotriva” lui Maduro de Teleorman...Posted Image Posted Image Posted Image

#8
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,377
  • Înscris: 23.04.2007

View PostPlatonX, on 27 septembrie 2017 - 10:59, said:

Mie nu mi se pare normal ca parlamentarii din acelasi partid voteaza toti in bloc la fel, parca nu ar avea si ei creier sa gandeasca, toti voteaza in unanimitate cum spune partidul. Pai in cazul acesta, ce inseamna ca parlamentarul X ma reprezinta pe mine si inca 100.000 de cetateni, daca el nu voteaza dupa propria lui constiinta, voteaza cum spune partidul ? Chiar nu pot sa inteleg ce rost mai are Parlamentul daca fiecare partid este ca un singur om, chiar nu exista opinii diferite fata de colegii de partid ?
Tu crezi ca gloata de parlamentari de la un partid au intrat asa....de prea destepti ce sunt?Sunt doar cifre,urmeaza conducatorul.Cu cati mai multi,cu atat mai bine..pt ei.

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cum poti sa respingi ceva din trecut?

#10
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
raportul e ca o evaluare a activitatii
ca in orice companie, managerii evalueaza angajatii, boardul evalueaza managerii
daca la acele evaluari punctajele sunt slabe, acestia zboara

#11
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
Doina Gradea a fost propusa pentru functia de director interimar.
http://stiri.tvr.ro/...22786.html#view

#12
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Eu sper sa vina unu/una cu cap care sa treaca macar TVR 1 in HD.

#13
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Slabe șanse”. Posted Image

#14
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,598
  • Înscris: 30.07.2003

View PostPlatonX, on 27 septembrie 2017 - 10:59, said:

Chiar nu pot sa inteleg ce rost mai are Parlamentul daca fiecare partid este ca un singur om, chiar nu exista opinii diferite fata de colegii de partid ?
Ce rost mai au partidele in cazul asta?
Acum si daca-i trimiti independenti, tot se coalizeaza si o pun de un "partid".

#15
mariachi'

mariachi'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 02.07.2007
apropo de cum voteaza parlamentarii:
http://www.digi24.ro...-degetul-796286

#16
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,598
  • Înscris: 30.07.2003
Acum sa ne uitam si pe partea cealalta, doar noi i-am trimis acolo. Noi ca popor.

#17
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Eu nu. Eu nu ma învinovățesc si niciodată nu vorbesc la persoana 1-a plural. Voi, astia care nu ati fost la vot sau care i-ati votat o meritati din plin. Eu ma simt curat pentru ca am fost la vot si nu i-am votat. De asta nici nu ma duc la protest, sa se duca cei care se simt cu musca pe căciula. Mi-am facut datoria si punct si in plus am incercat sa imi conving si familia si prietenii sa se duca, dar ei au zis ca nu ii intereseaza Posted Image .

Edited by ronuquet, 27 September 2017 - 14:10.


#18
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

View Postronuquet, on 27 septembrie 2017 - 14:10, said:

Eu nu. Eu nu ma învinovățesc si niciodată nu vorbesc la persoana 1-a plural. Voi, astia care nu ati fost la vot sau care i-ati votat o meritati din plin. Eu ma simt curat pentru ca am fost la vot si nu i-am votat. De asta nici nu ma duc la protest, sa se duca cei care se simt cu musca pe căciula. Mi-am facut datoria si punct si in plus am incercat sa imi conving si familia si prietenii sa se duca, dar ei au zis ca nu ii intereseaza Posted Image .

Eu zic sa iei o pauza de la atata civism ca poate ti se face rau, ai votat, suficienta implicare, mai vedem peste 4 ani. Ai identificat si personajul colectiv responsabil de tot raul din tara, cei care nu au votat. #mandrucaestiroman

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate