Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Intrebare despre SESIUNEA DE REEXAMINARI

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
SHOCZ

SHOCZ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.08.2017
Daca am depus o cerere in sesiunea de reexaminari si nu pot sa ma duc in data scrisa pe cererea catre doamna DECAN dar am vorbit cu profesorul si a zis sa dau in alta zi.Se poate asa ceva?
Adica eu pe cererea facuta am pus 26.09.2017 dar din cauza faptului ca nu stiu nimic l-am sunat pe profesor si mi-a zis ca dau poimaine adica pe 28.09.2017 cu alta profesoara.Este posibil sa fac acest lucru chiar daca eu am trecut data de astazi la examen?
Atentie in sesiunea de reexaminari - am dat banii si tot ce trebuie doar vreau sa stiu daca ma trage cineva de ureche ca nu ma duc astazi si ma duc poimaine sau daca se ia in calcul nota aceea.Eu in ziua respectiva mai am un alt examen de asta intreb.
PS: Este un profesor ca ciudat si nu mi-a oferit toate informatiile, adica el mi-a zis ca dau poimaine dar cererile s-au depus deja cu data de astazi.
PS2: Eu am depus 3 cereri pentru 3 materii diferite pe datele 26/27/28 IAR EU acum pe 26 nu stiu nimic, vreau sa stiu clar daca pot sa ma prezint pe 28 pentru data de 26 si sa dau 2 examane in aceiasi zi chiar daca am scris pe cerere 26.Daca sunt nelamuriri lasati un reply si va dau pm.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Dupa cum pui problema,este exact totuna cand te prezinti la examen.Daca azi,26.09.2017,nu stii nimic cu siguranta nici peste doua zile nu vei stii mai mult.
Timp de pregatire ai avut destul,te-a durut la basca.Vad ca ai o gramda de examene pentru reexaminare.Ai pierdut timp si bani pana acum.Degeaba.
Io' zic sa mergi azi,nu mai amana.Ca pici azi ca pici poimaine,ce conteaza.Macar ai scapat de-un gand.

#3
SHOCZ

SHOCZ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.08.2017

View Postadisz, on 26 septembrie 2017 - 12:09, said:

Dupa cum pui problema,este exact totuna cand te prezinti la examen.Daca azi,26.09.2017,nu stii nimic cu siguranta nici peste doua zile nu vei stii mai mult.
Timp de pregatire ai avut destul,te-a durut la basca.Vad ca ai o gramda de examene pentru reexaminare.Ai pierdut timp si bani pana acum.Degeaba.
Io' zic sa mergi azi,nu mai amana.Ca pici azi ca pici poimaine,ce conteaza.Macar ai scapat de-un gand.

Motivele nu sunt ca ma doare la basca, nu cred ca imi permite forumul asta sa iti arat ditamai rana la picior suferita cand reparam o bicicleta.Mi-am taiat picioru.Acum na carcotasi sunt desui.Si poate peste 3 zile stiu sa iau 5-ul, problema era alta.

#4
golgheteru

golgheteru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.05.2010
Daca nu poti ajunge azi si profesorul mai da si cu altii in alta zi si a spus ca e ok, presupun ca te poti duce si cand mai are el.

#5
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
Daca profesorul accepta, e ok.

#6
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Doar daca da profesorul tau din nou in 28. Altfel nu vad cum. Nu m-as increde in profesor si as intreba direct secretarele. Alea taie si spanzura.
Sunt 3 zile in care se dau majoritatea examenelor, un restantier cu 15 examene, va avea cu siguranta examene suprapuse. Nu ii ramane decat sa aleaga pe cele care il avantajeaza cel mai mult, sau sa amane pe cele care stie ca se mai dau pana pe 15 oct.

#7
SHOCZ

SHOCZ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.08.2017

View Postdisturbed, on 26 septembrie 2017 - 14:26, said:

Doar daca da profesorul tau din nou in 28. Altfel nu vad cum. Nu m-as increde in profesor si as intreba direct secretarele. Alea taie si spanzura.
Sunt 3 zile in care se dau majoritatea examenelor, un restantier cu 15 examene, va avea cu siguranta examene suprapuse. Nu ii ramane decat sa aleaga pe cele care il avantajeaza cel mai mult, sau sa amane pe cele care stie ca se mai dau pana pe 15 oct.

Cand l-am sunat a zis ca mai bine vin poimâine să dau cu nu știu cine, colegă cu el.Deci dau la aceiași materie doar ca diferă profesorul și data de pe cererea către decan.Iar in sesiunea de reexaminari din cate am inteles poti sa faci doar 3 cereri.

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostSHOCZ, on 26 septembrie 2017 - 11:51, said:

am vorbit cu profesorul si a zis sa dau in alta zi.Se poate asa ceva?
Daca profesorul accepta, da.

View PostSHOCZ, on 26 septembrie 2017 - 11:51, said:

l-am sunat pe profesor si mi-a zis ca dau poimaine adica pe 28.09.2017 cu alta profesoara
Deja asta ar trebui sa te puna pe ganduri. Daca era in alta zi dar cu acelasi profesor, era sigur. Asa nu-ti garanteaza nimeni ca alta persoana chiar va trece in scripte de dragul tau lucruri care nu-s de competenta sa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate