Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#1963
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 05.03.2006
In DFU nu-ti trebuie nici un cod sa-i faca restore. Probabil nu are mare lucru, o sa vezi la Noumax.

Edited by paul_bh, 08 July 2018 - 18:22.


#1964
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Care ma ajuta si pe mine sa configurez Aplicatia health. sa imi masoare si mie pasii ?

#1965
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012

View Postpaul_bh, on 08 iulie 2018 - 18:22, said:

In DFU nu-ti trebuie nici un cod sa-i faca restore. Probabil nu are mare lucru, o sa vezi la Noumax.

Revin de la service-ul Noumax. Este o problema a display-ului, mi-a fost oprit telefonul pentru a fi înlocuit display-ul. Mi se pare absurd ca pentru un telefon de 50 de mil sa îmi fie schimbat display-ul in 24 de ore de la achiziție...

#1966
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu stiu ca orice produs care se strica in primele 48 de ore trebuie inlocuit.

#1967
catalinul77

catalinul77

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.12.2016

View Postroxxxxxxx, on 21 iunie 2018 - 12:05, said:

Buna,
Mi-am cumparat de curand un iPhone X si as dori sa achizitionez si o husa pentru acesta.
Vreau o husa cu un grad inalt de protectie. Pana acum am gasit doua huse: una de la Spigen si una de la UAG.
Nu stiu exact pe care sa o aleg sau daca acestea ar fi cea mai buna alegere.
Husele sunt acestea:
- Spigen: https://www.totalmob...rugged-crystal/
- UAG: https://www.totalmob...der-case-negru/
Ati mai utilizat vreo una dintre acestea huse? Sau puteti sa imi recomandati alte firme producatoare de huse care sa aiba un grad inalt de protectie?
Multumesc frumos.
Astept raspunsurile voastre :)

Salut, eu ti-as recomanda sa o iei pe cea de la UAG daca zici ca vrei un grad mai ridicat de protectie. Momentan folosesc si eu o husa de la UAG mai exact modelul “Monarch”. Eu sunt foarte multumit de ea, are un grip bun si pe langa asta arata si foarte bine (varianta rosie cu piele neagra), dar sa sti ca este destul de groasa si o sa iti faca telefonul ceva cam mare, dar daca nu te deranjeaza asta atunci faci o alegere buna. Numai bine 😊

#1968
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postboggy20, on 09 iulie 2018 - 12:44, said:

Revin de la service-ul Noumax. Este o problema a display-ului, mi-a fost oprit telefonul pentru a fi înlocuit display-ul. Mi se pare absurd ca pentru un telefon de 50 de mil sa îmi fie schimbat display-ul in 24 de ore de la achiziție...

ai avut tu ghinion, probabil sansele sunt 1 la 10 milioane avand in vedere calitatea produselor Apple.

#1969
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Credeți ca dacă au intervenit cei de la service la telefon asupra displayul sunt șanse ca în continuare sa am probleme cu el?


#1970
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Dacă nu au aplicat corespunzator adezivul de display, posibil să ai probleme cu apa daca il folosești pe ploaie de exemplu.

Dar de obicei oamenii de la dealer autorizat au scule, sabloane speciale si cel mai important au training. Deci cred ca treaba e facuta corect.

Edited by izometric, 10 July 2018 - 16:45.


#1971
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
Un suport pt iPhone x de mașina dar nu pt parbriz sau guri de ventilație, ci pt bord exista? Si încă ceva la cele magnetice trebuie o plăcută de metal pe tel? Dacă nu am husa cum?

#1972
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014

View Postboggy20, on 10 iulie 2018 - 16:03, said:

Credeți ca dacă au intervenit cei de la service la telefon asupra displayul sunt șanse ca în continuare sa am probleme cu el?
E foarte ciudat ca nu il schimba sincer. Eu am avut probleme cu un 5s si l-au schimbat de 2 ori. Problema initiala: baterie umflata, ecran dezlipit. Dus telefon in service mi-au dat unul nou care afisa caractere ciudate pe ecran aleatoriu. Dus din nou schimbat. Il am si acum. La X ar fi trebuit sa fie cu atat mai mult schimbare pt display

#1973
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005

View Postandrey_dumytrescu, on 11 iulie 2018 - 06:17, said:

Un suport pt iPhone x de mașina dar nu pt parbriz sau guri de ventilație, ci pt bord exista? Si încă ceva la cele magnetice trebuie o plăcută de metal pe tel? Dacă nu am husa cum?
Cum sa nu existe? uite doar un exemplu https://www.iottie.c...indshield-Mount

Da, la cele magnetice tb o placuta, de obicei vin in pachet cu o placuta mai mare (care se pune sub husa) si o placuta mai mica, ca un banut, care se lipeste de telefon cu un adeziv

#1974
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012

View PostAdalwinRo, on 11 iulie 2018 - 08:19, said:


E foarte ciudat ca nu il schimba sincer. Eu am avut probleme cu un 5s si l-au schimbat de 2 ori. Problema initiala: baterie umflata, ecran dezlipit. Dus telefon in service mi-au dat unul nou care afisa caractere ciudate pe ecran aleatoriu. Dus din nou schimbat. Il am si acum. La X ar fi trebuit sa fie cu atat mai mult schimbare pt display

Și eu am făcut gura mare ca nu îl schimba dar mai mult de atât nu am ce sa fac....

#1975
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View Postandrey_dumytrescu, on 11 iulie 2018 - 06:17, said:

Un suport pt iPhone x de mașina dar nu pt parbriz sau guri de ventilație, ci pt bord exista? Si încă ceva la cele magnetice trebuie o plăcută de metal pe tel? Dacă nu am husa cum?

Suport magnetic care se lipește pe bord cu banda adeziva. Plăcuta de metal se lipește ori pe telefon ori se baga in husa. Exista huse cu metal direct in ele.

Placuta de metal blochează încărcarea wireless.

#1976
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Gata și reparația. Se pare ca nu a fost înlocuit telefon ci doar s-a schimbat displayul. Apple este jalnic.

Attached Files



#1977
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Nu stau sa rasfoiesc prin urma sa vad daca ai scris si de aia vreau sa te intreb:
1. De unde ai cumparat telefonul?
2. Ai luat legatura cu suportul apple sa iti faca o diagnoza inainte sa il duci in service?
3. Ai luat legatura cu suportul apple dupa ce ai primit raspunsul de la service?

#1978
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
1. Telekom
2. Nu,l-am dus direct în service
3. Nu am luat legătura cu suportul Apple.

#1979
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Foarte rau. Dar e tardiv.

#1980
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Ce trebuia sa fac ? Spune-mi pentru viitor sa nu mai fac aceeași greșeală...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate