Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

FCSB

* * - - - 11 votes
  • Please log in to reply
3673 replies to this topic

#3439
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Bai fratilor, dar o discutie despre fotbal mai bagati si voi? Ca vaz ca sunteti toti topografi, ce naiba?

#3440
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008
Care fotbal?
Se mai joaca asa ceva prin Romania?  :D

Sa fim seriosi!

Cu cine sa joci?
Cu d-astia nascuti talente si care mor sperante?
Unde sa joci?
Unii au gazon impecabil prin tari unde se bate Fram, ursu 'polar, cu foca, altii prin locurile de nastere ale lu' Shai-Hulud, si aici, in Tara Maicii Domnului n-ai unde te antrena.
Ce vrei?

#3441
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

View PostOlteanul_sfios, on 22 martie 2024 - 11:26, said:

Bai fratilor, dar o discutie despre fotbal mai bagati si voi? Ca vaz ca sunteti toti topografi, ce naiba?
Stai sa piarda Steaua primele punctesa vezi ce-si aduc ei aminte si de fotbal ... Posted Image

#3442
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.09.2010
Punctul meu de vedere în momentul de față despre fotbalul românesc (ultima mea postare despre subiect, nu că am avut multe). Nu merită făcut nici măcar efortul să apăs pe taste despre subiect. De ce? Anul ăsta n-am avut echipe nici măcar în grupele Conference. Feroe a avut, anul trecut Gibraltar pe același sistem de calificare. Noi am avut o praștie de campioană care anul ăsta bate la porțile locului 2 din ligă. Dacă diletanții ăștia de la Farul au fost campioni înseamnă că restul echipelor nici praștie nu merită să-i numim. Mă întreb (nu pentru că știu), oare în Feroe sau Gibraltar ( că sunt peste noi ca echipe de club) se fac emisiuni gen ce avem la noi cu Naum, Moraru sau altele. Sau se pune atât patos între fanii lui B36 sau HB. Vă spun eu, nu există așa ceva. Noi ne contrazicem pe-aici pentru ce, că FCSB e Steaua, că suntem rapidiști, dinamoviști, cfr-iști dar avem rezultate sub niște pescari aruncați pe câmpul de joc. Ne kkm pe noi cu coregrafia lui pește, dar nu stăm în ghete 90 de minute, nu dăm o pasă utilă de 3 metri, nu facem preluări simple, sau nu știm când să prelungim mingea în funcție de distanța până la adversar. Plus de asta mai și aruncăm cu petarde, că asta știm. Să vă spun când a apărut moda asta, exact după sfertul Steaua-Rapid din cupa UEFA. Că noi suntem spaima Europei. Din punctul meu de vedere nu merită băgat deloc în seamă fenomenul fotbalistic din România.

#3443
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Multumim.

Acum sa trecem la lucruri serioase :)

Intrebarea acestui weekend: o sa fie omenie intre cioban si Hagi? Ca eu asa pariez.

#3444
BT66

BT66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 03.01.2015
Ca tot veni vorba, 7-2 = omenie??!! :)

#3445
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,937
  • Înscris: 11.07.2016
@ moromete...o sa fie o omenie, cam cum a fost aia cand borza e cumparat cu vreo 5..6 zile inaintea meciului direct, si in meciul direct joaca ptr voi impotriva fostei echipe din urma cu 5 zile.
Ceva "subtil si elegant"... ca intre intelectuali, ca si jiji si Hagi sunt persoane de inalta tinuta intelectuala si morala.
intrebarea este: in favoarea cui va fi omenia? (sau impotriva cui?)..

Edited by Malus_Dacus, 30 March 2024 - 09:42.


#3446
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 26.02.2010
Omenia pentru finul.

#3447
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,937
  • Înscris: 11.07.2016
Ramane de vazut...
Evident ca daca nu e omenie ptr finul, nu cred ca o sa vii aici sa recunosti ca vorbesti prostii.

#3448
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMalus_Dacus, on 30 martie 2024 - 09:40, said:

@ moromete...o sa fie o omenie, cam cum a fost aia cand borza e cumparat cu vreo 5..6 zile inaintea meciului direct, si in meciul direct joaca ptr voi impotriva fostei echipe din urma cu 5 zile.
Ceva "subtil si elegant"... ca intre intelectuali, ca si jiji si Hagi sunt persoane de inalta tinuta intelectuala si morala.
intrebarea este: in favoarea cui va fi omenia? (sau impotriva cui?)..
Doar ca... Borza a fost luat corect, in perioada de transferuri. NU mizerii becaliste. Hai sa fim corecti, daca tot mentionam asta.
Stefanescu, daca ajunge la fecesebe, esti de acord ca e o mizerie de manevra becalista si o rusine pentru voi, suporterii?

#3449
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,209
  • Înscris: 03.03.2007
Au fost omenii intre Becali si Hagi - pe la inceputuri, cand Viitorul era o echipa la retrogradare iar Jiji a simtit nevoia sa-si ajute nasul sa nu pice in liga secunda. Nu mai exista omenie de cand Viitorul a devenit o echipa de playoff, castigatoare de campionate - ne mai amintim cum a incercat sa conteste Becali titlul Viitorului pe niste interpretari "conspirationiste" ale regulamentului.

Dar daca criteriul mancatorilor de parizer e "cine bate, ala e ajutat; cine pierde, ala ajuta", apai asteptam meciul din seara asta ca sa ajungem la concluzia ca fie Craiova a vandut meciul Rapidului, fie Rapidul l-a vandut Craiovei. Eu sper sa se termine egal, ca sa disculpam ambele echipe de o asemenea acuzatie "nedreapta".

#3450
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,937
  • Înscris: 11.07.2016
La cum arbitreaza ceferistul kovaci, meciul se indreapta (e indreptat) spre egal. Egal, ca-i convine si cefereului, sa ramana acolo in grupul ala de urmaritoare.
Si multe galbene....

#3451
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 26.02.2010
Câștigă Craiova pe merit, Bergodi se pare că atât poate în playoff.

#3452
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,937
  • Înscris: 11.07.2016
Parerea mea: urmatoarele 2 meciuri sunt aproape decisive...in sensul in care daca luam minim 4 puncte, becali o sa pregateasca artificiile si sampania.
Daca nu luam minim 4 puncte, se relanseaza campionatul...si mi-e frica ca vine cfr din urma cu arbitri, raul, ramul  cu toate mijloacele specifice...
Acum  tov. vasile dancu  e ocupat oleaca cu alegerile, dar daca vede ca e groasa, incepe sa traga sforile.

Edited by Malus_Dacus, 31 March 2024 - 19:14.


#3453
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,937
  • Înscris: 11.07.2016
Si primul pas ar fi "omenia" cu Hagi....
Daca batem, e omenie sa luam campionatul...
Daca e egal, e corect.
Daca bate ei, e omenie ca sa-i tinem sus in plutonul urmaritor.
Sincer, mie de arbitri mi-e frica in acest meci.

#3454
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,209
  • Înscris: 03.03.2007
Nu castiga FCSB niciun campionat. Vom termina pe 2 pentru ca asta e destinul acestei echipe.

#3455
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 16.02.2017
Ati prins frica?��
Cum sa nu luati anul asta?
Cine va alearga, Craiova?
Cfr si Rapid sunt "pa"!
Farul nu are putere.
Craiova noroc de cateva rezultate bune...
Am spus de acum 2 luni ca sunteti campioni anul asta.

#3456
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,937
  • Înscris: 11.07.2016
Eu nu sunt asa fricos...
ciobanul e principalul dusman al echipei, si acum avem noroc ca e postul Pasteluii.
Mai mult mi-e frica de arbitri si de tov. dancu vasile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

1 members, 4 guests, 0 anonymous users

Basso

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate