Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Cum se poate renunta la descoperirea de cont card

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Nu fac angajari cu oricine am observat , nu stim pe ce criterii angajeaza da nu primesc oameni cu una cu doua .Au incercat oameni sa se angajeze da cica nu au nevoie de nimeni .Poate aduc din alte parti ale tarii . Nu austrieci, romani din alta parte .

#20
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,033
  • Înscris: 24.02.2006
nu hraniti trolul.....

#21
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Eu multumesc celor care mi-au dat informatiile de care aveam nevoie . Ma duc luni la banca . Multumesc inca o data . Nu stiu ce spune colegul cu asta da eu nu cersesc de mancare de la nimeni  si am salariul meu . Stima .

#22
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Zice ca nu pacalesti pe nimeni cu povestea vietii.

#23
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Ma pacalesc ei pe mine de la banca si am aflat ce e o dobanda foarte mare fata de alte credite asa .

#24
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostRobinWeress, on 09 septembrie 2017 - 18:24, said:

Ma pacalesc ei pe mine de la banca si am aflat ce e o dobanda foarte mare fata de alte credite asa .
Inainte sa primesti cardul ala de salar cu descoperire de cont, nu ai semnat vreo 3-4 hartii?
Ai citit ce scria acolo?
Ca vad ca vorbesti de dobanzi.
E normal ca dobanda aia sa fie mare, uriasa chiar.
Descoperirea de cont nu e credit!

Edited by ericmario, 09 September 2017 - 19:07.


#25
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Am semnat Eric o spinare de acte . Si verzi si rosii . Cum sa nu semnam ca altfel nici nu ni le dadea cardul la fiecare . Ca asa o zis mesterul, care lucra primeste card  de la  patron . Inainte aduceau banii cu ARO la  sfarsit de saptamana de doua ori pe luna .
Apai acusi is trei ani ori patru,  ii ase cu card la BRD, da ala piros, rosu si negru scris   pa el . Om scos cu totii banii aia dupe ele si acuma nici unul nu-i avem ca nu ne-o zis nime ca sa nu-i  scoatem ca-i bai .

#26
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Trebuie sa mergi la banca si sa ceri extrasul de cont pe toata perioada.

Poate ne spui de ce ai preferat sa scrii asa: piros si nu ai sters, ori lasat netaiat. Ai vrut sa transmiti ceva ?

Edited by pasilla, 09 September 2017 - 20:59.


#27
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Merg luni, dragi colegi . Nu am vrut @  pasila sa fac mare lucru, nu stiam sa editez si am vrut sa corectez prin taiere,  ca la scoala .. Acum am aflat si stiu .

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu stii sa apesi tasta delete ?

#29
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Dobanda pe care o platesti lunar la suma descoperita de 1000 de lei e in jur de 15 lei ....

#30
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Multumesc Baxon .

#31
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Dragut topic, eu am renuntat la cardul piros si fekete de la BRD de vreo 8-9 ani, aveam prea multe conturi la banci.

Pentru Robin, incearca sa platesti cum poti datoria la banca si incearca si tu sa mergi la austrieci sa intrebi, nu te lua dupa altii, la austrieci nu cred ca se inchide, sunt firma mare.

#32
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Am luat decizia in urma sfaturilor bune  care mi s-au acordat aici,  sa las cate o suta de lei in card . Renunt la tabieturile mele timp de 10 luni ca n-o fi foc . Si apoi anulez descoperirea .

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce tabieturi iti permiti ma la 1000 lei pe luna? :)))

#34
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Tras fum de tamaie pe nas. E destul de scump.

#35
RobinWeress

RobinWeress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.09.2017
Am scris si spus 100 nu 1000 . 1000 e descoperitul .Am sa las 100 acolo si scap in 10 luni, ca daca inmultesc 100 cu 10 fac fix 1000 .10 luni fara caiet si cinstit pe toti din bar la Mimi . Fiti sinceri cu mine, n-am gandit-o mai ceva ca un miliardar ?

#36
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015

View PostRobinWeress, on 10 septembrie 2017 - 08:55, said:

Am luat decizia in urma sfaturilor bune  care mi s-au acordat aici,  sa las cate o suta de lei in card . Renunt la tabieturile mele timp de 10 luni ca n-o fi foc . Si apoi anulez descoperirea .
Având în vedere dobânda lunară, o să ai nevoie de vreo minim 1250 sau chiar 1300 de lei :signher: ca să acoperi atât suma împrumutată de tine cât și dobânda! Poți să fi 100% sigur de pe acuma că 10 tranșe a câte 100 de lei nu sunt îndeajuns, dobânda ''te face' Posted Image  mai lejer la buzunar, dacă o să dureze mai mult de 10 luni rambursarea/înapoierea sumei împrumutate de tine Posted Image atunci vei putea ajunge să dai chiar și peste 1500 de lei pentru împrumutul de 1000 de lei

Edited by TheStarkestTruthMatters, 10 September 2017 - 10:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate