Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Revolut - spaima bancilor

* * * * - 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9981 replies to this topic

#9883
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009

 AdiTwism, on 02 iulie 2019 - 17:51, said:



Este prieten cu tot ce ai zis. Nu este prieten cu ilegalele si asa si vrem sa fie.



Ce sa fie ilegal ? Ce este ilegal e reglementat de ONJN si blocat pentru tara noastra. Noi pariem pe legale, nu pe ilegale iar Revolut este foarte bun prieten cu legalele.

Asa ar fi normal, atâta timp cât sunt autorizate de statul român.
La depozite nu am avut probleme. Acum este pentru prima data cand fac o retragere pe Revolut, deci am speranța că durează mai mult aprobarea. Nu as vrea sa retrag in ING și sa imi facă din nou schimbul valutar automat la cursul de 4.56 ron.

#9884
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005
Se poate face un top-up in Revolut din BCR de pe un card in EURO? Daca da, exista costuri? Multumesc.

#9885
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,016
  • Înscris: 13.03.2005
Se poate face.
Nu ar trebui sa fie costuri..

#9886
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008

 Kres, on 03 iulie 2019 - 10:04, said:

Cu mentiunea ca Revolut se poate alimenta numa cu un card romanesc.
Recomand cardul VISA BT pentru asa ceva sau orice card de debit ordinar fara comisioane.
De unde ai mai scos-o si pe asta? Eu am alimentat cu mai multe carduri straine si nu am avut probleme...

Edited by tigerheart, 03 July 2019 - 10:09.


#9887
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 tigerheart, on 03 iulie 2019 - 10:09, said:

De unde ai mai scos-o si pe asta? Eu am alimentat cu mai multe carduri straine si nu am avut probleme...
Dar erau pe numele tau, probabil.

#9888
travelpouch

travelpouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 09.06.2010
Da, confirm, zero costuri, cu card de debit in euro de la BCR. Revolut il vede ca un card de RON (pentru care BIN de Romania) si ma intreaba de fiecare data daca sunt sigur ca vreau sa folosesc acest card pentru a alimenta cu euro. Trebuie sa ii zici ca da, esti sigur, pentru ca tu stii de fapt ca acel card e de euro.

Apropos de top-up: a facut careva top-up cu Apple Pay? Vad ca avem si aceasta optiune acum.

 gigicoltz, on 03 iulie 2019 - 08:46, said:

Se poate face un top-up in Revolut din BCR de pe un card in EURO? Daca da, exista costuri? Multumesc.

Edited by travelpouch, 03 July 2019 - 10:26.


#9889
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008

 menaloty, on 03 iulie 2019 - 10:11, said:

Dar erau pe numele tau, probabil.
Da, chiar nu vreau sa risc sa imi blocheze astia contul. Pentru carduri pe alt nume e de ajuns un link de plata :)

#9890
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 travelpouch, on 03 iulie 2019 - 10:22, said:



Apropos de top-up: a facut careva top-up cu Apple Pay? Vad ca avem si aceasta optiune acum.

Da, este limita de 500 lei pe zi.

#9891
crzvm

crzvm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.04.2011

 Gabi10017, on 01 iulie 2019 - 15:27, said:

Dacă ai BIN de RO nu poti decat sa adaugi cardul in Apple Wallet, daca ai iPhone...
Comandat curcubeu, nu am schimbat nicio adresa, adaugat in Apple Wallet si chiar testat la Mega :) Merge brici. Apple Pay e oficial in RO, deci nu sunt probleme chiar daca are BIN de RO.

#9892
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009

 1Maus, on 02 iulie 2019 - 17:17, said:

A folosit cineva cardul Revolut pentru retrageri de la casele de pariuri?
Am facut o retragere in euro de la o casa de pariuri, catre ING în lei și catre Revolut. La ING au intrat in două zile lucratoare cu tot cu conversia din euro in lei, pe cand in Revolut nu au intrat nici pana acum (a 4-a zi lucratoare), deși ar trebui să îi primesc in contul de euro.
Oare de unde se trage întârzierea aceasta, având in vedere ca retragerile le-am făcut in același timp pentru ambele conturi?

LE: Au intrat azi, in a 5-a zi lucratoare. Deci atata timp cat este vorba de o casa de pariuri licentiata pe teritoriul tarii, totul este in regula, nimic ilegal.

#9893
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
A făcut cineva top up pe revolut cu un card de credit card avantaj?
Sunt comisioane, se poate plăti suma in rate?

#9894
travelpouch

travelpouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 09.06.2010
Interesant. Care o fi motivul pentru aceasta limita?

 Catean, on 03 iulie 2019 - 13:29, said:


Da, este limita de 500 lei pe zi.


#9895
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Cum mai vin acum cardurile Revolut, tot in cutia postala sau le aduce Fan Curier?

#9896
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,412
  • Înscris: 06.01.2007
A reusit careva sa plateasca cu revolut prin telefon? Adica cu NFC, nu stiu cum se cheama. Ca la INGPay. Nu stiu daca exista vreo optiune RevolutPAY in aplicatie, se pare ca nu.

Eu am incercat cu o varianta de gPay, dar la adaugarea cardului Revolut (atat cel fizic cat si cel virtual) imi spune ca cardurile nu pot fi folosite pentru plata la POS ci doar pe internet.
Cu cardul fizic Revolut am facut plata la POS(contactless) si in mod evident, merge.
Nu inteleg care-i problema sau ce fac gresit.

Edited by maccip, 03 July 2019 - 22:22.


#9897
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014

 Kres, on 03 iulie 2019 - 21:47, said:

Cum mai vin acum cardurile Revolut, tot in cutia postala sau le aduce Fan Curier?
Fan courier

 maccip, on 03 iulie 2019 - 22:21, said:

A reusit careva sa plateasca cu revolut prin telefon? Adica cu NFC, nu stiu cum se cheama. Ca la INGPay. Nu stiu daca exista vreo optiune RevolutPAY in aplicatie, se pare ca nu.

Eu am incercat cu o varianta de gPay, dar la adaugarea cardului Revolut (atat cel fizic cat si cel virtual) imi spune ca cardurile nu pot fi folosite pentru plata la POS ci doar pe internet.
Cu cardul fizic Revolut am facut plata la POS(contactless) si in mod evident, merge.
Nu inteleg care-i problema sau ce fac gresit.
Se cheama Google Pay, din moment ce nu e lansat in Romania nu va merge, singura metoda sa o folosesti cu Revolut este daca ai un Revolut Visa sau un Mastercard cu Bin mai vechi de UK

#9898
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,412
  • Înscris: 06.01.2007
Am binul 527346.
Nu pot face nimic? Poate cu ceva similar cu Google Pay.

#9899
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014

 maccip, on 03 iulie 2019 - 22:26, said:

Am binul 527346.
Nu pot face nimic? Poate cu ceva similar cu Google Pay.
Ceva similar cu Google Pay care sa mearga cu Revolut nu exista(Gen BT Pay, ING Pay, George Pay si ce o sa mai scoata bancile romanesti ca sa se fereasca de comisioanele de la Google Pay)

#9900
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 takashi90, on 03 iulie 2019 - 18:17, said:

A făcut cineva top up pe revolut cu un card de credit card avantaj?
Sunt comisioane, se poate plăti suma in rate?
Nu si nu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate