Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cat o sa mai reziste Telekom ?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Numacunosti

Numacunosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.07.2017
Nu este flame sau la misto si va rog pe unii sa nu ma injurati. :)

Eu sunt curios cat o sa mai existe Telekom Romania Mobile (telefonia mobila ) in Romania in conditiile actuale si viitoare.

Si nu ma refer numai la problemele cu facturarea abonamentelor ci si la profitul general. Si unde mai pui ca am inteles ca si statul este actionar poate gresesc.

O sa ii inghita portoc...... ? nu zic nu stiu sigur, dar este interesant cat timp o sa mai existe. Da, licenta mai e pana departe dar nu are importanta ca se poate transfera sau cum ii zice.

Mi daca ma intrebati imi place reteaua si mi-a placut din totdeauna.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Nu e dar cum sa-ti raspundem la asa ceva obiectiv?

#3
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Pe bune exista Vodafone cu tarifele alea SF si tu duci dorul al Telekom?
Este piata libera.

#4
Numacunosti

Numacunosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.07.2017
Ce importanta au preferintele mele, voi raspundeti dupa cum doriti.

Nu e vorba de dor dar cum a disparut Zapp-ul ...

Edited by Numacunosti, 03 September 2017 - 15:56.


#5
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
... Nu poti compara Zapp-ul cu Telekom.

#6
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Eu unul raman cu telekom. De cand cu asa zisul roaming, am zis sa trec pe vodafone. Eram decis sa portez si numarul, dar daca am dual sim, am luat totusi o cartela de proba. Si o sa ramana doar cu cartela de proba. Ca mi.au anulat extraoptiunea pentru trafic abuziv in roaming. M.am lamurit intr.o luna ce hram poarta vodafone. La orange mi s.au parut tarifele mari. Dar vedem pe viitor.

Oricum o sa mai reziste ceva ani.

Edited by Karogs, 03 September 2017 - 16:12.


#7
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostMateiEvi, on 03 septembrie 2017 - 15:52, said:

Pe bune exista Vodafone cu tarifele alea SF si tu duci dorul al Telekom?
Este piata libera.

Constientizezi faptul ca (si) lui Telekom ii datorezi faptul ca este o piata libera, competitiva si ai de unde alege?

Monopolul ti-ar aduce instantaneu triplarea tarifelor SF de la Vodafone.

#8
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017

View Postizometric, on 03 septembrie 2017 - 16:13, said:

Constientizezi faptul ca (si) lui Telekom ii datorezi faptul ca este o piata libera, competitiva si ai de unde alege?
Nu, mai corect Cosmote a lansat cartela 2000 de minute si apoi piata a inceput sa fie libera.
Dupa preluarea Telekom preturile au crescut si majoritatea am reziliat abonamentele.

Orange si Vodafone mimeaza concurenta, chiar si Telekom dupa ce a preluat Cosmote.
Digi ofera minute si internet dar este dezastru cand vine vorba de semnal.

#9
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postcris_ncs, on 03 septembrie 2017 - 16:10, said:

... Nu poti compara Zapp-ul cu Telekom.
Unul era mai mic si unul e mai mare, calitatea serviciilor lasa guri amare.

Edited by Erwin_Rommel, 03 September 2017 - 16:27.


#10
Numacunosti

Numacunosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.07.2017
Nu compar Zapp-ul cu telekom-ul dar sunt cumva rude. :) Si sangele nu se schimba prea mult.

Si orange nu are preturi mari, ei au alte probleme, dar pe care le vezi daca stai la ei o perioada mai lunga.

Eu in principiu vad ca in general reteaua Telekom - antene/celule/link-uri - nu prea are probleme si chiar daca la abonamente nu sunt asa de ieftini pe cat am vrea, la prepay sunt ok.

#11
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Ar trebui să recunoască că era mai bine cu grecii decât cu nemţii.
Evident că daca nu exista Cosmote si chiar rtc acum preturile si beneficiile erau altfel in românia, probabil la nivel de acum 9 ani.
Vad că intradevar şi multe instituţii de stat şi-au portat numerele de la rtc la altii.

Si să nu uitaţi cine avea 6 luni valabilitate la cartele când orange şi vodafone aveau doar o luna.
Si chiar acum cosmote sau t-mobile are 2 luni nu una deci dublu.

#12
Numacunosti

Numacunosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.07.2017
Pai daca nu era Cosmote anii aceia nu mai aveam noi azi zeci de gb si nelimitat la 5-11E.

Si pe de cealalta parte daca nu luau nemtii luau altii pana la urma.

Edited by Numacunosti, 03 September 2017 - 16:38.


#13
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostMateiEvi, on 03 septembrie 2017 - 16:27, said:

Nu, mai corect Cosmote a lansat cartela 2000 de minute si apoi piata a inceput sa fie libera.
Dupa preluarea Telekom preturile au crescut si majoritatea am reziliat abonamentele.

Orange si Vodafone mimeaza concurenta, chiar si Telekom dupa ce a preluat Cosmote.
Digi ofera minute si internet dar este dezastru cand vine vorba de semnal.

Este evident ca nu ai inteles ce am zis. Si nu intelegi nici economia de piata. Eu sunt recunoscator ca exista Telekom, Orange, Vodafone. As prefera sa mai fie inca 3-4 operatori pe piata, dar ma multumesc cu astia 3. Si sper din tot sufletul sa o duca toti trei bine, sa nu dea niciunul faliment si sa nu se retraga de pe piata.

#14
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Cosmote era retea draguta, minute si semnal la pret acceptabil.
Dupa ce a preluat Telekom si m-am dus sa reziliez, sa zicem ca incercau sa imi faca oferta de "fidelitate" sau cum se zice, imi ofereau abonamente mult mai scumpe.
Si mai mi-a placut ca Cosmote nu coda/branduia telefoanele.

#15
Numacunosti

Numacunosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.07.2017

View Postizometric, on 03 septembrie 2017 - 16:38, said:



Este evident ca nu ai inteles ce am zis. Si nu intelegi nici economia de piata. Eu sunt recunoscator ca exista Telekom, Orange, Vodafone. As prefera sa mai fie inca 3-4 operatori pe piata, dar ma multumesc cu astia 3. Si sper din tot sufletul sa o duca toti trei bine, sa nu dea niciunul faliment si sa nu se retraga de pe piata.

Asta vreau si eu :)) Sa ramana Oro si Voda asa cum sunt ca sa stea Digi si Telekom la nivelul asta. Ca daca raman doar Orange si Vodafone o sa fie ...

Edited by Numacunosti, 03 September 2017 - 16:50.


#16
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Semnal Orange si Vodafone la pret de Digi.
Apoi Digi sa reduca tarifele sa faca abonament de 1 Euro ca macar sa nu te mai uiti ca nu ai semnal.

De la Telekom nu am vreo pretentie ca am observat modul de gandire Telekom, am reziliat 2 abonamente Telekom(facute pe vremea Cosmote) si la fidelitate scoteau abonamentele Cosmote si bagau la inaintare abonamente mult mai scumpe Telekom.

Si chiar nu am mai urmarit oferta abonamentelor Vodafone/Orange sau Telekom, nu mai are rost ca oricum am inceput sa vorbesc prin Watsup, se conecteaza telefonul la Wifi sau prin datele mobile si vorbesc, chiar nu mai fac diferenta watsup sau cartela.

#17
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008

View PostMateiEvi, on 03 septembrie 2017 - 16:27, said:

Nu, mai corect Cosmote a lansat cartela 2000 de minute si apoi piata a inceput sa fie libera.
Dupa preluarea Telekom preturile au crescut si majoritatea am reziliat abonamentele.
Corect, s-a scumpit si au si niste reguli idioate.

In 2015 am luat ultima data credit 5e de la telekom, bag codul si automat imi baga optiunea ce am avut-o cu aprox 1 an inainte !!
Sun imediat la ei sa o anuleze ca vroiam alta optiune, raspuns -Nu se poate !!
Deci nici macar nu m-au lasat sa-mi aleg optiunea.

Edited by sirgoofy, 03 September 2017 - 17:15.


#18
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008

View Postbabarzotea, on 03 septembrie 2017 - 16:31, said:

Vad că intradevar şi multe instituţii de stat şi-au portat numerele de la rtc la altii.

Care?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate