Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cat o sa mai reziste Telekom ?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Ce numar de telefon are primaria bucuresti? Intreb de curiozitate centrala lor fixa este pe RDS sau pe RTC?

#20
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

 Erwin_Rommel, on 03 septembrie 2017 - 16:27, said:

Unul era mai mic si unul e mai mare, calitatea serviciilor lasa guri amare.

Nu m-am referit la calitatea serviciilor, ci la puterea lor financiara.
Da, ai dreptate. Eu nu mai am de mult la Cosmote & Telekom cartela, fratele meu da, si e total nemultumit de ei.
Daca o sa cauti pe thread-ul de la lansarea Telekom, o sa vezi ca am fost foarte critic asupra lor. De atunci am observat ca au preturi mari, well cam toti au, si nu prea au adus nimic nou aici.
Preturile abonamentelor sint chiar nesimtite fata de vest. Nu mai zic de 'ofertele' lor, care sint praf fata de occident.

 MateiEvi, on 03 septembrie 2017 - 17:19, said:

Ce numar de telefon are primaria bucuresti? Intreb de curiozitate centrala lor fixa este pe RDS sau pe RTC?

Dupa prefix, RTC.
http://www.pmb.ro/co...b_telefoane.php

#21
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

 MateiEvi, on 03 septembrie 2017 - 17:19, said:

Ce numar de telefon are primaria bucuresti? Intreb de curiozitate centrala lor fixa este pe RDS sau pe RTC?


http://www.portabili...o-no-0213055500

 cris_ncs, on 03 septembrie 2017 - 17:26, said:


Nu numai (Rom)Telekom are cu 02x. De exemplu este și Prime Telecom.
Așa am și eu prefix cu 021, dar numărul e portat la RDS.

 MateiEvi, on 03 septembrie 2017 - 17:19, said:

Ce numar de telefon are primaria bucuresti? Intreb de curiozitate centrala lor fixa este pe RDS sau pe RTC?

Dacă vrei neapărat să știi, PLMB are numerele portate din Prime Telecom în UPC. Posted Image

Și posibil primăriile de sector să aibă numărul portat.
Parcă Sectorul 5 îl are portat.

Edited by KyKyKyKy, 03 September 2017 - 17:34.


#22
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Telekom in Romania e aproape mort, iar Vodafone e in coma. Culmea ca Orange inca se tine bine.

#23
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Atat timp cat telefonia fixa nu o sa dispara, nici Telekom nu o sa piara...

#24
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 Memeito, on 03 septembrie 2017 - 17:55, said:

Atat timp cat telefonia fixa nu o sa dispara, nici Telekom nu o sa piara...

Telefonia fixa este pe duca. Cel putin la nivelul persoanelor fizice, nici macar varstnicii nu o prea mai utilizeaza, mai nou au fost multi telefoane mobile.

#25
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

 Numacunosti, on 03 septembrie 2017 - 15:45, said:

Nu este flame sau la misto si va rog pe unii sa nu ma injurati. Posted Image

Eu sunt curios cat o sa mai existe Telekom Romania Mobile (telefonia mobila ) in Romania in conditiile actuale si viitoare.


Stire din 2014

"Deutsche Telekom a reluat achizitiile in afara granitelor Germaniei, directorul general al companiei, Timotheus Hoettges, anticipand o redresare a cererii de la Marea Baltica pana la Creta.
Pentru a atinge obiectivul mentionat, compania va trebui sa isi extinda cota de piata in tari ca Romania si Polonia si sa contracareze rivali precum Orange si Polkomtel. Grupul german controleaza in Romania Cosmote si Romtelecom."



sursa
http://www.ziare.com...volutie-1282775

In Germania, Telekom reprezinta fundamentul existentei internetului fix (telefonie, cablu etc). In Germania daca vrei net fix de la vodafone, o2, 1&1, kabel deutschland etc..trebuie sa treci intai pe la telekom, ei sunt la butoane, ei administreaza intreaga infrastructura.

Ma mir de cada Telekom Romania in cap

Edited by andreiMembruAnonimut, 03 September 2017 - 19:31.


#26
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Numacunosti, on 03 septembrie 2017 - 15:45, said:

Nu este flame sau la misto si va rog pe unii sa nu ma injurati. Posted Image
Eu sunt curios cat o sa mai existe Telekom Romania Mobile (telefonia mobila ) in Romania in conditiile actuale si viitoare.

Pai.. o sa reziste cat timp are clienti. La TELEKOM telefonia mobila functioneaza integrat cu cea fixa de la Romtelecom, plus ca, daca au dat si si smartphoane si tablete "cadou", romanul n-a rezistat tentatiei. Multi au abonamente pe 24 de luni si taraie de ele, desi se uita doar la TV din tot pachetul de servicii... iar restul sporadic.

#27
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

 Daian95, on 03 septembrie 2017 - 19:18, said:


Telefonia fixa este pe duca. Cel putin la nivelul persoanelor fizice, nici macar varstnicii nu o prea mai utilizeaza, mai nou au fost multi telefoane mobile.

N-are nimic. O folosesc eu.

#28
alopexy

alopexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 10.05.2012
Atata timp cat statul are actiuni undeva Telekom va exista chiar si cu un abonat. Dupa acumularea datoriilor se vor sterge ca prin minune si vor fi platite tot de populatie, fie ei fani sau nu Telekom.

#29
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Când eram pe Telekom aveam trafic intens de voce pe fix, dar acum m-am portat la RDS. :)

#30
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Toate companiile care se respecta si institutiile statului trebuie sa aiba un telefon fix, n-ai cum sa pui acolo un numar oficial de mobil...

#31
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 Memeito, on 04 septembrie 2017 - 11:07, said:

Toate companiile care se respecta si institutiile statului trebuie sa aiba un telefon fix, n-ai cum sa pui acolo un numar oficial de mobil...
RDS are servicii tel. fix
Radiocom are servicii tel. fix

Telekom e pl, la propriu!

Institutiile statului nu se bazeaza niciodata pe Telekom sau RDS, doar pe Radiocom, aia au linii separate prin fibra optica si cupru in linii de inalta tensiune.

Edited by Erwin_Rommel, 04 September 2017 - 11:35.


#32
Numacunosti

Numacunosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.07.2017
Asa este ca la Telekom Romania telefonia mobila este integrata si deci in stransa legatura cu telefonia fixa, ceea ce inseamna ca ori traiesc ambele ori mor ambele si noi stim ca telefonia fixa nationala in Romania nu o sa moara niciodata, chiar daca nu o folosesc toate institutiile statului. Si nu vad cine ar prelua daca s-ar retrage nemtii.

Si bine zicea cineva mai sus ca avand statul actiuni o sa tot aiba spate Telekom.

Nu ma gandisem la astea.

#33
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Eu sunt foarte multumit pe cartela Telekom, cu aceiasi 34,8 Lei adica la extraoptiune de 6 Euro am si trafic mai mult si minute nationale mai multe fata de acum 1 an sa zicem, nu vad de ce altii-s nemultumiti. Net nu folosesc la ei ca pe drum sau unde ma duc nu ma duc sa stau pe net, ma duc unde am treaba ca sa-mi fac treaba si atat, stau acasa pe wifi daca vreau sa navighez ca lumea, sa vad un film ceva, si asa mai departe, dar si asa 6 Giga aia care-s acum, ar fi suficient ptr mici cautari pe net cand as fi pe drumuri. Cand ies din casa, telefonul il folosesc doar ca telefon in marea majoritate a timpului si atat.
In plus pe cartela este mai bine decat pe abonament, de ce stau multi pe abonament daca e mai rentabil pe cartela ?!

Si pe roaming am fost multumit pe cartela, singura chestie care s-a intamplat in Iulie a fost ca, cateva zile dupa pranz nu mai mergea sa sun, sunam si se inchidea in mai putin de o secunda de la apel, nu stiu ce era. Abia seara mergea. Dar dupa cam o saptamana s-a remediat asta.
Daca dadeam sa vad credit arata 0 desi nu era asa, parca nu mai puteam suna, asa parea.
Nu am inteles de ce se intrerupea in mai putin de o secunda de dupa ce sunam, semnal aveam 75 % cam, eram in Germania, nu depasisem nici minutele si nici traficul, erau toate nici 40 % consumate, ca dupa ce si-a revenit si am putut suna, am verificat.

De ce ati zis ca daca nu era Telekom preturile erau sus ?! Ce diferenta e intre Telekom si Voda sau Oange ?! Ca suna ca si cum astea doua sunt cumva, si telekom doar ar face concurenta, e ciudat, chiar este interesant sa aflu de la voi. Si de ce doar Telekom ar face concurenta si nu Voda si Orange intre ele ?!
In Germania preturile sunt mari, cel putin la cartela ! In luna Iulie acum era 15 Euro la Telekom cu 1,5 GB trafic doar. Minute nu stiu ce aveau, ca aia mint mult, scria ca ai gratuit nu stiu cate minute nationale dar cand sunai..iti zicea ca nu ai credit sa platesti, eu nemaiavand bani pusi. Nemtii sunt mult mai hoti ca romanii !!! Spun din experienta si nu din auzite. Nici pe departe nu ai ca la noi atatea minute gratuite nationale la 15 Euro.
Scrie una, real e alta, la general zic, sunt nesimtiti.
Au monopol ptr net fix, viteze cam mici, trebuie neaparat sa ai linie ADSL de la Telekom ptr asta, orice firma de net ai alege, nu prea au cablu TV decat in anumite landuri. Sunt mai comunisti decat comunistii. Platesti netul dar si la Telekom linia ADSL separat.
La noi preturile si ofertele sunt super, si mai sunt si reale.

#34
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Si acoperirea 3G au mama !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate