Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

problema BloodRayne 2

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Demmon

Demmon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.02.2006
Salut. Am si eu o problema cu jocul Blood Rayne 2. Cand sa-mi apara meniul, image goes blank :( (meniul si jocul merg dar .. with no image). Am vga gef 4 mx 440/512 DDR Kingmax/cpu 1.2 ghz/virtual memory > 1 GB. Am incercat mai multe drivere pt nvidia dar degeaba. Merge jocul dar nu am imagine.

#2
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005
s-ar putea sa fie pl. video prea slaba. de ex. jocul cere directX 9c, ceea ce, in mod sigur, sigur placa ta habar nu are ce inseamna. totusi e din vara-toamna lui 2005 jocul...... :P
sorry....dar nu pierzi mare lucru, decit daca o placi pe rayne foarte mult. dar gasesti poze cu ea pe net  :P
uite si niste cerinte minime: Configuratie: CPU 2GHz, 512 MB RAM, 3D Video Card with 128 MB, DirectX 9.0c compatible

bafta!  :peacefingers:

Edited by sam, 16 February 2006 - 22:33.


#3
georgemarian

georgemarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.02.2006
Stiu ca jocul cere Pixel Shader. Eu am avut o placa video GF2 si a trebuit sa o schimb, acum am un GF 6600 si merge super bine. Deci "change your video card" :)  E super tare jocul. A, mai exista niste programe cu care poti sa dai disable la pixel shading dar nu recomand.

Edited by georgemarian, 23 February 2006 - 13:28.


#4
MacromediaMX

MacromediaMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 29.12.2003
Asa am patit si eu. Nu e de la placa video. Eu am un GeCube ATI Radeon 9550 128/128 si face la fel. joaca pe rezolutie mai mica, (eventual cu detalii slabe), si iti va intra in joc. cred ca e un bug, daca ai timp cauta un patch la el si poate vei rezolva problema, oricum eu am jucat in rezolutie mai mica cu detalii high parca si a mers f bine. enjoy

#5
georgemarian

georgemarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.02.2006

View PostMacromediaMX, on Mar 2 2006, 22:07, said:

Asa am patit si eu. Nu e de la placa video. Eu am un GeCube ATI Radeon 9550 128/128 si face la fel. joaca pe rezolutie mai mica, (eventual cu detalii slabe), si iti va intra in joc. cred ca e un bug, daca ai timp cauta un patch la el si poate vei rezolva problema, oricum eu am jucat in rezolutie mai mica cu detalii high parca si a mers f bine. enjoy

Mai gandestete, placa ta are pixel shader, deci mai bine nu mai posta daca nu stii. Sper sa nu te superi pe mine dar eu am avut GF 2 si nu mergea din cauza pixel shader si acum am o placa gf 6600 care are si merge perfect.

#6
MacromediaMX

MacromediaMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 29.12.2003
atunci cum iti explici faptul ca nici mie nu imi intra in joc daca puneam rezolutie mai mare (chiar si cu detalii mai slabe) si prezenta aceleasi "simptome"?

#7
georgemarian

georgemarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.02.2006

View PostMacromediaMX, on Mar 3 2006, 14:41, said:

atunci cum iti explici faptul ca nici mie nu imi intra in joc daca puneam rezolutie mai mare (chiar si cu detalii mai slabe) si prezenta aceleasi "simptome"?

Cat de mare rezolutia? Eu il joc in 1280cu 1024 si merge. Poate nu suporta jocul rezolutii mai mari de atat.

#8
hohaele

hohaele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 07.03.2006
Salut ,am si eu o intrebare pt cei ce au jucat acest joc,am ajuns intr-un,bar ,e la inceputul jocului,unde este un ventilator mare,distrug acest ventilator si trebuie sa ies afara dar nu merge,jos la parter este activat sistemul antiincendiu, tisneste apa,fapt pe careRayne nu il suporta,si trebuie sa ies pe la etaj,stie cineva ce trebuie facut?Thak you.

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

View PostDemmon, on Feb 16 2006, 21:10, said:

Cand sa-mi apara meniul, image goes blank :( (meniul si jocul merg dar .. with no image). Am vga gef 4 mx 440/512 DDR Kingmax  Merge jocul dar nu am imagine.
Lipseste suportul hardware pt pixelshader, cu placi din familia FX in sus merge ok.

#10
Mihaikonstantin

Mihaikonstantin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.07.2006
Salut! Am incercat cu orice dar nu pot vedea nimic.L-am descarcat de pe internet si probabil asta este problema.Dar totusi jocul merge shi chiar ma oftic cand o aud pe rayne vorbind de una singura...  :confuzzled: Stie cineva ce as putea face?

#11
cint

cint

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.07.2006

View Posthohaele, on Mar 31 2006, 10:22, said:

Salut ,am si eu o intrebare pt cei ce au jucat acest joc,am ajuns intr-un,bar ,e la inceputul jocului,unde este un ventilator mare,distrug acest ventilator si trebuie sa ies afara dar nu merge,jos la parter este activat sistemul antiincendiu, tisneste apa,fapt pe careRayne nu il suporta,si trebuie sa ies pe la etaj,stie cineva ce trebuie facut?Thak you.

pe acolo iesi,dar nici mie nu mi-a iesit din prima.oricum ma plictisisem de joc dar acum l-am instalat iar... si..
am ramas blocat undeva la ultimul nivel al unei discoteci,dupa ce le distrugi 4 boxe,am urcat la etaj ,si tot asa  ... si nu mai stiu ce sa fac ca nu vad nici o iesire. Daca a trecut cineva de faza asta sa-mi zica si mie va rog. :D

#12
mav3r1ck

mav3r1ck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.10.2006

View PostDemmon, on Feb 16 2006, 20:10, said:

Salut. Am si eu o problema cu jocul Blood Rayne 2. Cand sa-mi apara meniul, image goes blank :( (meniul si jocul merg dar .. with no image). Am vga gef 4 mx 440/512 DDR Kingmax/cpu 1.2 ghz/virtual memory > 1 GB. Am incercat mai multe drivere pt nvidia dar degeaba. Merge jocul dar nu am imagine.
asa am avut si eu prima data , si a trebuit sa imi schimb placa vidio cu una Nvidia 5200 128 mb si a mers dar nu la performanta maxima :candva intrun nivel ai sa ajungi si nu ai sa poti trece daca ai nevoie de ceva spec :coolspeak: ial :notangel:  scrie-mi pe adresa [email protected] si iti tr ce iti trebuie bafta::::::::BEY

#13
Sergiu_Crisan26

Sergiu_Crisan26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.03.2007

View Posthohaele, on Mar 31 2006, 09:22, said:

Salut ,am si eu o intrebare pt cei ce au jucat acest joc,am ajuns intr-un,bar ,e la inceputul jocului,unde este un ventilator mare,distrug acest ventilator si trebuie sa ies afara dar nu merge,jos la parter este activat sistemul antiincendiu, tisneste apa,fapt pe careRayne nu il suporta,si trebuie sa ies pe la etaj,stie cineva ce trebuie facut?Thak you.
Agheti mercenarii aia cu lasoul si ii arunci in ventilator pana cand acesta sare in aer, dupa care iesi afara din cladire prin acea gaura de la ventilator

Edited by Sergiu_Crisan26, 24 March 2007 - 18:15.


#14
Sergiu_Crisan26

Sergiu_Crisan26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.03.2007

View Postcint, on Aug 29 2006, 15:41, said:

pe acolo iesi,dar nici mie nu mi-a iesit din prima.oricum ma plictisisem de joc dar acum l-am instalat iar... si..
am ramas blocat undeva la ultimul nivel al unei discoteci,dupa ce le distrugi 4 boxe,am urcat la etaj ,si tot asa  ... si nu mai stiu ce sa fac ca nu vad nici o iesire. Daca a trecut cineva de faza asta sa-mi zica si mie va rog. :D
arunci in aer ventilatorul prinzandu-i pe mercenari cu lasoul si aruncandu-i in ventilator

#15
Sergiu_Crisan26

Sergiu_Crisan26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.03.2007
Intrebare ? intrebatoare ! A ajuns cineva in nivelul ROOFTOP ? Cum trec de aici ? Apare aici un "monstru" ce arunca cu bile de foc si cu raze de lumina si nu inteleg cum il omor !!!

Edited by Sergiu_Crisan26, 24 March 2007 - 18:29.


#16
Th3 Kill3R

Th3 Kill3R

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.03.2007
Am si yo o intrebare am ajuns la o runda in care este un camion c trebuie sa-l dau la o parte ca sa trec si pe langa faptul q nu stiu c sa-i fac mai vin si mercenari din aia :cursing:

#17
Th3 Kill3R

Th3 Kill3R

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.03.2007
bai am ajuns la bloodrayne 2 la shopping plazza acolo unde damphirul ala ma inchide in camera aia distrugand comutatoarele de la usa si nu stiu c sa fac un mic ajutor mi-ar prinde tare bine :proud: pls pls

#18
-NeLuTu-

-NeLuTu-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.01.2008

View PostTh3 Kill3R, on May 24 2007, 11:31, said:

bai am ajuns la bloodrayne 2 la shopping plazza acolo unde damphirul ala ma inchide in camera aia distrugand comutatoarele de la usa si nu stiu c sa fac un mic ajutor mi-ar prinde tare bine :proud: pls pls

caut si eu un raspuns la aceasta intrebare, multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate