Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Sport dus la extrem

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postiliketoforkmyself, on 22 august 2017 - 17:21, said:


Stiu eu cateva cazuri de persoane care au tras de fiare fara limita pentru a impresiona sexul opus si s-au trezit cu aritimii cardiace la 35 de ani. Ce poate fi mai frumos - nu poti sa te masturbezi sau sa te basesti prea tare

Incredibil, de la tras de fiare s-a trezit fara masturbare si basini ?! Cred ca e distrus.

#20
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Ai făcut 2 greseli si anume:
- ai folosit doar picioarele la cardio când puteai să îți antrenezi tot corpul cu rezultate mult mai bune.
- trebuia să menții un deficit caloric mic, până in 500 kcal tinand cont bineanteles si de consumul datorat efortului.

Eu am aproape 2 ani de cand mananc in medie cu 1300 kcal peste rata metabolismului bazal si mentin un deficit caloric mediu de 300 kcal, asta insemnand că trebuie să ard 1000 kcal pe zi prin efort fizic.
Dacă ești calculat functioneaza chiar si sportul dus la extrem dar nu 10 ore pe zi si nu zilnic.

#21
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
La mine te referi?
Pe langa cardio am fac si antrenamente de forta deja din iarna. Primele 6 luni nu am putut sa fac decat cardio cu picioarele, am o accidentare mai veche la spate care nu mi-a permis multe, mai ales la kg pe care le-am avut, deci nu am avut ce face, trebuie sa imi ating cumva obiectivul.
Picioarele isi revin deja. Ieri am facut in juma de ora 10,8km cu bicicleta si nu au mai aparut probleme. Eu zic ca e foarte bine dar o sa las partea de cardio doar pentru zilele ocazionale cand nu imi ating pragul caloric care trebuie ars prin alte activitati, sa zicem 5-6 ture lunar de 10-20km.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate