Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Totul despre Bucatarii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1120 replies to this topic

#775
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Am înțeles, ca a fost cererea clientului :peacefingers:
Daca clientul vrea gresie pe tavan, cum a făcut/pus Celentano, asta este.

#776
PescarPro

PescarPro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 28.08.2007
Salut,
Trebuie sa fac bucataria si nu prea mai am idei.
Asa arata in proiect, dar intre timp am mai facut o usa spre terasa si am eliminat camara :
Attached File  bucatarie originala.jpg   487.65K   116 downloads

Intre timp am ajuns la varianta in acre am eliminat corpurile superioare :
Attached File  bucatarie proiect 2.jpg   423.79K   120 downloads

Parca totusi as face peninsula aia initiala ca sa nu stau cu o masa in mijlocul bucatariei.

Aveti ceva idei sau comentarii ?

Edited by PescarPro, 13 February 2019 - 13:01.


#777
cesycora

cesycora

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2019
Dragii mei,

Sper din tot sufletul ca strigatul meu de disperare sa ajunga la voi, deoarece sunt cu moralul la pamant, am pierdut demult numarul noptilor nedormite. Cand alte doamne stau prin coaforuri, eu ma documentez despre mobila, de parca mi-as da doctoratul Posted Image .Posted Image
Va urmaresc discutiile cu interes, am citit acest topic cap-coada, am invatat multe lucruri de la voi, insa unele date tehnice recunosc, ma depasescPosted Image . Cert este ca am cumparat in toamna un apartament, dar marea mea bucurie a fost umbrita la scurt timp de realitatea cruda. Eu, care credeam ca cel mai greu este sa-ti iei o casa, m-am lovit de situatia in care acum am o casa, dar e aproape goala Posted Image  Nu credeam ca decizia alegerii mobilei poate fi o corvoada. Nu alegerea in sine, cat tipul de materiale, calitatea acestora ma fac sa-mi fie din ce in ce mai greu sa iau o decizie. Sunt alergica, cu o forma de astm alergic si rinita cronica, din pacate si copilul ma mosteneste si am ajuns pe topicul dvs cautand informatii despre continutul de formaldehida al diferitelor tipuri de materiale...Cert este ca se apropie 4 luni de cand stau cu plita pe masina de spalat vase, cratitele insirate prin diferite cutii si excursiile la baie pt a spala diferite chestii si a-ti lua apa cand vrei sa-ti prepari o cafea au devenit de vis...cu alte cuvinte am obosit. Astept cu nerabdare momentul in care o sa-mi aduc aminte cu umor de toate acesteaPosted Image. Sunt constienta ca o perioada o sa raman cu automatismul si o sa ma trezesc ca vreau sa umplu oala pentru ciorba cu apa de la baie, dar sa ma vad eu acolo. Hei, cei care aveti chiuveta in bucatarie, pretuiti-o, eu nu mai am de 4 luni...
Incerc sa pun o schita cu releveul apartamentului, bucataria ocupa pozitia 6, dupa cum o sa vedeti nu este chiar ofertanta, dar as vrea sa-i dau viata si o utilitate cat mai placuta.
Nu cred ca o sa pot pune si frigiderul in bucatarie (deocamdata este pe balcon, desi nu este ok), la cuptor cu microunde am cam renuntat tot din considerente de spatiu si sanatate, o sa fie plita incorporabila pe gaz, cuptor incorporabil, iar masina de spalat vase, hota si chiuveta nu le-am luat inca.
A...si mai am o dilema. Sotul vrea mobila pana sus, inaltimea este de 2,70m, nu credeti ca o sa fie prea multa mobila?
In speranta ca nu v-am plictisit prea tarePosted Image , va multumesc anticipat pentru ajutorul dvs!Posted Image

#778
aurick86

aurick86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 23.11.2007

 PescarPro, on 13 februarie 2019 - 12:39, said:

Salut,
Trebuie sa fac bucataria si nu prea mai am idei.
Asa arata in proiect, dar intre timp am mai facut o usa spre terasa si am eliminat camara :
bucatarie originala.jpg

Intre timp am ajuns la varianta in acre am eliminat corpurile superioare :
bucatarie proiect 2.jpg

Parca totusi as face peninsula aia initiala ca sa nu stau cu o masa in mijlocul bucatariei.

Aveti ceva idei sau comentarii ?

Uite aici o bucatarie care e cam de dimensiunile bucatariei tale. (are si o camara mica)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5VifsyksAhg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by aurick86, 14 February 2019 - 22:00.


#779
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011

 cesycora, on 14 februarie 2019 - 17:58, said:

Dragii mei...

Ce sa facem noi ?! :scratchchin:
Daca sint bani, se rezolvă in maxim o saptamina, daca nu...

 aurick86, on 14 februarie 2019 - 21:59, said:

Uite aici o bucatarie...

Bine ca la noi nu sint preturile de la ei :D

#780
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 cesycora, on 14 februarie 2019 - 17:58, said:

Dragii mei,

Sper din tot sufletul ca strigatul meu de disperare sa ajunga la voi, deoarece sunt cu moralul la pamant, am pierdut demult numarul noptilor nedormite. Cand alte doamne stau prin coaforuri, eu ma documentez despre mobila, de parca mi-as da doctoratul Posted Image .Posted Image
...am ajuns pe topicul dvs cautand informatii despre continutul de formaldehida al diferitelor tipuri de materiale...
Incerc sa pun o schita cu releveul apartamentului, bucataria ocupa pozitia 6, dupa cum o sa vedeti nu este chiar ofertanta, dar as vrea sa-i dau viata si o utilitate cat mai placuta.
...
A...si mai am o dilema. Sotul vrea mobila pana sus, inaltimea este de 2,70m, nu credeti ca o sa fie prea multa mobila?
In speranta ca nu v-am plictisit prea tarePosted Image , va multumesc anticipat pentru ajutorul dvs!Posted Image

- exista cu continut minim de formaldehida  - standardele de clasa F★★★★ Japonia
- mobila se face pe comanda functie de spatiu si aparate
- 2.70 m inaltime poate fi mult sau poate fi in regula, depinde cate spatii de depozitare e nevoie, cat de "inalti" sunt utilizatorii,  cat este camera de mare, ce surse de lumina sunt, cata mobila se pune in aceasta camera si ce culori se folosesc


Nu doar de "numarul noptilor nedormite" si sa ma "documentez despre mobila, de parca mi-as da doctoratul" este nevoie ci de cateva vizite la cei care fac mobila si o monteaza. Te documentezi si spui ce vrei. Ei spun ce pot face si in ce conditii. Cand se intalneste cererea cu oferta se rezolva ...

...unde e schita/planu' ?!


Succes.

Edited by superm, 15 February 2019 - 10:28.


#781
cesycora

cesycora

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2019

 superm, on 15 februarie 2019 - 10:28, said:

- exista cu continut minim de formaldehida  - standardele de clasa F★★★★ Japonia
- mobila se face pe comanda functie de spatiu si aparate
- 2.70 m inaltime poate fi mult sau poate fi in regula, depinde cate spatii de depozitare e nevoie, cat de "inalti" sunt utilizatorii,  cat este camera de mare, ce surse de lumina sunt, cata mobila se pune in aceasta camera si ce culori se folosesc


Nu doar de "numarul noptilor nedormite" si sa ma "documentez despre mobila, de parca mi-as da doctoratul" este nevoie ci de cateva vizite la cei care fac mobila si o monteaza. Te documentezi si spui ce vrei. Ei spun ce pot face si in ce conditii. Cand se intalneste cererea cu oferta se rezolva ...

...unde e schita/planu' ?!


Succes.
Scuze, acum am observat ca nu s-a incarcat.
2,02m/3,88m - nu este prea ofertant spatiul din pacate. Eu nu mi-as dori sa incarc vizual, dar n-am ce face deoarece alte spatii pentru depozitare nu prea sunt.

Attached Files


Edited by cesycora, 16 February 2019 - 23:05.


#782
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

 cesycora, on 14 februarie 2019 - 17:58, said:

[...]Nu cred ca o sa pot pune si frigiderul in bucatarie (deocamdata este pe balcon, desi nu este ok),

Ce fel de bucatarie doresti? Una numai pentru gatit sau vrei sa ai si un spatiu, minuscul, pentru servit ceva?
Ce fel de finisaje ai? Sau ce fel de finisaje iti propui? Ma refer, in special, la materiale, culori si texturi.
Fereastra aceea mica, de langa usa inspre balcon, se deschide? Ce inaltime are parapetul ferestrei?
Unde sunt conexiunile de gaze, apa si canalizare?

 cesycora, on 14 februarie 2019 - 17:58, said:

[...]mobila pana sus, inaltimea este de 2,70m, [...]

Mobila pana sus nu pare multa daca mergi pe culori neutre, dulapuri inchise si cat mai simple. Ideea de simplu si cat ma simetric, unde "multiplici" o dimensiune, in loc sa ai mai multe dimensiuni de dulapuri, nu are cum sa nu dea bine. Eu recomand, ori de cate ori am ocazia, dulapurile pana la tavan. Urasc mazga aia care se asterne pe dulapuri, daca acestea sunt mai jos. Deci votul meu: pana la tavan. Mai ales ca spui ca nu ai nici cine stie ce spatiu de depozitare.
Avand 2.70m inaltime, nu incerca sa faci dulapurile de perete dintr-o singura "bucata". Ori arata ca niste monstri, ori apare tentatia sa le ridici mai sus; ceea ce nu te ajuta nici cu design-ul, nici cu ergonomia si nici cu spatiul de depozitare. Gandeste-te, mai degraba, la doua randuri de dulapuri de perete, suprapuse; de aceeasi adancime sau nu.

Cat despre alergii ... mobila din lemn e sfanta. Lemnul, insa, trebuie sa fie bine uscat si "impanat" cu coltare metalice. Numai ca trebuie folosit un lemn de calitate, nu brad, ceea ce ridica bugetul. Mai nou, se gaseste si scandura din bambus.
In locul tau eu as merge pe o comobinatie de schelet din lemn si metal iar usile le-as face din MDF vopsit integral cu vopsele pe baza de apa.
La capitolul blaturi, ai mai multe optiuni, de la lemn la marmura, trecand prin inox si materiale compozite.

Spor!

Attached Files



#783
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am nevoie de spațiu de depozitare mai mare, am in proiect sa fac mobila nouã pina in tavan.
Am vãzut mai de mult ideea, si mi-a placut, plus tavan placat, cu acelasi material ca la mobila, plus iluminat... aici secret :D
O nebunie, cu automatizãri electrice.

Încã mã informez, si scormonesc.

Edited by crisstonne, 19 February 2019 - 03:59.


#784
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

 PescarPro, on 13 februarie 2019 - 12:39, said:

Salut,
Trebuie sa fac bucataria si nu prea mai am idei.
Asa arata in proiect, dar intre timp am mai facut o usa spre terasa si am eliminat camara :
bucatarie originala.jpg

Intre timp am ajuns la varianta in acre am eliminat corpurile superioare :
bucatarie proiect 2.jpg

Parca totusi as face peninsula aia initiala ca sa nu stau cu o masa in mijlocul bucatariei.

Aveti ceva idei sau comentarii ?
As face peninsula. Nu prea ai blat de lucru si atunci ai nevoie de o masa. Si doua mese mi se pare prea mult. Si noi vom face ceva similar.
Attached File  bucC.jpg   408.08K   91 downloads

#785
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

 PescarPro, on 13 februarie 2019 - 12:39, said:

Salut,
Trebuie sa fac bucataria si nu prea mai am idei.
Asa arata in proiect, dar intre timp am mai facut o usa spre terasa si am eliminat camara :

Intre timp am ajuns la varianta in acre am eliminat corpurile superioare :

Parca totusi as face peninsula aia initiala ca sa nu stau cu o masa in mijlocul bucatariei.

Aveti ceva idei sau comentarii ?

 puisor, on 19 februarie 2019 - 05:57, said:

As face peninsula. Nu prea ai blat de lucru si atunci ai nevoie de o masa. Si doua mese mi se pare prea mult. Si noi vom face ceva similar.
bucC.jpg

Si eu votez tot pentru peninsula. Nu numai ca-ti maresti frontul de lucru in bucatarie, dar ai si spatiu de servit, si un "paravan" ca sa nu privesti direct in bucatarie, din sufragerie.
Eu, in locul tau, as pune peninsula dar as renunta la blatul din dreptul geamului. Cu alte cuvinte, in loc sa ai o bucatarie in forma de U, vei avea o bucatarie fromata din doua blaturi de lucru, cu spatiu intre ele. Asta pe motiv ca dulapurile alea de colt sunt, din punctul meu de vedere, din cale-afara de enervante. Daca, totusi, iti doresti sa fie in forma de U, cu chiuveta la fereastra, nu cred ca blatul acela, de 90cm, de la ferestra o sa arate bine. Banuiesc ca l-ai facut asa ca sa eviti aglomeratia din coltul din dreapta ferestrei si/sau ca sa se dechida fereastra. Eu m-as gandi de doua ori inainte de fac asta. E posibil ca, la final, blatul acela sa arate ca o mare cutie, ca o insula impinsa la perete. Ce inaltime are parapetul ferestrei?
Nu in ultimul rand ... poate mai gandesti un pic si la zona cuptor - frigider. Cu un dulap, pentru cuptorul incorporat, de inaltime diferita fata de cea a frigiderului si cu frigiderul freestanding ... mie-mi pare o zona dezordonata. Eu as merge cu un dulap, mai inalt (eventual pana la tavan Posted Image ) in care sa incorporez atat cuptorul cat si frigiderul (nu e obligatoriu ca frigiderul sa dispara cu totul "in mobila", poate fi pur si simplu "imbracat" de un dulap) iar TV-ul l-as pune intr-un raft, deasupra cuptorului, sau chiar montat pe usa dulapului de deasupra cuptorului. Oricum, TV-ul acela trebuie sa ajunga mai la fata, fiindca acolo, in spate, sunt grilele pe unde iese caldura de la cuptor.
Nu uita ca, mutand frigiderul la perete, nu se mai poate deschide usa decat daca balamalele sunt pe stanga; ceea ce nu e deloc ergonomic. Din nou, un frigider incorporat in mobila (cu sau fara fata din materialul mobilei) iti rezolva problema fiindca ai mai putea adauga ori un panou decorativ, spre perete, ori chiar un duap foarte ingust.

Spor!

Attached Files



#786
PescarPro

PescarPro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 28.08.2007
Multumesc Diy,
in nici un caz nu mut chiuveta de la fereastra.
Blatul ala de 90 intra sub geam care are profil solbanc, astfel incat din cei 90 de cm de blat  30 sunt peste zid, ramanad un rest de 60cm pt corpuri normale.
Intradevar dulapul de colt e sacrificat din cauza nisei de instalatii.
Intre chiuveta si aragaz vor fi mai mult de 1.2m,mie mi se pare destul spatiu de lucru.
Intre frigider si perete raman 10 cm ca sa pot deschide usa compet(balamalele sunt pe dreapta.
Ai spirit de observatie, normal ca tv-ul o sa vina mai in fata nu pe grilele de aerisire,
Daca fac peninsula omor masina de spalt vase.

#787
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

 PescarPro, on 19 februarie 2019 - 21:12, said:

[...]in nici un caz nu mut chiuveta de la fereastra.
Blatul ala de 90 intra sub geam care are profil solbanc, astfel incat din cei 90 de cm de blat  30 sunt peste zid, ramanad un rest de 60cm pt corpuri normale.

Aha. E, practic, ca in prima schita. In cazul asta nu mai comentez.

 PescarPro, on 19 februarie 2019 - 21:12, said:

Intr-adevar dulapul de colt e sacrificat din cauza nisei de instalatii.
Intre chiuveta si aragaz vor fi mai mult de 1.2m,mie mi se pare destul spatiu de lucru.

Despre spatiul de lucru n-am comentat nimicPosted Image , tocmai fiindca distanta minima, confortabila, este undeva la 1,1m. Faptul ca acel colt este sacrificat, e ok d.p.meu d.v. fiindca, dupa cum spuneam, dulapurile astea de colt sunt tare frustrante.

 PescarPro, on 19 februarie 2019 - 21:12, said:

Intre frigider si perete raman 10 cm ca sa pot deschide usa compet(balamalele sunt pe dreapta.

... oops ... am mentionat numai deschiderea frigiderului. Incearca sa vezi daca poti scoate si sertarele, cu acei 10cm extra.

 PescarPro, on 19 februarie 2019 - 21:12, said:

[...]Daca fac peninsula omor masina de spalt vase.

De fapt ai optiunea sa omori dulapul de colt Posted Image si sa pui masina de spalat in insula, in primul corp de langa cel cu chiuveta. Eu am avut exact configuratia asta si, pentru mine, a fost perfect.

Spor!

#788
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

 puisor, on 19 februarie 2019 - 05:57, said:

[...]Si noi vom face ceva similar.

Wow! Asta-i viitoarea ta bucatarie?

#789
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

 DIY, on 20 februarie 2019 - 00:54, said:

Wow! Asta-i viitoarea ta bucatarie?
Asta e ultima varianta, cu scaune mai inguste un pic Posted Image Nu sunt foarte multe corpuri, dar mai am o camara care va fi si spatiu de depozitare. Cum ti se pare? Functional vorbind. O problema pe care am identificat-o a fost ca, daca pun expressorul unde e acum in randare va fi cam dificil accesul la el. Dar nici altundeva nu prea am unde sa il pun. Am incercat si varianta fara corpuri suspendate dar arata cam stinghera hota singura Posted Image
Attached File  3 (1).jpg   386.96K   82 downloads

#790
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

 puisor, on 21 februarie 2019 - 05:39, said:

Asta e ultima varianta, cu scaune mai inguste un pic Posted Image Nu sunt foarte multe corpuri, dar mai am o camara care va fi si spatiu de depozitare. Cum ti se pare? Functional vorbind. O problema pe care am identificat-o a fost ca, daca pun expressorul unde e acum in randare va fi cam dificil accesul la el. Dar nici altundeva nu prea am unde sa il pun. Am incercat si varianta fara corpuri suspendate dar arata cam stinghera hota singura Posted Image
3 (1).jpg

Multumesc pentru invitatie Posted Image

Da, si mie mi se pare un picut peste mana, acolo unde este acum. Daca ai ajuns la varianta finala a bucatariei si restul aranjamentului iti convine, poti lasa espresorul cam tot in zona unde este acum; poate, doar, sa-l scoti de sub dulap si sa-l faci punctul de interes al blatului simplu, cel care desparte bucataria de sufragerie. Pana la urma, electrocasnicele astea mici sunt niste adevarate bijuterii si merita sa fie admirate din toate directiile. Eu am un sfat, care tine de interior design, pe care l-am tot aplicat si impartasit: cel mai bine ascunzi un lucru ... scotandu-l in fata! Facand-ul un punct de interes.

Daca, insa, revii la varianta premergatoare, in care era un dulap soldat intre cel cu cuptoarele si usile spre terasa, ai putea fie (1) renunta la orice alte planuri de amenajari interioare Posted Image si cumpara un espresor incorporat, fie (2) sa faci un raft tip nisa in acel dulap. Din pacate, pentru ideea asta, din urma, nu am gasit vreo fotografie relevanta pe netul asta mare. Asa ca ti-am maltratat randarea si-am mai pus si o alta poza cat de cat apropiata de ce incerc eu sa povestesc, aici. Nu-mi fac griji, insa. Iti dai seama perfect la ce ma refer. Este vorba, deci, despre un raft tip nisa, incorporat in dulapul soldat; in nici un caz nu ma gandesc la unul dublu, precum cel din poza pe care am atasat-o ca inspiratie, fiindca ... unul dublu face ca totul sa fie prea aglomerat si un pic demodat.
... my 2c ...

Nu in ultimul rand, daca-mi mai permiti un comentariu ... mie mi se pare cam mica distanta dintre chiuveta si plita. Dar asta tine, pana la urma, de obiceiurile "de bucatareala" ale fiecaruia.

Spor!
P.S. Ce software folosesti? Multam.

Attached Files


Edited by DIY, 21 February 2019 - 20:20.


#791
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Adevarul este ca merita . 17.19000 Lei pt un ap de cafea incorporat , este ok , https://www.emag.ro/...0/pd/DYDQ00BBM/ ... Acum imi pare rau ca am renuntat la ideea asta .Posted Image

#792
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

 DIY, on 21 februarie 2019 - 20:18, said:

Multumesc pentru invitatie Posted Image

Da, si mie mi se pare un picut peste mana, acolo unde este acum. Daca ai ajuns la varianta finala a bucatariei si restul aranjamentului iti convine, poti lasa espresorul cam tot in zona unde este acum; poate, doar, sa-l scoti de sub dulap si sa-l faci punctul de interes al blatului simplu, cel care desparte bucataria de sufragerie. Pana la urma, electrocasnicele astea mici sunt niste adevarate bijuterii si merita sa fie admirate din toate directiile. Eu am un sfat, care tine de interior design, pe care l-am tot aplicat si impartasit: cel mai bine ascunzi un lucru ... scotandu-l in fata! Facand-ul un punct de interes.

Daca, insa, revii la varianta premergatoare, in care era un dulap soldat intre cel cu cuptoarele si usile spre terasa, ai putea fie (1) renunta la orice alte planuri de amenajari interioare Posted Image si cumpara un espresor incorporat, fie (2) sa faci un raft tip nisa in acel dulap. Din pacate, pentru ideea asta, din urma, nu am gasit vreo fotografie relevanta pe netul asta mare. Asa ca ti-am maltratat randarea si-am mai pus si o alta poza cat de cat apropiata de ce incerc eu sa povestesc, aici. Nu-mi fac griji, insa. Iti dai seama perfect la ce ma refer. Este vorba, deci, despre un raft tip nisa, incorporat in dulapul soldat; in nici un caz nu ma gandesc la unul dublu, precum cel din poza pe care am atasat-o ca inspiratie, fiindca ... unul dublu face ca totul sa fie prea aglomerat si un pic demodat.
... my 2c ...

Nu in ultimul rand, daca-mi mai permiti un comentariu ... mie mi se pare cam mica distanta dintre chiuveta si plita. Dar asta tine, pana la urma, de obiceiurile "de bucatareala" ale fiecaruia.

Spor!
P.S. Ce software folosesti? Multam.

Cred ca varianta pe mijlocul peninsulei ar putea fi o idee. Mersi Posted Image In corpurile soldat nu ma pot incorpora nimic. Sunt doua, intr-una va fi cuptorul si in cealalta va fi frigiderul. In schita in care aparea un al treilea corp era o eroare, o varianta de inceput a casei care a fost modificat intre timp.

Cu distanta dintre chiuveta si plita, ai dreptate, dar atata este spatiul Posted Image Pot incerca maxim sa nu cumpar o chiuveta mare. Intre chiuveta si plita e loc doar de masina de spalat vase.

Despre soft, trebuie sa intreb arhitectul. El ne face si design-ul si el a facut randarile.

Si o varianta fara corpuri suspendate dar care nu mi-a placut.
Attached File  3 (2).jpg   396.44K   26 downloads

Care e latimea standard la blatul de la mobila de bucatarie? 60?

Edited by puisor, 22 February 2019 - 05:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate