Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 

O vedeta de televiziune din Romania si-a inchiriat casa unor refugiati sirieni. Nu a avut parte de experiente placute

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#163
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Băi, să stea dracului ăștia în țara lor. Punct. Nu îmi pasă mie că neamurile lor au luat-o razna cu religia "păcii" și mănâncă grenade la micul dejun. Destul, în plm, să își rezolve conflictele acolo acasă la ei, aici nu au ce căta. N-ar trebui să fie lăsați în nicio țară civilizată. Oricât de "înapoiați" au fost considerați românașii mei n-am detonat bombe pe străzi, în metrouri ori autobuze, nu am deturnat avioane în clădiri cu mii de suflete în ele, nu am tras cu mitralierele pe străzi. Ne-am rezolvat conflictele ciobănește, cu pumnul, chiar dacă unii dintre noi au servit ceai cu paiul câte o săptămână de spitalizare n-a murit niciunul sfârtecat de deflagrații ori decapitări. Să stea dracului acolo la ei în țările lor medievale dpdv cultural și civilizație. Să-și taie gâturile între ei acolo, eu pot savura popcorn când îi văd la știri și mă înjur cu vecinul peste gard când ne certăm pe motivul că e rândul celuilalt să cumpere berea pe care trebuie să o savurăm la o partidă de table relaxante seara. Ăia își iau mereu gâturile cu cuțitul ori sabia, se spânzură unul pe altul pe stadioane pline cu gloată însetată de sânge și moarte, ori se detonează în numele unui nume dintr-o carte (Allah). Ăia sunt cu câteva secole ori mii de ani în urmă față de noi. De ce i-am primi în casele noastre? Ar trebui opriți direct de la granițele lor. Punct.

#164
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Dar romanii de ce n-au stat dracului in tara lor si 20% din ei au plecat in vest dupa 89?
Nu e tot aia?
E cu dubla masura sau cum?

#165
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postsamebo, on 16 septembrie 2017 - 20:38, said:

Dar romanii de ce n-au stat dracului in tara lor si 20% din ei au plecat in vest dupa 89?
Nu e tot aia?
E cu dubla masura sau cum?
Pretenaș, diferența e că românașii noștri au plecat la munci grele prin străinătate și le-au ridicat civilizații ălora, au adus plus valoare și aduc în continuare acolo. Nu mai zic de migrația creierelor inteligente din România noastră dragă care sunt manageri de succes prin toate companiile de top din străinătățuri. Ai noștri n-au plecat afară ca să-și apese butonul din vesta plină cu trotil. Pricepi diferența? Sunt primiți cu dragă inimă pe acolo și sunt plini de succes și respectați.

#166
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Pe naiba, cei mai multi au plecat la welfare.
Nu stiu unde tot vezi vestele alea, ca pana acum n-am vazut nici una... ieri cica mare atentat la metrou, s-a spart o sticla de cola in care au bagat probabil un mentos... atentat, nu gluma :D

#167
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,758
  • Înscris: 07.02.2003

View Postsamebo, on 16 septembrie 2017 - 20:38, said:

Dar romanii de ce n-au stat dracului in tara lor si 20% din ei au plecat in vest dupa 89?
Nu e tot aia?
E cu dubla masura sau cum?
Fitza si limbajul de smecher :)

#168
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostAlexaLesby, on 20 august 2017 - 21:15, said:

Eu sunt pro-refugiati dar nu inteleg de ce se primesc barbati.

DE AICI IN JOS iti dau un mare like .

Barbatii au o datorie primara de a lupta. Stiu ca e naspa cand iti este atacata tara pt ca ai ceva ceva altii vor, dar asta se intampla de cand e lumea. Daca crezi ca nu faci fata te muti cativa km mai departe si astepti ocazia sa te razbuni, dar nu fugi pe alt continent si lasi balta tot ca si cum e in regula


#169
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postsamebo, on 16 septembrie 2017 - 20:53, said:

Pe naiba, cei mai multi au plecat la welfare.
Nu stiu unde tot vezi vestele alea, ca pana acum n-am vazut nici una... ieri cica mare atentat la metrou, s-a spart o sticla de cola in care au bagat probabil un mentos... atentat, nu gluma Posted Image
Care a bagat 22 de oameni in spital . Probabil daca te numarai si tu printre ei acu nu iti mai ardea de mistocareli infantile.

#170
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
22 de fraieri care s-au calcat in picioare unii pe altii ca au auzit cum deschide unul o cola... eu cred ca trebuiau sa fie la puscarie ei si restul din jurul lor, ca s-au bagat reciproc in spital :D
Exact cum si la Colectiv cei mai multi au murit din cauza comportamentului lor... daca nu se omorau reciproc nu murea nici unul.

#171
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postsamebo, on 17 septembrie 2017 - 09:21, said:

22 de fraieri care s-au calcat in picioare unii pe altii ca au auzit cum deschide unul o cola... eu cred ca trebuiau sa fie la puscarie ei si restul din jurul lor, ca s-au bagat reciproc in spital Posted Image
Exact cum si la Colectiv cei mai multi au murit din cauza comportamentului lor... daca nu se omorau reciproc nu murea nici unul.

"Fraieri", huh ?...

N-as vrea sa te vad cum reactionezi cand vei fi tu intr-o zona aglomerata si vei avea fie si numai senzatia ca-ti plaseaza unul o bomba sub coor, fie si in gluma.
Si sa observi abia dup'aia, ca a fost alarma falsa.
Sa te vad ce sange rece vei avea si cum iti vei pastra tu, calmul ...

Va jucati cu vorbele. Si faceti caterinca din lucrurile grave, in pur stil mioritic.

La Colectiv a fost altceva. Si-ar fi murit destui si daca nu s-ar fi creat panica. Multi, chiar...
Nu atat de multi cati au murit, insa destui.

Edited by sylvius, 17 September 2017 - 09:37.


#172
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Mai zicea un coleg despre victima aluia de a intrat cu masina in multime in Charlottesville: un accident.
Mistocareala e ce ne face deosebiti.

Edited by Cris007, 17 September 2017 - 09:38.


#173
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,472
  • Înscris: 31.08.2006

View Postsamebo, on 17 septembrie 2017 - 09:21, said:

22 de fraieri care s-au calcat in picioare unii pe altii ca au auzit cum deschide unul o cola... eu cred ca trebuiau sa fie la puscarie ei si restul din jurul lor, ca s-au bagat reciproc in spital Posted Image
Exact cum si la Colectiv cei mai multi au murit din cauza comportamentului lor... daca nu se omorau reciproc nu murea nici unul.

  Stimate coleg, esti incredibil de cinic, tratand la misto lucruri deosebit de grave.

#174
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostCris007, on 17 septembrie 2017 - 09:36, said:

Mai zicea un coleg despre victima aluia de a intrat cu masina in multime in Charlottesville: un accident..

Ala a fost "accident", aia nu aveau ce cauta in strada, erau acolo in mod ilegal si chiar s-au aruncat in fata masinii si au incercat sa omoare conducatorul masinii... orice om normal o calca pana la podea cand ii sareau 10 indivizi inarmati pe masina. Practic nu a avut de ales, era viata lui contra viata agresorilor, si a ales ca viata lui e mai importanta...
E ciudat cum considera unii terrorist o victima ce a preferat sa ramana in viata si sa nu ramana acolo pentru a fi transat...

Edited by samebo, 17 September 2017 - 09:49.


#175
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View Postfansat, on 17 septembrie 2017 - 09:44, said:

  Stimate coleg, esti incredibil de cinic, tratand la misto lucruri deosebit de grave.
Încă stau şi mă întreb când se va pedepsi cu adevărat trolleala, pardon..."cinismul" de genul ăsta în Poiană.

Între timp, Scotland Yard a făcut o arestare cu privire la cel care a "deschis o butelie de Cola"...

#176
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,472
  • Înscris: 31.08.2006

View PostMi_Rebelle, on 17 septembrie 2017 - 09:48, said:

Între timp, Scotland Yard a făcut o arestare cu privire la cel care a "deschis o butelie de Cola"...

   Unii dintre colegii de pe forum ar spune: "Hai, domnule, doar pentru o butelie de cola..."

Edited by fansat, 17 September 2017 - 10:17.


#177
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postsamebo, on 16 septembrie 2017 - 20:53, said:

Pe naiba, cei mai multi au plecat la welfare.
Nu stiu unde tot vezi vestele alea, ca pana acum n-am vazut nici una... ieri cica mare atentat la metrou, s-a spart o sticla de cola in care au bagat probabil un mentos... atentat, nu gluma :D
Aberezi, muncesc in Germania si ca mine enorm de multi romani, ce plm ne tot jignesti asa ???
Aaaa, stiu, esti de etnie, e normal sa te gindesti doar la beneficii si cerseala.
Ai o caterinca foarte obosita , sa stii.

#178
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Ca sa pastrez un limbaj asemanator: Dar voi de ce plm sariti asa ca si cum aveti musca pe caciula si rata in gura?

#179
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postsamebo, on 17 septembrie 2017 - 10:30, said:

Ca sa pastrez un limbaj asemanator: Dar voi de ce plm sariti asa ca si cum aveti musca pe caciula si rata in gura?
Plm, ca sa zic asa, nu esti cam lipsit de gratie si rafinament cind faci niste afirmatii despre romani ? Gratie, rafinament si mai ales corectitudine ca vorba aia, daca faci o afirmatie incorecta in plm, nu inseamna ca esti incorect ?


#180
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Am aceeasi gratie, rafinament, si mai ales corectitudine ca a unui diplomat englez, francez, german... eu spun ca e bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate