Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Experienta mea cu Allview

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
el_magnifico

el_magnifico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 15.09.2005
Salut la toata lumea!

Observ ca cele mai recente topicuri deschise sunt pe produsele Allview asa ca m-am gandit sa impartasesc putin din experienta mea cu telefoanele si tabletele Allview.
Am avut asa: P7 Xtreme, X2 Soul Pro si acum X3 Soul Plus (nu le-am avut pe toate in acelasi timp ci pe rand Posted Image ). Tableta nu am avut dar m-am jucat mult cu Ax4 Nano.

P7 Xtreme:
Mi-a fost frica sa nu se strice repede camera pentru ca o tot schimbam de pe fata pe spate. Nu s-a stricat si nu avut nicio problema cu ea. Telefonul este unul foarte bun si se misca bine. Ce nu imi place este ca este destul de gros si greu. Il mai am si acum, il tin de bibelou.

X2 Soul Pro:
Un telefon genial si m e g a subtire. Se misca atat de bine incat am ramas surprins! Ramii aia sunt ei putini dar isi fac treaba. Am produsul pe negru. Nu mai spun despre difuzor care reda muzica foarte bine (sunet real dar fara bas, intr-un fel). Pe asta inca il folosesc pentru ca am cartela de la serviciu. L-am reparat (cu banii jos) pentru ca l-am scapat si desi nu s-a zgariat, camera se miscase si nu mai prindea pozele in cadru intreg. Na. My bad. Partea buna a fost ca au un parteneriat cu Diangi Group si au reparat telefonul in 4 zile, adica l-am trimis luni si mi l-au trimis inapoi joi.

X3 Soul Plus:
Ultima achizitie de la Allview si pot spune ca nu am fost atat de multumit in viata mea. Nu am avut Samsung sau HTC, eu am inceput direct cu Allview, dar m-am jucat (normal lol) si cu Samsung, HTC, iPhone o perioada buna de timp. iPhone nu imi place, Sam si HTC sunt super dar nu as putea sa renunt la X3 Soul Plus pentru ele. X3 Soul Plus are multi rami, memorie cat cuprinde si camera foto este foarte buna (culori vii, reale si panoramele nu ies miscate deloc).

Despre AX4 Nano nu prea am multe de spus. Imi place cum arata si ca poti folosi 3G pe ea pentru ca are slot sim.

Per total sunt multumit de produsele marca Allview pentru ca nu am avut probleme cu ele. Am observat oricum ca oamenii aici au o parere proasta despre Allview si nu mi se pare corect ca doar parerile proaste sa fie postate.

Am citit aici ca vor lansa un produs nou care ar sparge topurile (https://forum.softpe...-soul-infinity/, https://forum.softpe...-soul-infinity/) si astept detaliile suplimentare. Poate va fi my next phone. Posted Image

Care sunt experientele voastre pozitive cu Allview? Posted Image

#2
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Nu i-ai injurat niciodata? Mai ai timp. :)

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postel_magnifico, on 18 august 2017 - 11:07, said:

.... Nu am avut Samsung sau HTC, eu am inceput direct cu Allview, ....
Cand nu ai termen de comparatie e normal sa fi ultumit de petarde . Incearca un Xiaomi redmi 4A ( unu tel de buget nu unul de top ) si o sa vezi diferenta colosala ....

Edited by Baxon, 18 August 2017 - 11:18.


#4
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,558
  • Înscris: 15.05.2010
Posted Image "rami"....ci RAM...o placuta RAM, doua placute RAM....mai multe (Random Access Memory)

#5
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Eu am avut Allview P4 Alldro, acum cativa ani si mi se parea wow.

Apoi mi-am luat HTC One M7, cand aparuse.

Concluzia: Nu voi mai cumpara Allview never.

#6
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Cu olviu nu poti avea decat experiente neplacute.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Initiator - daca nu ai bani de marci mai "bune" vezi la Huawei ca au preturi mai mult decat decente. Un P8Lite e sub 700 de lei zilele astea.
Nu o sa mai vrei Allview cate zile vei avea.

#8
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
ei,daca esti asa uimit de allview,afla ca nu e o marca,sau o firma care produce ci este un brand,ia telefoane dubioase si le rebrandueste,nu ofera suport tehnic in cea mai mare parte,sa te fereasca barbosul sa ai nevoie de un firmware de la allview,o sa pomenesti toti sfintii din cer

#9
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Cred ca esti singurul multumit de allview...

#10
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View PostKevlar111, on 18 august 2017 - 11:37, said:

Cred ca esti singurul multumit de allview...
Mai sunt cativa.

#11
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016

View PostBombalurina, on 18 august 2017 - 11:38, said:


Mai sunt cativa.
...plătiți să spună minciuni :))

#12
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Posibil si asta.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tonul la adresa Allview mi se pare mult prea elogios ca să fie vorba doar de o simplă experienţă. Am fost şi eu mulţumit de anumite produse în timpul vieţii, dar nu-mi amintesc să le fi lăudat aşa, ca pe nişte copii de-ai mei.
Mai erau astfel de aducători de osanale şi la adresa "brand"-ului Evolio. Pe vremea când exista magazinul Real, am reuşit să blochez acolo două tablete Evolio, doar fiindcă treceam prea repede prin aplicaţii.
Nici în chinezării nu am încredere (Xiaomi, Huawei etc.), însă prea le laudă lumea, aşa încât, până nu le voi încerca şi eu, mă abţin de la comentarii.

#14
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Sotia are un Viper V2... nu mai stiu care, cu diagonala de 5.5"
Foarte multumita, whatsapp, ceva net/youtube, apeluri, sute de alarme (aplicatie dedicata), poze/filme in cancitate medie.
3-5 blocari si/sau restarturi in cam 1 an... 1 an si ceva.
Multumita 98%.
Inainte de asta un Moto G XT 1068, problema grava cu bateria, shutdown in jur de 60%, chinuita 6 luni asa, banii inapoi la retur (neconformitate).

Sotia, tableta Viva H8 LTE, facebook la greu, ceva net/youtube, cite un joculet gen Zuma.
Singura problema: memorie foarte mica, nu poate sa faca update/instalare noua pana nu sterge aplicatii vechi sau cache (fb/messenger, 200-400 Mb).
Mi-a fost foarte lene sa-i fac root + card + app2sd.
Multumita 99%.

Eu, tableta Allview AX4 nano plus, citesc carti pe ea, multumit 99%.

Deci, noi multumiti destul de mult de allview.

O prietena, petadra cea mai nasoala allview, ceva gen A4 you, isi blestema zilele.
Dar neah, cine dracu a pus-o sa ia cel mai ieftin smartphone allview, este perfect explicabil necazul.

Deci, nu mai aruncati cu pietre, ca n-ai bani de marci mai "bune", ca cei care sint multumiti sint platiti sa spuna asa....
Allview functioneaza de exact citi bani dai pe ele si exact la ce ai nevoie.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbuyonevideo, on 18 august 2017 - 12:06, said:

Deci, nu mai aruncati cu pietre, ca n-ai bani de marci mai "bune", ca cei care sint multumiti sint platiti sa spuna asa....
Allview functioneaza de exact citi bani dai pe ele si exact la ce ai nevoie.
Nu aruncăm cu pietre, dar nici nu lingem.
Remarca ta este corectă.
Tu, de exemplu, foloseşti tableta pe post de e-book reader. Pentru aşa ceva n-ar trebui să dai mai mult de 500 lei. Pe mine mă încântă mai mult ecranele de tip cerneală electronică, îmi aduc aminte de primele PDA-uri de calitate.
Dacă, însă, vrei să joci ceva serios, vrei să foloseşti nişte aplicaţii care consumă resurse, atunci o să cam trebuiască să umbli la saltea serios de tot.
Domeniul medical, în Occident şi în Asia, se bazează şi pe iPad-uri. Unii asiguratori de la noi utilizează iPad-uri la constatările daunelor. De asemenea, restaurantele care se vor eco-friendly transmit comenzile de la mese tot prin intermediul tabletelor. Era un restaurant pe Şos. Fundeni care, în 2000, folosea PDA-uri legate în reţea prin bluetooth pentru a procesa comenzile clienţilor.
Românul încă nu este învăţat că adevărata calitate costă bani - de multe ori, bani adevăraţi, nu RON.

#16
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Plodul meu cel mare inca "se da" cu P5 Energy si nu se plinge. Ba chiar face misto de colegii cu samsungi si alte alea, carora le moare bateria in juma de zi de frecus intens, ca la plozi, deh.

#17
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostPSC, on 18 august 2017 - 12:27, said:

Nu aruncăm cu pietre, dar nici nu lingem.
Remarca ta este corectă.
Tu, de exemplu, foloseşti tableta pe post de e-book reader. Pentru aşa ceva n-ar trebui să dai mai mult de 500 lei. Pe mine mă încântă mai mult ecranele de tip cerneală electronică, îmi aduc aminte de primele PDA-uri de calitate.
Dacă, însă, vrei să joci ceva serios, vrei să foloseşti nişte aplicaţii care consumă resurse, atunci o să cam trebuiască să umbli la saltea serios de tot.
Domeniul medical, în Occident şi în Asia, se bazează şi pe iPad-uri. Unii asiguratori de la noi utilizează iPad-uri la constatările daunelor. De asemenea, restaurantele care se vor eco-friendly transmit comenzile de la mese tot prin intermediul tabletelor. Era un restaurant pe Şos. Fundeni care, în 2000, folosea PDA-uri legate în reţea prin bluetooth pentru a procesa comenzile clienţilor.
Românul încă nu este învăţat că adevărata calitate costă bani - de multe ori, bani adevăraţi, nu RON.

Ba da, a zis cineva mai sus ceva gen "n-ai bani....", de parca ar fi ceva rau in asta.
Si, ce ti s-a parut lingere in postul initiatorului ?!
E user vechi, 300 postari, a citat 2 topicuri ale altor utilizatori...
Si daca a fost reclama mascata, a fost absolut de bun simt.

Nu a zis nimeni ca vrea sa foloseasca o tableta slaba in loc de ipad sau pentru jocuri babane.
Este exact acelasi lucru ca si la calculatoare, vad ca si acolo se poarta chestia asta.
Ai un calculator vechi si slab, neah, asta e situatia, nu ne permitem toti i7/i9 si ryzene.
Jumatate din cei care raspund recomanda sa-l arunci complet sau sa-l upgradezi cu niste piese care costa de 2-3 ori mai mult decit tot calculatorul.
Pai, serios?!

Da, citi bani dai, atita face.
Eu am luat toate aceste produse allview gratis (cistigate la diverse concursuri sau prelungiri abonament).
Deci, sint si mai multumit  !!! :):)

#18
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 12.11.2012
Am si eu o intrebare la cei care ati avut Allview:
ce parere aveti despre Allview P5 Energy si Allview P41 eMagic ?
Merita 200-250 Lei aceste telefoane ? sau gasesti ceva mai bun in banii astia ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate