Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat vase si grasimea

Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 

Allview X4 Soul Infinity

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#1
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Salutare! Am auzit ca va fi lansat telefonul X4 Soul Infinity, voi ce parere aveti despre el? Am citit ca va avea un display care va ocupa 97% din suprafata, insa nu am reusit sa aflu nimic despre specificatiile lui. Daca are cineva detalii noi il astept sa vina aici cu detalii.


Multumesc, Stima
Andrei

#2
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
https://www.allview....-ergonomic.html

#3
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Multumesc, dar ma refeream la detalii ceva mai noi, astea sunt regasite peste tot.

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Asteapta si tu pan' se lanseaza.

#5
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Pai altceva cred ca nu am de facut. Totusi produsul ar fi destul de interesant din cate am auzit, mai ales ca va fi proiectat 100% de cei de la Allview.

#6
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
97%? yeah right, ia uite ce scrie la ei pe site: Allview isi propune ca raportul dintre dimensiunea ecranului si marimea dispozitivului sa atinga 80%,


deci nu e chiar asa. oricum, good luck with allview, eu folosesc un x2 soul pro, de 2 ani. f bun telefonul, dar suport software, update-uri nu prea are. de-asta nu voi mai alege allview a 2-a oara.

#7
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Am avut si eu un Viper V1 care a functionat foarte bine, insa la update-uri de soft statea foarte prost. Din cauza asta nu am mai ales telefoane de la Allview.

#8
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
@niggaru Acel model pe care il ai sunt de parere ca mergea un 6.0 dar Nah.

@niggaru Si da ai dreptate era 80% am gresit eu era ceva sa fie 97% ocupata de display.

Oricum din cate am vazut in ultima perioada au inceput sa mai ofere update-uri la majoritate, de exemplu P6 Pro nu ma gândeam ca va primi vreodata update la 6.0 si uite ca m-am inselat.

Sa speram ca nu se vor oprii aici si vor oferi suport software, deoarece este foarte mare nevoie de el.

#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Poate vedem si noi un 835, ceva...

#10
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Am gasit acest articol https://www.gadget.r...llview-pe-masa/ pe gadget.ro si m-am gandit sa dezbatem putin acest aspect. Mie imi place cum arata acea macheta , pare destul de solida, marginile ecranului sunt aproape inexistente. Am inteles ca va avea si usb tip C ceea ce mi se pare minunat. In ceea ce priveste camera nu pot spune prea multe. Stiu ca va avea 16mp pe spate si 8 mp pe fata dar nu stiu ce senzor va avea..............

#11
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Salut, am auzit ca acest produs va avea un procesor octa-core si 4gb de ram, insa nu am reusit sa aflu mai multe detalii despre procesor, Aveti idee daca va merge tot pe mediatek sau ne vor face o surpriza si vom vedea un Qualcomm?

#12
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Posibil sa fie si mediatek dar si Qualcomm. Au zis ca se va putea face un upgrade hardware, probabil versiunea de baza va avea procesor mediatek iar in viitor poate vor veni cu un upgrade la Qualcomm. Vom vedea cum va fi cat de curand.

#13
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Ar fii o idee buna sa lanseze si o verisiune cu un Qualcomm. Dar vom vedea asta. Nici mediatek nu ar fii rau  mai ales ca ultimele procesoare lansate sunt destul de potente.

Oare vom mai avea mult de asteptat? Ati auzit ceva despre lansare?

#14
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Se pare ca se va lansa in octombrie.


#15
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Deci am mai avea putin de asteptat, am vazut in acest articol https://www.gadget.r...t-189-6-gb-ram/ ca produsul va fi lansat in 2 variante X4 Soul Infinity si X4 Soul Infinity Plus care va avea la bord 6gb de ram, ceea ce mi se pare foarte interesant.. Voi ce parere aveti, cat credeti ca o sa coste acest terminal?

#16
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Posibil pest 2000 lei + 100-200 lei pt panataloni cu buzunare de 25 cm :lol:

Edited by xxvirusxx, 18 September 2017 - 14:36.


#17
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Nu e singurul telefon de dimensiunea asta dar si la pretul de 2200 nu ar fi rau dar asta ramane de vazut. Sa speram ca se v-a afla curand.

#18
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Salutare, am gasit un articol aici https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/allview-x4-soul-infinity-va-debuta-cu-un-asistent-vocal-in-limba-romana unde se vorbeste despre Asistentul Vocal in romana, ceea ce mie mi se pare destul de interesant, avand in vedere ca pana acum nu a existat asa ceva la noi. Voi ce parere aveti, cum vi se pare acesta functie?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate