Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

arg + Baxon despre termeni tehnici

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostBaxon, on 17 august 2017 - 07:31, said:

Nu am dat report din moment ce un moderator i-a atras atentia .

Bun, eu ma refeream la inelele de cauciuc care tin teva se esapament, si le-am zis taburi, e gresit dar e pe acolo.
Care e marea suparare?

Edited by arg, 17 August 2017 - 08:32.


#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu e vorba de suparare dar ai repetat de 3 ori in 3 posturi distincte aceeasi prostie , pana a binevoit un moderator sa le stearga ; mai mult ti s-a atras atentia ca folosesti termeni tehnici pe care nu le intelegi ,in contextul dat . Dar tu da-i inainte cu aberatia , parca nu era mai usor sa zici " pardon " " am gresit " si gata . Inclusiv pe sectiunea " posturi amuzante de pe forum " .
Problema ta e ca nu poti accepta daca gresesti si continui cu prostia mai abitir .
Daca asa faci si in viata reala , sincer imi pare rau pt tine .

View Postarg, on 17 august 2017 - 08:29, said:

Bun, eu ma refeream la inelele de cauciuc care tin teva se esapament, si le-am zis taburi, e gresit dar e pe acolo.
Care e marea suparare?
E " pe acolo " pe dracu !!!
Ia uite ce e tamburul si daca tu imi demonstrezi ca ala inlocuieste tamponul la care faci referire , am tacut . Dar vreau schita !!

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   14.57K   15 downloads

Edited by Baxon, 17 August 2017 - 09:40.


#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
bun, posturile au fost editate si corectate,
care e problema?

hai sa-ti spun alta poveste:

un coleg a scris ca stalpii de gard galvanizati ruginesc foarte repede in pamant, sti ca avea dreptate?

el se referea la galvanizare care e o depunere electro chimica de zinc pe metal, si care daca nu este bine facuta se desprinde usor si fierul nu ai are niciun fel de protectie la coroziune.

problema e ca in general nu se galvanizeaza ci se zincheaza care este imersarea in topitura de zinc.

elementele zincate sunt cu adevarat rezistente la coroziune iar in cazul celor galvanizate este discutabil.

Edited by arg, 17 August 2017 - 10:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate