Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Ganduri negre si amintiri care nu s-au intamplat defapt.

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017
Buna. Imi primul rand imi cer scuze daca postez pe o categorie gresita, o ora m-am chinuit sa aleg categoria si inafara de asta alta nu merge din punctul meu de vedere. Daca voi considerati ca trebuie pusa in alta parte banuiesc ca poate fi mutata. Totusi imi cer scuze in caz ca am gresit categoria.

Bun. Sa explic ce s-a intamplat. Eu de cand sunt mica sunt curioasa de paranormal.  Inainte era doar o joaca iar dupa ce am intrat in niste belele m-am retras in liniste din aceste activitati pentru ca incepusem ca cunosc chestii pe care nu vroiam sa le stiu si realizam ca orice de paranormal/spiritualitate si orice iti poate schimba viata, iar eu cand am ales o viata normala mi-am dat seama ca nu pot continua si cu paranormalul/spiritualitatea [de aceea am zis ca nu stiu daca e pus corect postul aici pentru ca are legatura si cu spiritualitatea].

In clasa a 9-a am fost initiata pe Reiki si am practicat Reiki timp de 2 ani incercand sa imi vindec catelusa de o boala de inima [si intradevar am reusit, a trait 2 ani in plus cand doctorul nu ii mai dadea nici o luna de la descoperire, dar asta e alta discutie].

Totusi, desi m-am retras din aceste activitati am ramas curioasa in privinta proiectiei astrale [pe care nu am reusit sa o fac niciodata pentru ca adorm], chakrelor, aurei si energiilor din jurul meu [in special pentru ca le simt si le vad peste tot].

Pentru cei care nu inteleg sau nu cred: Ei bine da.. Pot sa simt energiile din jurul meu si sa si vad aurele persoanelor. Aura nu o vad in culori. O vad ca un contur stralucitor in jurul oamenilor, ceva sclipitor intr-o tenta de alb translucid. La unele persoane vad conturul de 5 cm, iar altele practic ma orbesc cu ce lumina emana [ca exemplu profesoara mea de religie din liceu. Doamne mereu daca incepeam sa ii vad aura trebuia sa inchid ochii pentru ca ma simteam de parca ma uit la soare]. Legat de cum simt energiile: Le simt ca niste furnicaturi, niste piscaturi de curent. cu cand ma concentrez mai mult sa absorb energia din jurul meu cu atat mai multe furnicaturi simt in corp. Eu cred ca pot sa si simt datorita initierii Reiki.

In fine. Trecand si peste asta:

Acum cateva zile stateam si ma uitam la niste videoclipuri cu gameplay-uri [da imi plac maxim youtuberii ]. Uitandu-ma la un gameplay de a lui MaxInfinite am avut o amintire care defapt niciodata nu s-a intamplat. Practic mi-am amintit ca stateam pe marginea unei prapastii si cineva din spatele meu [ceva ce nu puteam sa vad, sau ceva care parca imi vorbea telepatic, sau pur si simplu in amintirea aia eram eu nebuna nu stiu exact] imi tot soptea dur: Sari, Sari, nu meriti sa traiesti, mori odata, totul o sa fie mai bine. Scena asta se sfarseste la punctul in care eram gata gata sa fac saltul, insa habar nu am daca chiar am facut saltul si am murit sau nu. Nu stiu exact ce a fost asta inca pentru ca asa ceva nu s-a intamplat. Si da, m-am gandit la posibilitatea sa fi vazut un film de genul si sa imi fi ramas intiparita  in subconstient acea imagine, insa oricat de mult m-as gandii nu imi amintesc de nici o scena asemanatoare.

in fine. Nu am dat multa importanta acestui detaliu insa, aseara am zis ca hai sa mai imi cresc si eu vibratia spirituala si sa mai imi "curat" si eu corpul de energii negative pentru ca in ultima perioada am avut numai probleme si am fost destul de daramata. Ok. M-am pus in pat si am facut un exercitiu de purificare si dupa m-am gandit "hai sa mai incerc odata proiectia astrala, somn nu imi e probabil nu o sa adorm de data asta". Insa, a fost super greu. Tehnica e in felul urmator: Practic trebuie sa stai cat mai relaxat in pat si sa nu te gandesti la nimic nasol, sa iti golesti mintea de orice si sa te concentrezi pe anumite chestii... In fine. Probabil stiti si voi cum sta treaba. Acum cativa ani imi iesea perfect concentrarea, insa de data asta mintea mea parca urla. Aveam numai ganduri nasoale, parca cineva urla in capul meu si nu puteam sa opresc deloc acele tipete din capul meu [Stiti senzatia aia cand ganditi prea mult si va auziti gandurile, iar cand va opriti 2 sec din gandit sunteti ceva de genu: Mama ce liniste e acum?] Cam asa si in cazul meu. Era galagie in capul meu cu toate grijile pe care le acumulasem in ultima perioada si toate in mod negativ. Nervoasa ca nu reuseam sa imi alung gandurile negative si tipetele din capul meu, ca o sclipire mi-a venit o idee. Sa aplic Reiki pe mine. Aici a fost partea interesanta. In secunda in care am aplicat simbolul cho ku rei pe intreg corpul deasupra mea, toate vocile si gandurile nasoale s-au oprit intr-o secunda ca si cum ar fi fost alungate. Sau ca si cum simbolul a gonit de langa mine ceva ce imi provoca acele ganduri nasoale.

Soo.. vreo parere legat de intreaga situatie? De unde si ce ar putea sa imi provoce acele ganduri nasoale? Si ce ar putea sa fie cu acea secventa pe care am vazut-o?

Edited by Arishia, 15 August 2017 - 12:13.


#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostArishia, on 15 august 2017 - 11:49, said:

Buna. Imi primul rand imi cer scuze daca postez pe o categorie gresita, o ora m-am chinuit sa aleg categoria si inafara de asta alta nu merge din punctul meu de vedere. Daca voi considerati ca trebuie pusa in alta parte banuiesc ca poate fi mutata. Totusi imi cer scuze in caz ca am gresit categoria.

Buna si bine ai venit pe acest forum!
Sincer, eu nu m-am prins ce doresti.
In alta ordine de idei, ar fi fost bine ca in acea ora de chin pentru alegerea "categoriei" sa te concentrezi si asupra unui titlu relevant cu privire la tema topicului, deoarece nu sunt acceptate titluri de genul "Putin ajutor, se poate? Multumesc". Mai ai inca timp sa editezi titlul. Daca expira timpul, atunci poti propune un titlu mai sugestiv si ti-l modific eu.

Edited by _-_, 15 August 2017 - 11:57.


#3
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017
Sincer nu am nici o idee despre titlu.. Sper sa imi vina o idee in timpul pe care mi l-ati lasat. Multumesc frumos. Si am sa editez si postul poate reusesc sa ma fac mai explicita..

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
un pic offtopic
daca m-as apuca sa scriu pe aici ce e in capul meu cred ca as fi intrebat de ce nu m-am sinucis pana acum..... desi sunt departe de asa ceva...

desi am citit de doua ori ce ai scris tot nu am inteles problema.

Edited by arg, 15 August 2017 - 12:02.


#5
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
" In secunda in care am aplicat simbolul cho ku rei pe intreg corpul deasupra mea, toate vocile si gandurile nasoale s-au oprit intr-o secunda ca si cum ar fi fost alungate. "
Cum adică ai aplicat simbolul cho ku rei asupra ta?

Subconștientul știe foarte multe lucruri pe care tu nu le percepi / sesizezi, în unele momente, în anumite contexte emoționale, ies la suprafață reziduuri ale subconștientului.
Chestiunile astea sunt studiate, citește cărți de psihoterapie, e știință la mijloc, nu "cho ku rei"-uri..

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View Postvlad29marko, on 15 august 2017 - 12:03, said:

Subconștientul știe foarte multe lucruri pe care tu nu le percepi / sesizezi, în unele momente, în anumite contexte emoționale, ies la suprafață reziduuri ale subconștientului.
corect subconstientul nu-l pot controla, dar il pot manipula....

un exemplu simplu: inainte de culcare ma uit la tv la ceva placut, comod, "cald" nu la chestii violente pentru ca creierul intra in stare de alerta si asa va fi toata nopatea chiar daca dorm...

Edited by arg, 15 August 2017 - 12:06.


#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Reiki este un fel de pseudo stiinta si nu este recunoscuta de niciun om cu scaun la cap ca tratament medical valabil pentru orice afecțiune medicala oricat de mica ar fi ea.
Un "Reiki Master Certificate" poate fi obtinut online de absolut oricine contra unei sume de max. 100$ si dupa un “studiu intensiv” de … 2 saptamani.
Pana la urma ce doresti exact sa afli de la forumisti? Daca marea “stiinta” functioneaza?
Raspuns clar - NU

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostArishia, on 15 august 2017 - 11:49, said:

Acum cateva zile stateam si ma uitam la niste videoclipuri cu gameplay-uri [da imi plac maxim youtuberii ]. Uitandu-ma la un gameplay de a lui MaxInfinite am avut o amintire care defapt niciodata nu s-a intamplat. Practic mi-am amintit ca stateam pe marginea unei prapastii si cineva din spatele meu [ceva ce nu puteam sa vad, sau ceva care parca imi vorbea telepatic, sau pur si simplu in amintirea aia eram eu nebuna nu stiu exact] imi tot soptea dur: Sari, Sari, nu meriti sa traiesti, mori odata, totul o sa fie mai bine. Scena asta se sfarseste la punctul in care eram gata gata sa fac saltul, insa habar nu am daca chiar am facut saltul si am murit sau nu.

Aproape toti oamenii au in codul genetic o astfel de scena, a caderii in gol intr-o prapastie. De asta nici nu se recomanda sa stam in fata unei prapastii, pe un viaduct inalt, pe o cladire inalta privind in jos, etc.  Nu ca ne-ar fi frica sa nu cadem ci pentru ca tentatia de a ne arunca in gol ar putea fi prea mare pentru a putea sa-i rezistam.

In privinta energiilor, zgomotul din capul tau arata ca trebuie sa te apuci de exercitii serioase de relaxare, poate chiar sa schimbi mediul in care traiesti, pentru a putea sa te reechilibrezi spiritual.

#9
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017

View Postvlad29marko, on 15 august 2017 - 12:03, said:

Cum adică ai aplicat simbolul cho ku rei asupra ta?

Subconștientul știe foarte multe lucruri pe care tu nu le percepi / sesizezi, în unele momente, în anumite contexte emoționale, ies la suprafață reziduuri ale subconștientului.
Chestiunile astea sunt studiate, citește cărți de psihoterapie, e știință la mijloc, nu "cho ku rei"-uri..

Simbolul din Reiki poate fi aplicat si in spatiu sa spunem asa. Trebuie doar sa mi-l imaginez deasupra mea sau unde vreau sa fie ca sa aiba efect, nu doar sa il desenez. De asemenea poate avea diferite marimi. Cand stateam in pat si vedeam ca nu reusesc sa imi golesc mintea pur si simplu mi-am imaginat simbolul deasupra mea de marimea mea, ca un fel de patura invizibila.

Si da. Sunt de acord ca subconstientul stie multe lucruri pe care nu le percep dar ies la suprafata in unele momente. Insa gandurile mele sunt negative in permanenta, ca si cum cineva mi-ar dicta sa gandesc in negativ absolut totul. Asta e partea creppy... In mod normal sunt cea mai optimista persoana. Vad totul in roz si sunt sigura de orice. Dar in ultimile 2 luni parca numai in negru am vazut totul. Ca si cum as fi bantuita sau ceva.

View Postarg, on 15 august 2017 - 12:01, said:

un pic offtopic
daca m-as apuca sa scriu pe aici ce e in capul meu cred ca as fi intrebat de ce nu m-am sinucis pana acum..... desi sunt departe de asa ceva...

desi am citit de doua ori ce ai scris tot nu am inteles problema.

De ce te-ar intreba cineva de ce nu te-ai sinucis? Adica nu de aceea e categoria de paranormal sau cea de spiritualitate? Daca nu putem sa impartasim gandurile si experientele noastre atunci de ce exista cu adevarat aceasta categorie?

Iar problema.. Sa fiu si mai explicita, poate reusesc de data asta: Ma simt parca controlata de ceva sa gandesc totul nasol, parca nu sunt gandurile mele cu adevarat. Si nu inteleg ce se intampla.

#10
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postarg, on 15 august 2017 - 12:05, said:

corect subconstientul nu-l pot controla, dar il pot manipula....


Control si manipulare e cam cu egal.Sa zicem,majoritatea nu-l poate manipula.Daca toata lumea ar putea controla subconstientul nu ar mai exista depresia.Pentru asta trebuie exercitiu,ceva incredere in sine si ceva timp liber,fara stresul cotidian,si ce te fute mai rau este RUTINA.

Edited by daniMMM, 15 August 2017 - 12:33.


#11
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View PostdaniMMM, on 15 august 2017 - 12:30, said:

Control si manipulare e cam cu egal.
Un avocat nu opreste cu masina la semnul STOP si este tras pe dreapta de un politist.
Dupa cum se stie, avocatul este un tip arogant, care se crede mult mai destept decat altii, asa ca omul nostru decide sa faca putin misto de politist:
– Actele dvs, va rog.
– Pentru ce?
– Nu ati oprit la semnul STOP !
– Am incetinit si era liber, nu venea nimeni!
– Dar nu ati oprit masina pe loc…actele, va rog.
– Care-i diferenta?
– Diferenta este ca la semnul STOP trebuie sa opriti masina pe loc, aceasta e legea…actele va rog…
– Daca imi poti arata care este diferenta legala intre a incetini si a opri, iti dau actele si te las sa-mi dai amenda, daca nu, ma lasi sa plec si nu ma amendezi!
– De acord, dar coborati va rog din masina!
Avocatul coboara linistit, iar intre timp politistul isi scoate bastonul si incepe sa dea vartos in avocat, spunand:
– Vrei sa ma opresc sau doar sa incetinesc?

#12
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Eu încerc să găsesc o posibilă ipoteză medicală a stării inițiatoarei.
Schimbările hormonale de la menopauză, spre exemplu, pot aduce un impact semnificativ asupra stării generale de sănătate.
Ăsta e doar un exemplu, de-aia consider că și vârsta la care au început aceste trăiri este relevantă.
Poza era pentru eventualitatea în care nu dorește a ne divulga vârsta și o trăgeam noi după... Concluzia.

#13
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017

View Postvlad29marko, on 15 august 2017 - 12:31, said:

Chiar, nu ne-ai specificat vârsta și/sau o poză cu tine.
Lipsa, dar și excesul anumitor substanțe/hormoni în organism, evident că pot provoca stări nefavorabile. Posted Image


Hahaha, am asteptat un mesaj de genul. Era inevitabil sa apara. Am 23 de ani. Si poza nu pun. Dupa cum probabil v-ati dat seama nici nu mi-am folosit numele adevarat la username. E clar ca nu vreau sa imi dau adevarata identitate. Cat legat de lipsa/excesul anumitor substante/hormoni: Te anunt ca totul e perfect. Imi fac analizele anual si totul e perfect. Iar lipsa de sex nu exista. Am iubit de 2 ani asa ca nu e nici asta. ;)

#14
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View PostArishia, on 15 august 2017 - 12:30, said:

.....Ma simt parca controlata de ceva sa gandesc totul nasol, parca nu sunt gandurile mele cu adevarat. Si nu inteleg ce se intampla....
hormoni, varsta, pregatirea, educatia, mediul, aspectul fizic, posibilitatile finaciare, lipsa de activitate etc...
le iei pe rand si gasesti cauza....

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postarg, on 15 august 2017 - 12:01, said:


daca m-as apuca sa scriu pe aici ce e in capul meu cred ca as fi intrebat de ce nu m-am sinucis pana acum..... desi sunt departe de asa ceva...
Doar faptul ca pui in aceeasi fraza ambele chestiuni ar trebui sa ti se aprinda becul de "check engine" si sa identifici problema.Subconstientul lucreaza...

#16
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Post_R_A_D_U, on 15 august 2017 - 12:11, said:

@initiator, nu ti-ai pus intrebarea: daca esti defecta?
Toti suntem defecti ;)
Unii stim deja, ceilalti urmeaza sa aflam.
Si suntem defecti din cauza ca lumea in care traim e total defecta.

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View PostdaniMMM, on 15 august 2017 - 12:38, said:

...sa ti se aprinda becul de "check engine" si sa identifici problema.Subconstientul lucreaza...
e aprins de mult, si? la 99% din oameni e apris iar la restul de 1% e ars ca alrfel era tot aprins...

#18
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View Postserginho74, on 15 august 2017 - 12:40, said:

Toti suntem defecti Posted Image
Unii stim deja, ceilalti urmeaza sa aflam.
Si suntem defecti din cauza ca lumea in care traim e total defecta.
normal, din cauza asta suntem oameni si nu masini...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate