Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Ganduri negre si amintiri care nu s-au intamplat defapt.

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#37
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postrosix, on 15 august 2017 - 12:19, said:


Aproape toti oamenii au in codul genetic o astfel de scena, a caderii in gol intr-o prapastie. De asta nici nu se recomanda sa stam in fata unei prapastii, pe un viaduct inalt, pe o cladire inalta privind in jos, etc.  Nu ca ne-ar fi frica sa nu cadem ci pentru ca tentatia de a ne arunca in gol ar putea fi prea mare pentru a putea sa-i rezistam.

In privinta energiilor, zgomotul din capul tau arata ca trebuie sa te apuci de exercitii serioase de relaxare, poate chiar sa schimbi mediul in care traiesti, pentru a putea sa te reechilibrezi spiritual.
Nu, nu e in codul genetic. Sunt entitati in  jurul nostru ce ne inspira  astfel de idei , sunt denumiti demoni in cultura populara.  Cititi ispitirile lui isus si veti gasi acelasi tipar, Satan ce ii spune sa sara de pe streasina templului. Luca 4.

#38
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017
Totusi revenind la subiectul initial. Am sa dau absolut toate detaliile de data aceasta. Imi cer scuze ca nu am facut-o din prima dar nu am avut incredere sa zic absolut intreaga situatie.

Lucrurile stau in felul urmator. Cum am zis sunt curioasa de paranormal si cred in chestii. Pot sa dau si o explicatie stiintifica de ce cred in paranormal daca doriti.

Acum cativa ani am cunoscut un tip care si el era si inca e cu paranormal. Din ce stiu el a trecut prin mai multe initieri gen reiki, doar ca el a practicat de exemplu si shamanismul si mai multe, nu a vrut niciodata sa imi spuna tot ce practica el. Si de fiecare data cand eram curioasa de ceva paranormal ma duceam la el sa il intreb. Insa acum 2 ani ne-am certat grav. El s-a suparat pe niste prieteni de ai mei care l-au luat la misto cu paranormalul lui [alta poveste] si el s-a enervat. A zis ca le v-a distruge familiile, relatia tot. Si la cat de minunata era relatia lor, de erau lgoditi, cei mai buni prieteni totodata, bani peste limita, totul a cazut parca intr-o secunda. Tipa a inceput sa il insele, au ramas fara bani, tatal baiatului era sa faca puscarie cand nici nu era vinovata, efectiv totul s-a intors la 180 de grade. Si intr-un final s-au despartit cei 2 dupa 1 an, adica anul trecut]. Totusi eu am ramas buna prietena cu baiatul acela. Pentru ca sincer chiar e mai normal decat tipa aia care pana la urma s-a dovedit ca ea vroia sa stea cu el pentru banii pe care ii avea. Totusi l-am tras la raspundere si pe acel tip cu paranormalul, l-am rugat sa se opreasca din orice face si sa il lase pe amicul meu in pace ca deja ia cauzat prea multe probleme. Ma asteptam sa ma asculte dat fiind faptul ca ma cunosteam cu el de o gramada de timp si eram buni prieteni, credeam ca o sa treaca peste nervi si o sa facem pace, insa el s-a enervat si mai rau si a zis ca il lasa pe amicul meu in pace dar pt ca i-am luat apararea amicului, nu lui o sa imi distruga mie absolut tot in special relatia cu tipul. De atunci la mine totul s-a intors la 180 de grade. Am inceput sa am certuri cu prietenul meu, facultatea a mers mai prost ca niciodata [si inca merge prost], ne-am si despartit acum 2 luni dar ne-am reimpacat cumva si de aceea am postat aici. Gandurile pe care le am de parca nu sunt ale mele, actiunile pe care le iau de parca cineva nu imi da pace pana nu fac ceva nasol parca e de necontrolat. De ce am specificat reiki. Banuiesc ca tipul ala a facut ceva blesteme si chestii nu stiu exact ca sa mearga nasol. Iar reiki se presupune ca lucreaza cu lumina pura. Scuze ca fac referire la religie, e doar ca un exemplu. E ca si cum ai aduce crucea intr-o casa posedata. Ceva de genu m-m simtit aseara cand am aplicat reiki si toate gandurile s-au oprit. Da stiu. Am zis ca acum 2 luni au aparut gandurile iar treaba asta s-a intamplat anul trecut. Ei bine totul parca evolueaza in rau. In prima faza mici neintelegeri, dupa comportament mai nasol, dupa ceva se intampla cu facultatea si apar alte certuri, dupa ganduri nasoale, gen o evolutie. De aceea am incercat si tabla ouija acum o luna. Am banuit ceva timp ca e din cauza acelui tip si am zis sa incerc. Dar am impresia ca si aia [desi nu am primit nici un raspuns] a afectat lucrurile intr-un fel. Acum ca am dat fiecare detaliu in parte exista o perere mai ampla?

#39
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016
Coincidente. Fiecare are perioade proaste si perioade bune, ce ar fi daca am da toti vina pe blesteme? Posted Image

Prostiile alea nu functioneaza, decat daca crezi in ele. Te autosugestionezi si in urma acestui fapt asociezi orice intamplare negativa/pozitiva cu credintele tale. Daca crezi in blesteme, este evident ca orice intamplare negativa este urmarea unui blestem, daca crezi in dumnezeu este clar ca orice se intampla bine in viata ta este de la dumnezeu. Esti ceea ce mananci si ceea ce gandesti, nimic mai mult. In rest, lipsa explicatiilor se asociaza cu lipsa de cunostinte.

Dar, cum tu crezi tot felul de prostii, nu vei lua in seama ce am scris, tu de fapt cauti un raspuns care se muleaza pe credintele tale, ceva de genul: "ti-a facut X farmece, da-te de 3 ori peste cap, aprinde o lumanare catre est, fa semnul ciucurelului pe perna si gata". Posted Image

Edited by christinne69, 15 August 2017 - 14:51.


#40
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View PostArishia, on 15 august 2017 - 14:27, said:

Totusi revenind la subiectul initial. Am sa dau absolut toate detaliile de data aceasta. Imi cer scuze ca nu am facut-o din prima dar nu am avut incredere sa zic absolut intreaga situatie.

Lucrurile stau in felul urmator. Cum am zis sunt curioasa de paranormal si cred in chestii. Pot sa dau si o explicatie stiintifica de ce cred in paranormal daca doriti.

Acum cativa ani am cunoscut un tip care si el era si inca e cu paranormal. Din ce stiu el a trecut prin mai multe initieri gen reiki, doar ca el a practicat de exemplu si shamanismul si mai multe, nu a vrut niciodata sa imi spuna tot ce practica el. Si de fiecare data cand eram curioasa de ceva paranormal ma duceam la el sa il intreb. Insa acum 2 ani ne-am certat grav. El s-a suparat pe niste prieteni de ai mei care l-au luat la misto cu paranormalul lui [alta poveste] si el s-a enervat. A zis ca le v-a distruge familiile, relatia tot. Si la cat de minunata era relatia lor, de erau lgoditi, cei mai buni prieteni totodata, bani peste limita, totul a cazut parca intr-o secunda. Tipa a inceput sa il insele, au ramas fara bani, tatal baiatului era sa faca puscarie cand nici nu era vinovata, efectiv totul s-a intors la 180 de grade. Si intr-un final s-au despartit cei 2 dupa 1 an, adica anul trecut]. Totusi eu am ramas buna prietena cu baiatul acela. Pentru ca sincer chiar e mai normal decat tipa aia care pana la urma s-a dovedit ca ea vroia sa stea cu el pentru banii pe care ii avea. Totusi l-am tras la raspundere si pe acel tip cu paranormalul, l-am rugat sa se opreasca din orice face si sa il lase pe amicul meu in pace ca deja ia cauzat prea multe probleme. Ma asteptam sa ma asculte dat fiind faptul ca ma cunosteam cu el de o gramada de timp si eram buni prieteni, credeam ca o sa treaca peste nervi si o sa facem pace, insa el s-a enervat si mai rau si a zis ca il lasa pe amicul meu in pace dar pt ca i-am luat apararea amicului, nu lui o sa imi distruga mie absolut tot in special relatia cu tipul. De atunci la mine totul s-a intors la 180 de grade. Am inceput sa am certuri cu prietenul meu, facultatea a mers mai prost ca niciodata [si inca merge prost], ne-am si despartit acum 2 luni dar ne-am reimpacat cumva si de aceea am postat aici. Gandurile pe care le am de parca nu sunt ale mele, actiunile pe care le iau de parca cineva nu imi da pace pana nu fac ceva nasol parca e de necontrolat. De ce am specificat reiki. Banuiesc ca tipul ala a facut ceva blesteme si chestii nu stiu exact ca sa mearga nasol. Iar reiki se presupune ca lucreaza cu lumina pura. Scuze ca fac referire la religie, e doar ca un exemplu. E ca si cum ai aduce crucea intr-o casa posedata. Ceva de genu m-m simtit aseara cand am aplicat reiki si toate gandurile s-au oprit. Da stiu. Am zis ca acum 2 luni au aparut gandurile iar treaba asta s-a intamplat anul trecut. Ei bine totul parca evolueaza in rau. In prima faza mici neintelegeri, dupa comportament mai nasol, dupa ceva se intampla cu facultatea si apar alte certuri, dupa ganduri nasoale, gen o evolutie. De aceea am incercat si tabla ouija acum o luna. Am banuit ceva timp ca e din cauza acelui tip si am zis sa incerc. Dar am impresia ca si aia [desi nu am primit nici un raspuns] a afectat lucrurile intr-un fel. Acum ca am dat fiecare detaliu in parte exista o perere mai ampla?

Toate raspunsurile de care ai nevoie se gasesc aici;
http://www.humanitas...menii-bazaconii

#41
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Poti sa faci reiki si la distanta, si sa vindeci, am vorbit cu un tip pe net care facea asta, mi-a aplicat un ritual dar nu am simtit nimic.

#42
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Pe National Geografic este o emisiune in care sunt prezentate cazuri de oameni care au implanturi de origine extraterestra .Sunt chiar prezentate de catre un chirurg. Subiectii nu isi amintesc cum le-au fost implantate,dar spun ca au tot felul de amintiri sau trairi ciudate,si in urma unor situatii care presupun RMN-uri sau analize de specialitate afla ca au asa ceva !
  Poate estesi la tine un astfel de caz !
P.S. in emisiune nu era vorba de subiecti romani diagnosticati in sistemul romanesc de sanatate !!!

#43
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
un lucru e clar,e prea mult pt mine cu blesteme si altele,sanatate,viata poate fi frumoasa asa cum este in fiecare zi

#44
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostArishia, on 15 august 2017 - 12:30, said:

Ma simt parca controlata de ceva sa gandesc totul nasol, parca nu sunt gandurile mele cu adevarat. Si nu inteleg ce se intampla.

View PostArishia, on 15 august 2017 - 14:27, said:

A zis ca le v-a distruge familiile, relatia tot. Si la cat de minunata era relatia lor, de erau lgoditi, cei mai buni prieteni totodata, bani peste limita, totul a cazut parca intr-o secunda. Tipa a inceput sa il insele, au ramas fara bani, tatal baiatului era sa faca puscarie cand nici nu era vinovata, efectiv totul s-a intors la 180 de grade. Si intr-un final s-au despartit cei 2 dupa 1 an, adica anul trecut]. Totusi eu am ramas buna prietena cu baiatul acela. Pentru ca sincer chiar e mai normal decat tipa aia care pana la urma s-a dovedit ca ea vroia sa stea cu el pentru banii pe care ii avea. Totusi l-am tras la raspundere si pe acel tip cu paranormalul, l-am rugat sa se opreasca din orice face si sa il lase pe amicul meu in pace ca deja ia cauzat prea multe probleme. Ma asteptam sa ma asculte dat fiind faptul ca ma cunosteam cu el de o gramada de timp si eram buni prieteni, credeam ca o sa treaca peste nervi si o sa facem pace, insa el s-a enervat si mai rau si a zis ca il lasa pe amicul meu in pace dar pt ca i-am luat apararea amicului, nu lui o sa imi distruga mie absolut tot in special relatia cu tipul. De atunci la mine totul s-a intors la 180 de grade. Am inceput sa am certuri cu prietenul meu, facultatea a mers mai prost ca niciodata [si inca merge prost], ne-am si despartit acum 2 luni dar ne-am reimpacat cumva si de aceea am postat aici. Gandurile pe care le am de parca nu sunt ale mele, actiunile pe care le iau de parca cineva nu imi da pace pana nu fac ceva nasol parca e de necontrolat. Am zis ca acum 2 luni au aparut gandurile iar treaba asta s-a intamplat anul trecut. Ei bine totul parca evolueaza in rau. In prima faza mici neintelegeri, dupa comportament mai nasol, dupa ceva se intampla cu facultatea si apar alte certuri, dupa ganduri nasoale, gen o evolutie.
imi permit sa zic asta doar pentru ca tu, ca initiatoare, ai abordat si problema religioasa (deci rog moderatorul sa nu ma "taxeze"): in sens strict religios, astfel de manifestari tin de indracire. Mie problema mi se pare destul de grava, mai ales din ce ai spus tu si am subliniat mai sus, si cred ca stii si tu asta, altfel n-ai fi scris pe-aici. Aminteste-ti de aura profesoarei de religie (banuiesc ca ai realizat ca era un om cu o traire duhovniceasca deosebita) si cauta ajutor in sensul asta. Poti vorbi chiar cu ea, dar de preferat ar fi un preot. Cred ca-l poti alege usor dupa aura :)

Recomand si cartea asta. Ai sa intalnesti starile prin care treci tu acum si o posibila solutie pentru revenirea la normal.

#45
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Cu siguranta asteptarile initiatoarei nu se refera la dezbateri despre "indracire". Acesta este un concept religios crestin care nu priveste aria de fata. Noi nu avem treaba aici cu interpretari religioase.
Daca, totusi, ma insel si initiatoarea topicului doreste dezbaterea acestei probleme (a "indracirii") atunci poate, asa cum am sugerat si mai sus, sa se adreseze pe aria de religie. Ii pot chiar muta topicul la Religie. Pana atunci nu voi tolera pe aceasta arie dezbateri de natura mitologico-religioasa si mai ales din perspectiva religiei crestine care stim cu totii cat este de intoleranta cu privire la astrologie, parapsihologie, magie, spiritualitate lunara etc.

#46
Zalmoxis10

Zalmoxis10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 28.02.2016

View PostArishia, on 15 august 2017 - 11:49, said:

In clasa a 9-a am fost initiata pe Reiki si am practicat Reiki timp de 2 ani incercand sa imi vindec catelusa de o boala de inima [si intradevar am reusit, a trait 2 ani in plus cand doctorul nu ii mai dadea nici o luna de la descoperire, dar asta e alta discutie].

Ce te face sa crezi ca ai fost initiata in Reiki si in ce intelegi prin initiere ? Posted Image

Interesant momentul temporal la care ai facut editarea ! :)))

Edited by Zalmoxis10, 15 August 2017 - 19:49.


#47
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017
Domnul Moderator. Exact cum am spus inca de la inceput nu stiu unde se incadreaza acest subiect. La paranormal sau la religie. Chiar nu stiu. Daca subiectul tinde mai mult a religie atunci poate fi mutat. Sunt pentru prima data pe acest forum si nu imi dau seama exact cum catalogati topicurile. Pentru mine se afla in ambele parti asa ca nu stiu unde ii e locul exact.

#48
Zalmoxis10

Zalmoxis10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 28.02.2016

View PostArishia, on 15 august 2017 - 11:49, said:

Pentru cei care nu inteleg sau nu cred: Ei bine da.. Pot sa simt energiile din jurul meu si sa si vad aurele persoanelor. Aura nu o vad in culori. O vad ca un contur stralucitor in jurul oamenilor, ceva sclipitor intr-o tenta de alb translucid. La unele persoane vad conturul de 5 cm, iar altele practic ma orbesc cu ce lumina emana [ca exemplu profesoara mea de religie din liceu. Doamne mereu daca incepeam sa ii vad aura trebuia sa inchid ochii pentru ca ma simteam de parca ma uit la soare]. Legat de cum simt energiile: Le simt ca niste furnicaturi, niste piscaturi de curent. cu cand ma concentrez mai mult sa absorb energia din jurul meu cu atat mai multe furnicaturi simt in corp. Eu cred ca pot sa si simt datorita initierii Reiki.

Cum ( marime, numar, aspect )  le vezi ? Inainte sa citesti despre Reiki nu ti s-a intamplat niciodata sa le vezi ?

View PostArishia, on 15 august 2017 - 11:49, said:

Acum cateva zile stateam si ma uitam la niste videoclipuri cu gameplay-uri [da imi plac maxim youtuberii ]. Uitandu-ma la un gameplay de a lui MaxInfinite am avut o amintire care defapt niciodata nu s-a intamplat. Practic mi-am amintit ca stateam pe marginea unei prapastii si cineva din spatele meu [ceva ce nu puteam sa vad, sau ceva care parca imi vorbea telepatic, sau pur si simplu in amintirea aia eram eu nebuna nu stiu exact] imi tot soptea dur: Sari, Sari, nu meriti sa traiesti, mori odata, totul o sa fie mai bine. Scena asta se sfarseste la punctul in care eram gata gata sa fac saltul, insa habar nu am daca chiar am facut saltul si am murit sau nu. Nu stiu exact ce a fost asta inca pentru ca asa ceva nu s-a intamplat. Si da, m-am gandit la posibilitatea sa fi vazut un film de genul si sa imi fi ramas intiparita  in subconstient acea imagine, insa oricat de mult m-as gandii nu imi amintesc de nici o scena asemanatoare.

in fine. Nu am dat multa importanta acestui detaliu insa, aseara am zis ca hai sa mai imi cresc si eu vibratia spirituala si sa mai imi "curat" si eu corpul de energii negative pentru ca in ultima perioada am avut numai probleme si am fost destul de daramata. Ok. M-am pus in pat si am facut un exercitiu de purificare si dupa m-am gandit "hai sa mai incerc odata proiectia astrala, somn nu imi e probabil nu o sa adorm de data asta". Insa, a fost super greu. Tehnica e in felul urmator: Practic trebuie sa stai cat mai relaxat in pat si sa nu te gandesti la nimic nasol, sa iti golesti mintea de orice si sa te concentrezi pe anumite chestii... In fine. Probabil stiti si voi cum sta treaba. Acum cativa ani imi iesea perfect concentrarea, insa de data asta mintea mea parca urla. Aveam numai ganduri nasoale, parca cineva urla in capul meu si nu puteam sa opresc deloc acele tipete din capul meu [Stiti senzatia aia cand ganditi prea mult si va auziti gandurile, iar cand va opriti 2 sec din gandit sunteti ceva de genu: Mama ce liniste e acum?] Cam asa si in cazul meu. Era galagie in capul meu cu toate grijile pe care le acumulasem in ultima perioada si toate in mod negativ. Nervoasa ca nu reuseam sa imi alung gandurile negative si tipetele din capul meu, ca o sclipire mi-a venit o idee. Sa aplic Reiki pe mine. Aici a fost partea interesanta. In secunda in care am aplicat simbolul cho ku rei pe intreg corpul deasupra mea, toate vocile si gandurile nasoale s-au oprit intr-o secunda ca si cum ar fi fost alungate. Sau ca si cum simbolul a gonit de langa mine ceva ce imi provoca acele ganduri nasoale.

Soo.. vreo parere legat de intreaga situatie? De unde si ce ar putea sa imi provoce acele ganduri nasoale? Si ce ar putea sa fie cu acea secventa pe care am vazut-o?

Cred ca exagerezi cu referirile la Reiki . Apoi, ceea ce povestesti pare o senzatie banala , eventual provocata de ceva ce te-a stressat in ultima vreme. Stress amestecat cu diverse cunostinte pe care le-ai citit de-a lungul timpului si care te-au marcat :)

#49
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017
Hmm.. Sincer asta nu imi amintesc prea bine. Am spus ca mai sus eram pasionata de paranormal, defapt in special de magie si vraji ritualuri si etc. Nu imi amintesc sa fi vazut aure pana atunci. Tot ce imi amintesc din clasa a 7-a pana in clasa a 9-a legat de chestiile de genu e ca am inceput sa caut si mai mult despre magie si ritualuri pe net pana cand chiar am gasit unul care se presupunea sa deschida o poarta catre lumea de dincolo sa sa poti vorbi cu spiritele. In perioada aia imi murise o ruda de familie de care fusesem foarte atasata si am zis sa incerc ritualul. Ritualul tinea intr-o pentagrama parca cu niste simboluri pe margine si niste lumanari. Pentagrama am desenat-o pe covor cu creta, am facut asta noaptea ca sa doarma ai mei, sa nu ma trezesc cu ei in camera. Nu s-a intamplat in prima faza absolut nimic.. Insa dupa ce a urmat e tot ce imi pot aminti din perioada aia. Si anume saptamanal venea o femeie la noi sa faca curat in casa si de fiecare data o priveam cum spala covorul din camera mea dar niciodata nu iesea creta aia de pe covor [ma uitam insistent pentru ca eu stiind ce e imi era teama sa nu isi dea seama si ea, sau mama] . Pe langa asta noaptea eram speriata maxim. Auzeam pasi de bocanci prin pod si efectiv nu aveam nici o sansa sa dorm cu lumina stinsa, dormeam mereu cu veioza. Si mereu cu patura in cap. In clasa a 9-a am cunoscut acel tip de care v-am povestit si a facut ceva uimitor. Mi-a zis ca am demoni in casa si ca am deschis un portal [ceea ce stiam si eu dar cream ca a fost inchis]. Mi-a zis: Un demon se ascunde intr-o figurina de pisica si chiar aveam o figurina de pisica in camera mea. Mi-a zis ca imi purifica de la distanta casa, ca poate face asta si am acceptat. Iar dupa mi-a zis ca ar fi o idee buna sa ma apuc de reiki. Prima data la initiere la distanta mi s-a parut o nebunie. Nu simteam si nu vedeam nimic. Dupa 2-3 zile de la initiere uitandu-ma la o planta am inceput sa vad luminite in jurul ei, ca un fel de curent si imediat m-am dus la initiator si mi-a spus ca in sfarsit am inceput sa vad . Asta e tot ce imi amintesc. Deci da, probabil dupa initiere am inceut sa vad.

#50
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 25.02.2017
''Pentru cei care nu inteleg sau nu cred: Ei bine da.. Pot sa simt energiile din jurul meu si sa si vad aurele persoanelor. Aura nu o vad in culori. O vad ca un contur stralucitor in jurul oamenilor,''''

Si cumnatul meu vedea oameni..l am dus la Obregia si i a dat antipsihotice . de la un timp insa nu le mai ia si a inceput iar sa vada lucruri ireale..tu esti la inceput, vezi doar aura stralucitoare, inca se mai poate face ceva.. cred..

Scz.. acum am mai citit ce ai mai scris..deci este clara treaba, in curand am sa te vad pe matura la semafor.. neaparat sa iti pui centura de siguranta ca or sa vina reptilienii si o sa te amendeze.

Edited by EneStelian, 15 August 2017 - 20:35.


#51
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostArishia, on 15 august 2017 - 19:53, said:

Domnul Moderator. Exact cum am spus inca de la inceput nu stiu unde se incadreaza acest subiect. La paranormal sau la religie. Chiar nu stiu. Daca subiectul tinde mai mult a religie atunci poate fi mutat. Sunt pentru prima data pe acest forum si nu imi dau seama exact cum catalogati topicurile. Pentru mine se afla in ambele parti asa ca nu stiu unde ii e locul exact.

Reiki, proiectie astrala, vederea aurei, sistemul de chakre... cam greu sa aiba legatura cu religia, cu toate ca anumite fenomene (dedublarea, clarviziunea etc.), respectiv sistemul de chakre au fost consemnate si in anumite religii orientale, insa aceastea tin mai mult de practici independente de religie, deci topicul se potriveste mai curand aici.

In ceea ce priveste vocile sau tipetele pe care le auzi in cap (exceptand cazul unei probleme medicale, cum ar fi schizofrenia) acestea se pot produce in anumite stari modificate de constiinta, cum ar fi starea indusa de meditatie sau chiar in timpul unei incercari de proiectie astrala. De exemplu, in Raja Yoga se considera ca la activarea centrului energetic Vishuda Chakra (din zona gatului) se pot auzi sunete puternice, explozive, voci s.a.m.d., mai ales daca nu a fost efectuata o purificare a organismului si o purificare mentala.
Cand ai astfel de perceptii este important sa te linistesti, sa iti induci o stare de pace si bucurie, sa nu te sperii, altfel experientele devin negative.
Te mai referi la "amintiri care nu s-au intamplat". Vishuda chakra se asociaza cu cliseele akashice (ce ofera acces la amintiri din vietile anterioare ale tale sau ale altora), dar pot fi si rodul imaginatiei sau al unor impulsuri din subconstient/ inconstient.
Daca astfel de fenomene se petrec in timpul unei proiectii astrale, atunci poate fi vorba de experiente din lumea astrala unde nu este exclus sa intalnesti alte entitati (chiar daca nu le vezi). Planul astral este maleabil si constiinta ta sau a altora poate materializa orice. Se spune ca daca manifesti teama sau orice alte emotii negative poti atrage entitati inferioare sau ca poti aluneca spre astralul inferior. Desigur ca totul poate fi si rodul imaginatiei tale, un vis. Mai ales la granita dintre starea de somn si starea de veghe se pot ivi ocazional astfel de fenomene si la omul obisnuit.
Cam acestea sunt explicatii posibile, daca te multumesc astfel de explicatii. Alte explicatii poti gasi in religie, in medicina etc.

#52
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016
Mie mi se pare fenomenal ca poti vedea aurele. In rest, vad un caz clasic de joaca cu niste forte pe care nu le cunosti. Uhm...am avut prieteni/prietene care au facut yoga. De performanta, cum s-ar spune, cu participari la cursuri, mantre, cu maestru spiritual personal de care trebuia sa asculti orbeste si alte chestii. Am facut su eu yoga, vreo cateva... ore. Nu era de mine, de un alt om de care sa ascult orbeste nici nu se punea problema. Unde vreau sa ajung de fapt? Cu yoga...acesti amici/amice...unul s-a sinucis, ceilalti au "scapat" dupa chinuitoare probleme psihice. No more yoga for them! Decizia lor. Am avut iarasi printre prieteni mediumi (fete) si persoane care au participat regulat la sedinte de spiritism. Iarasi probleme formidabile pe tot frontul, care apar brusc, dupa o anumita perioada "normala" (psihic, fizic, in viata de zi cu zi-totul mergea ABSOLUT pe dos cum s-ar spune). Cand esti tanar, multe te atrag, anturajul jucand un rol important. De reiki am auzit, dar numai acum o ora (spre rusinea mea) picand pe topicul asta, am citit putin si in fuga. Pare un fel de auto-sugestie, ceva similar cu niste ramuri mai absconse din yoga. Cer iertare daca gresesc, mai ma informez in zilele ce vin. Acum,...ti s-a intamplat vreodata sa auzi ca fizicul/psihicul tau sa functioneze perfect exact atunci cand NU le constientizezi si nu le pui sub microscop intr-un proces de introspectie mult prea frecvent? Cu alte cuvinte, la varsta ta, sa-ti traiesti viata  pur si simplu (suna banal, stiu) fara reiki, fara paranormal de nici o culoare? Incearca.

Si acum am o intrebare. Resimti un dezechilibru psihic clar?  Te simti amenintata asa...cum s-ar spune, de ceva ce nu poate fi incadrat in imagini sau cuvinte? Spui ca fizic stai normal.

#53
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017
Imi cer scuze ca nu am mai zis absolut nimic. Tocmai am avut parte de inca o bomba in viata mea care m-a facut sa plang ore in sir intrebandu-ma ce Dumnezeu am facut asa grav pe lumea asta incat sa mi se intample numai d'astea. Daca scriu cumva mesajul gresit e pentru ca inca nu vad bine tastatura.

Domnul Moderator [serios ca nu stiu cum sa va spun] am inteles mesajul dumneavoastra insa e un lucru pe care consider ca ar trebui sa il explic. Legat de acea amintire. Cum a fost faza. Am zis ca ma uitam la un gameplay de a lui MaxInfinite. Era un gameplay The Walking Dead Varianata Micasha sau cum o cheama pe tipa aia, nu am retinut XD [sorry pt fanii serialului]. Ei bine in gameplay tipa avea halucinatii, tot le vedea pe fetele ei cum ii spunea sa stea pe loc sa moara cu ele si totusi a Max a luat decizia sa plece nu o lase sa moara. E un gameplay cu poveste in care povestea se modifica in functie de ce alegeri faci pe parcursul jocului. Faza e ca la finalul jocului am avut senzatia de deja vu. Acea senzatie cand te duci intr-un loc si poti spune cu mana pe inima: Am mai fost aici desi stii clar ca nu ai mai fost aici niciodata, nici poze nu ai vazut si totul e nou.

Ei bine asa a fost la mine cand am vazut segventa aia deodata mi-a aparut filmul ala in cap. Problema e ca am mai avut deja vu-uri  din cauza viselor insa realizam ca am stare de deja vu de la un vis. E o diferenta cand iti amintesti un vis pe care l-ai uitat si cand ai un deja vu ca seamana o chestie cu ceva care s-a mai intamplat. Am analizat ore bune senzatia si concluzia a fost una singura. E de la o amintire o traire dar niciodata nu am fost pe o prapastie. Am stat si m-am gandit. Intradevar odata cand eram mica am fost nu stiu unde exact in Romania la o grota, numita Grota Miresei si ne-am urcat sus cumva si era ditamai prapastia atunci. M-am gandit ca se asociaza evenimentele. Insa atunci clar nu auzeam pe nimeni zicandu-mi sa mor. Acum ca zic asta am o intrebare creppy. Exista vre-oposibilitate in care sa fi vazut nu stiu cum, secventa cum a murit acea mireasa? Povestea e in felul urmator din ce imi amintesc: Mireasa a fost parasita de mire la altar, s-a suparat a fugit si a vrut sa se sinucida. asa ca s-a aruncat acolo de unde si numele. Care sunt sansele astea?

#54
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostArishia, on 15 august 2017 - 11:49, said:

Soo.. vreo parere legat de intreaga situatie? De unde si ce ar putea sa imi provoce acele ganduri nasoale? Si ce ar putea sa fie cu acea secventa pe care am vazut-o?
Pai cand te deschizi catre dimensiunile spirituale, nu dai numai peste spirite bine intentionate, evident.
Alea rau-intentionate se invita imediat in mintea ta si iti baga in ea tot felul de idei.

Edited by grrrrr, 17 August 2017 - 09:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate