Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Dans Sportiv

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Exista cineva pasionat de asa ceva? V-ati gandit vreodata sa va apucati de dans sportiv?

#2
salsaGalaxy

salsaGalaxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 14.05.2004
eu m-am apucat ...am stat 4 luni si m-am lasat
acum ma ocup exclusiv de salsa...
nu este pt mine dansul sportiv

sunt foarte multi pasionati de aceasta zona a dansului!

#3
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
eu m-as apuca ,imi dai ceva sfaturi?am 1,90 ,100kg si mult par pe picioare ,am ceva sanse? :D  :D  :D

#4
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 newrazvan, on Feb 15 2006, 23:53, said:

eu m-as apuca ,imi dai ceva sfaturi?am 1,90 ,100kg si mult par pe picioare ,am ceva sanse? :D  :D  :D


E vorba de dans, nu de balet sau concurs de frumusete :P
Apuca-te, e super.

#5
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Eu as vrea sa ma apuc  :D  La noi la facultate exista curs facultativ de sport unde iti poti alege si dans sportiv. Totusi ,Bebe, ce "echipament" iti trebuie pentru asa ceva? :huh:

#6
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
stai ca-ti zic eu, ca si eu fac  :bigwhitegrin:
pantaloni, tricou si adidasi ( optional, noi avem mocheta pe jos si nu se intra incaltat in sala, asa ca sosete)
e fun. partea not-funny e la concursuri, cand vine toata facultatea sa te filmeze si sa se hilizeasca. si ale naibii momente penibile tocmai atunci se intampla.   :glare:

#7
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Si atunci cu ce te imbraci?  :huh:
Si mai ales...de ce se tin concursuri?  :mellow:

#8
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Imi surade si mie dansul sportiv. E cineva pe aici care face in Bucuresti? Unde? Cum? Cand? Cat costa?

#9
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Tabu, on Nov 7 2006, 19:38, said:

Imi surade si mie dansul sportiv. E cineva pe aici care face in Bucuresti? Unde? Cum? Cand? Cat costa?
Moca la facultate, daca iti alegi cursul facultativ de sport. Parca se face in sala de la Drept  :huh:

#10
Dee.Dee

Dee.Dee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 01.03.2007
M-am apucat in August 2006. Imi place enorm si imi pare rau ca nu am inceput mai devreme.
Intrebare: de unde pot cumpara pantofi de latino si cam cat costa?

#11
Dee.Dee

Dee.Dee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 01.03.2007
Cupa "Alessia Dance" 2007 - Sala Rapid 31 Martie

#12
masinioricestare

masinioricestare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 27.09.2006
M-am gandit sa postez aici, poate imi vine cineva in ajutor, am nunta pe 26 aug, si candva am fost la o nunta si am vazut un astfel de program 10-15 min o pereche de dansatori sa danseze cateva dansuri, mi-a placut f mult si acum caut asa ceva si pt mine. ma poate ajuta cineva? contracost binenteles  
id mess: masinioricestare
0726224153

#13
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
am facut 2 ani, din clasa a 8-a pana in clasa a 10-a, apoi m-am lasat, din pacate, pentru ca aveam apoape 1,70 si imi gaseam foarte greu parteneri. din clasa a 10-a fac street-dance.

#14
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008
Nu știu dacă m-am poziționat bine în topicul ăsta, dar am căutat de am amețit unul mai sugestiv și .. am ales.

Aș vrea sugestii din partea unor antrenori de aerobic care au introdus dansuri, în special pași de salsa și merenque în program și în ce proporție.

Pregătesc un astfel de program tocmai pentru a fi mai atractiv, dar vreau să știu cât de apreciat și susținut e de participanți. În sălile din Iași nu am văzut așa ceva.

Edited by Versus76, 06 August 2008 - 21:50.


#15
elle_na2

elle_na2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2008
Eu merg la cursuri de dans de 1 luna in Iasi..... nu este necesar partener(in grupa suntem 3 fete, un cuplu.. si-un singur baiat)  se invata pasii de baza pt  dansurile standard si latino, iar in plus ceva dans modern....miscari usurele...nu asa solicitante ca la sedintele de aerobic.cat despre .echipament ...strech...de preferinta ...puteti sa va alaturati oricand!!!..este relaxant pt sfarsitul de saptamana....salutari!!!![email protected]

#16
elle_na2

elle_na2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2008
Relaxare prin dans timp de 1 ora in weekend(de la orele 18.00 la19.00 Sambata si Duminica) , de precizat ..... nu este necesar partener...dar daca veniti cu..este f bine.(in grupa acum...sunt 4 fete, un cuplu.. si-un singur baiat)....se invata pasii de baza pt dansurile standard si latino, iar in plus ceva dans modern....miscari usurele.....puteti sa va alaturati oricand..este relaxant pt sfarsitul de saptamana....salutari!!!! Daca va intereseaza...dati un mesaj aci!!!!! Smile Smile

#17
iiiiii84

iiiiii84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 18.01.2008
Stie cineva ceva despre scoala de dans Dance Energy din Iasi. Am inteles ca sunt elevii lui Mihai Petre.

Edited by iiiiii84, 14 September 2009 - 08:26.


#18
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Bebeluska predai dans sportiv? Cumva in Bucuresti? Te intreb pt ca si fetele mele fac dans sportiv si ar fi culmea... :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate