Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Dans Sportiv

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,856
  • Înscris: 17.09.2003
In Iasi ce scoala de dans sportiv recomandati ? Cam cat dureaza in mod obisnuit sa inveti sa dansezi ?

#20
iry06

iry06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.06.2007
Si eu as dori sa fac cursuri de dans in Iasi dar nu stiu la ce scoala.Am auzit si eu de Dance Energy,dxar nu as vrea s amerg asa fara sa stiu cam cum stau lucrurile acolo.Nu e nimeni pe aici care sa fii facut cursuri in Iasi sa ne recomande ceva? :confuzzled:

#21
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,856
  • Înscris: 17.09.2003
Nu frecventeaza nimeni o sala de dans in Iasi sa ne spuna si noua niste pareri ?

#22
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,856
  • Înscris: 17.09.2003
Am fost eu la sala de dans Dance Energy din Iasi. Este foarte fain. Incepi cu pasi simplii, dar pe masura se avanseaza si se ajunge la pasi mai complicati. Ce pot sa zic ca atmosfera e foarte prietenoasa. Deci, daca reusiti sa va faceti timp, merita.

#23
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Eu m-am bagat la cursurile tinute de ei http://www.pasindoi.ro/
Am transpirat la primul curs mai ceva ca la sala de forta insa asta pentru ca sunt un antitalent si oamenii aia trebuia sa aiba mare rabdare cu mine nu mai vorbesc de partenera mea care e mai avansata ca mine.
Va recomand tuturor un  curs ca asta pentru ca e ceva daca te duci intr-un club si chiar stii sa dansezi nu te zbantui ca la 220 v

#24
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009
Buna, stie careva sa-mi explice acesti pasi de dans de la melodia cantata de Juanes - La Camisa Negra.

exemplu video:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oSXnW2F3SHI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
freejorj

freejorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.03.2007

 ancapo12, on 4th February 2010, 15:10, said:

Buna, stie careva sa-mi explice acesti pasi de dans de la melodia cantata de Juanes - La Camisa Negra.

exemplu video:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oSXnW2F3SHI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
salsa

#26
costyn162

costyn162

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2010
si eu sunt pasionat de dans in general... De practicat nuam avut ocazia din pacate desi mi-am dorit foarte mult. Ma multuimersc cu acele cateva concursur unde am participat cu scoala generala in clasa a 8-a. Iar acum doar urmaresc emisiuni de gen din strainatate.

#27
andrav

andrav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.09.2007

 costyn162, on 14th February 2010, 18:09, said:

si eu sunt pasionat de dans in general... De practicat nuam avut ocazia din pacate desi mi-am dorit foarte mult. Ma multuimersc cu acele cateva concursur unde am participat cu scoala generala in clasa a 8-a. Iar acum doar urmaresc emisiuni de gen din strainatate.
si eu am aceasta pasiune. fac dans cu un profesor foarte bun de ceva timp si imi place tare mult

#28
joyfulmasha

joyfulmasha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2006
cineva interesat de dans irlandez? e vreun fan pe aici?

#29
GC13

GC13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2011
Buna!

Eu fac dar nu am partener si e cam naspa...:(


 costyn162, on 14th February 2010, 19:09, said:

si eu sunt pasionat de dans in general... De practicat nuam avut ocazia din pacate desi mi-am dorit foarte mult. Ma multuimersc cu acele cateva concursur unde am participat cu scoala generala in clasa a 8-a. Iar acum doar urmaresc emisiuni de gen din strainatate.

Esti din Bucuresti?

 freejorj, on 6th February 2010, 09:52, said:

salsa

stii sa dansezi salsa?

#30
ginamaria

ginamaria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2013
http://www.dancespor...sta_cluburi.php
Aici sunt toate Cluburile de dans sportiv din Romania, pentru cine a intrebat de scoli

Mie imi place foarte muuuuuuuuuuult dansul in general. Dansez de 15 ani buni. Am practicat dansul sportiv 12 ani, am fost si la concursuri la nivel neoficial. Ca sa faci performata si sa mergi la concursuri pe nivele de clasa e greu, pentru ca tre sa te dedici total din timpul liber repetitiilor, aproape in fiecare week-end. Si ca sa ai rezultate bune si sa te bucuri ca esti pe podium e muuuuult de muncit dar totodata tre sa ai posibilitati d.p.d..finaciar. La fiecare concurs tre alte costume in special la fete 1 rochie standard, 1 rochie latino, pantofi de dans pentru standard sandale de dans pentru latino. Deci nu e usor. Am incercat si dansul popular dar nu mi-a placut, am mai facut si pauze si de 2 ani jumate, is la o scoala de Salsa din Cluj si-mi place enorm de mult, e altceva fata de dansul sportiv, dar la fel daca ai posibilitati si vrei o vacanta frumoasa vara se pleaca la tot felu de Congrese/Festivaluri.
Deci in concluzie, eu dansez mai mult de placere, umblu la party-uri in fiecare zi de vineri si sambata din oras. Merita incercat. Salsa e o boala, dansul sportiv e performanta.

#31
BaDT3RRoR

BaDT3RRoR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.01.2008
Si eu sunt dansator. Mai exact dansez de imediat 8 ani. Am inceput cu breakdance ul care mi se parea extraordinar la varsta respectiva, insa incet m-am reprofilat pe hip hop, poate si din cauza scolii de dans la care sunt acum. In toata tara sunt diferite trupe de dans, o gramada si in Iasi si peste tot, unde puteti sa va inscrieti si sa evoluati. Foarte multe dintre ele participa la concursul de dans, spectacole, astfel puteti sa facem ceva interesant in timpul liber. Pentru mine a inceput ca un hobby insa acum e ceva serios si pot sa spun foarte hotarat ca fara dans nu as prea putea trai. E vorba atat de relaxare cat si de munca, un lucru superb dupa parerea mea. Facand o cautare pe google am dat de Trupe de dans si cluburi de dans, aici puteti gasi trupele si scolile din toate orasele Romaniei. Spor la dans va doresc Posted Image

#32
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

 OClaudiu, on 14 septembrie 2009 - 21:14, said:

In Iasi ce scoala de dans sportiv recomandati ? Cam cat dureaza in mod obisnuit sa inveti sa dansezi ?
Cativa ani.
Depinde cat esti de talentat si cat de bune sunt partenerele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate