Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

In cat timp se poate rezilia contractul de la data semnarii?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

View Postsamebo, on 01 august 2017 - 17:35, said:

modemul mai mult ca sigur e primit subventionat la pret 0.
nu am auzit de modem in chirie.

In cazul asta e nasoala situatia, e vorba de un Huawei E3372 care vad la ei pe site ca e 199 lei fara abonament.
Deci sa zicem ca ar iesi in pierdere cu 270 lei?
Sau mai au pretentia sa plateasca si zilele din 20 pana acum...?

Nu stiu cum se procedeaza...

#20
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
nu, cei 60 lei (sau cat ai spus ca a fost garantia) se vor deconta din eventualele despagubiri, si in mod evident sa se plateasca luna consumata.
asta daca ai noroc si dai peste cineva generos Posted Image

Oricum vorbim degeaba, in primul rand ca trebuie titularul, in al doilea rand ca trebuie sa ai noroc de un consultant generos :)
In Shop e exclus sa primesti alt raspuns in afara de "Sa vina titularul", si cand vine el o sa fie "Sa platiti taxa de reziliere de x sute de euro cat imi apare in calcul"

Edited by samebo, 01 August 2017 - 17:51.


#21
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

View Postsamebo, on 01 august 2017 - 17:53, said:

nu, cei 60 lei (sau cat ai spus ca a fost garantia) se vor deconta din eventualele despagubiri, si in mod evident sa se plateasca luna consumata.
asta daca ai noroc si dai peste cineva generos Posted Image

Oricum vorbim degeaba, in primul rand ca trebuie titularul, in al doilea rand ca trebuie sa ai noroc de un consultant generos Posted Image
In Shop e exclus sa primesti alt raspuns in afara de "Sa vina titularul", si cand vine el o sa fie "Sa platiti taxa de reziliere de x sute de euro cat imi apare in calcul"

Pai titularul va merge. A facut contractul pentru cineva din familie care a plecat dincolo. Problema e ca si daca ar putea returna modemul momentan nu il are...

Si mie mi-e teama ca va merge si vor spune "Nu se poate", de-aia as merge pe varianta cu mailul. Nici nu stiu cum ar fi mai ok...

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Pai si titularul nu se poate duce in acest caz sa ceara activarea roamingului sau il intereseaza strict sa inchida abonamentul?

#23
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

View PostAlexEn, on 01 august 2017 - 18:24, said:

Pai si titularul nu se poate duce in acest caz sa ceara activarea roamingului sau il intereseaza strict sa inchida abonamentul?

Eu nu am stiut, dar mi-a zis ca roaming-ul aparea ca activat cand a testat cartela acasa.
Mai mult ne intereseaza rezilierea pentru ca netul va fi folosit doar in afara tarii iar 1.96GB (cum a zis KyKyKyKy) e foarte putin pentru 9 euro/luna.
Desi in magazin a spus clar pentru ce vrea netul. Nici nu am stiut ca doar 1.96 GB se pot folosi in roaming...

#24
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015
Se pare ca ne-am mai trezit cu problema.
Dupa formula din contract: 9 euro (abonamentul) x 2 / 7.7 = 2.33 GB disponibili in Roaming.
Ei bine, ne-am trezit cu cost suplimentar dupa doar 1.5 GB.

Gresesc cumva, undeva? Pana si tipul de la Serviciul Clienti a spus la telefon ca va avea jumatate din net disponibil in Roaming.

Iar legat de dispozitiv, dupa ce am consultat oferta lor de pe site (https://www.telekom....artela-telekom/) se pare ca trebuia sa primim Modemul 4G Connect Hot Spot E5377 (399 Lei) si nu Modemul 4G Connect E3372H (199 Lei).

Ce este de facut in cazul asta?


Contract said:

"Datele nationale din abonament/extraoptiuni/suplimentare vor putea fi utilizate in Roaming fara tarife aditionale pana la limita lunara maxima de Date in Roaming Grupa 0 ("Limita de Date"), daca este aplicabila Contractului.
Dupa depasirea Limitei de Date, se aplica un tarif aditional in cuantum de 0.0089 euro/MB, TVA inclus, iar dupa consumarea Datelor nationale din abonament/extraoptiuni/suplimentare se va aplica si tariful standard mentionat in Contract.
Limita de Date se determina impartind dublul valorii abonamentului (fara TVA si fara eventualele reduceri care se aplica pe durata contractului) la tariful reglementat de 7.7 euro/GB.
Daca sunt activate extraoptiuni sau bonusuri pentru Servicii de Date, valoarea acestora se adauga la valoarea abonamentului, confirm formulei urmatoare:
Limita lunara maxima de Date in Roaming (GB) = (valoare abonament + valoare EO) x 2 / 7.7 euro/GB.
De exemplu, daca ai un abonament de 5 euro (fara TVA) si ai activa cand te afli in roaming o extraoptiune de date de 2 euro (fara TVA), pentru a-ti determina Limita de Date vei calcula astfel:
(5 euro + 2 euro extraoptiune) x 2 / 7.7 euro/GB = 1.8 GB.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate