Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

R.I.P. Denisa Raducu :(

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#91
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 24.12.2010

View PostErwin_Rommel, on 24 iulie 2017 - 12:34, said:

Incredibil, in zilele astea a murit un jucator cunoscut de hockey...nu s-a zis nimic la TV, abia pe internet.

daca e s-o luam asa, au murit acu' ceva zile chester bennington (vocalistul de la linkin park pentru necunoscatori) si John Heard (tatal lui Kevin din singur acasa care avea o filmografie uriasa in spate), n-am vazut nici macar un topic pe softpedia, desi ei erau giganti la scara globala. insa pana la urma toti au avut un lucru in comun si anume moartea. RIP!

Edited by mikaell, 24 July 2017 - 15:30.


#92
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ca n-ai vazut nu e vina noastra . La Linkin este topic .

View PostErwin_Rommel, on 24 iulie 2017 - 12:34, said:

Incredibil, in zilele astea a murit un jucator cunoscut de hockey...nu s-a zis nimic la TV, abia pe internet.

Voi omagiati manelistii...chiar daca o priveam ca pe un om...maneaua rromesca nu este un gen de muzica, ci o copie prost facuta manelelor orientale.

Dau cu RIP (nu INRI) ca poate imi iau injuraturi.
Nu omagiaza nimeni maneaua neaparat . Cand o sa ai copii o sa intelegi ce inseamna  . Si fata asta era un copil mort in niste chinuri atroce , 5 luni de suferinta ingrozitoare .Nu stiu daca ai vazut om mort de cancer . Am avut coleg , superior , pe  care in sicriu nu-l vedeai . Fusese un munte de 2 m si vreo suta si ceva de kg cand era sanatos .
Si nu-l mai vedeai in cosciug .Cand l-au imbracat la medicina legala s-or speriat imbalsamatoriii aia de ce marime avea la haine si cat mai ramasesese din el acum .Asa si Denisa ,mai avea 23 de kg acum . Tre sa fii tare neom sa mormaiti pe aici cu atata neobrazare la un copil  mort in floarea vietii .

#93
duradavid01

duradavid01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 18.12.2015
Condoleante (si) fanilor

#94
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,736
  • Înscris: 31.12.2013
Solistul Linkin Park a ales să  moară! Denisa nu!

Edited by cutinastefan, 24 July 2017 - 16:36.


#95
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Nu stiu, poate sunt eu defect, am o repulsie gigantica fata de t igani,  t iganii romanizati si propovaduitorii manelelor si asa zisei ''muzici populare'' care este defapt o mizerie behaita precum maneaua in zilele noastre.

Ma uit la figura Denisei si cred ca are ceva t iganesc in ea, are ochii mongoloizi ai lui Salam + ca era din Dragasani. Probabil e pe jumate mocanca (pecenega) si cealalta t iganca.

Sunt un neom cum spuneti voi, nu am inima.
Adevarul e ca iubesc mai mult cainii...aia nu behaie ragusit.

Edited by Erwin_Rommel, 24 July 2017 - 18:39.


#96
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postsilesax, on 24 iulie 2017 - 18:46, said:

nu e vb de ce crezi dumneta de ea este vb de faptul ca avea 27 de ani si nu a furat si a dat in cap sa merite sa moara la varsta asta ..la astia nu le da nimeni o pauza de cateva zile??..
Nu trebuie sa ameninti ! Putem avea o discutie normala daca doresti.

Sunt o groaza de oameni ce mor de tineri, aia de ce nu au topicuri pe Softpedia?
Eu ca mi-am vazut o ruda moarta-n patul de spital, ce nu trecea de 20 de ani si nu am facut scandal pe internet, era la facultate si dorea sa se faca chirurg.

Asta e viata, cred ca Denisa nu isi va reveni daca ne dam cu parerea aici.

Nici David Bowie sau George Michael nu aveau 6 pagini de discutii.

De ce sunt romanii atat de milosi in astfel de cazuri? De ne nu ar fii cand sunt in ipostaza de doctori spre exemplu si fac injectii ''ma, n-ar trebui sa-l imbolnavesc pe asta cu hepatita C ca sa nu-si mai revina niciodata si sa faca cancer de ficat, hai sa fiu milos si bun crestin sa-l fac sanatos''

Dupa moarte toti ''am fost buni''.

Edited by Erwin_Rommel, 24 July 2017 - 19:02.


#97
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
La fel de rau imi pare si pentru ruda ta de 20 de ani decedata . Si  moartea ei ma rascoleste si ma intristeaza exact la fel . O mare tragedie pentru  parintii care isi  ingroapa copii , nimic nu e mai ingrozitor sa ti se intample ca parinte asta .

#98
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
@Mareșale,stai liniștit că nu te amenință nimeni,și oricum,amenințarea nu e același lucru cu sancționarea(decât amenințarea unui MD,sau mai sus).

Și este posibil ca colegul nostru să se fi referit la ei(cântăreți).

Apoi,noi regretăm dispariția ei prematură,plus cancerul la 27.
Domnul Comandant a spus experiența lui cu cineva răpus de cancer.
Și eu am avut în familie pe cineva răpus de cancer,și știu ce înseamnă.
Mai ales că nu a fost diagnosticat,iar noi am aflat la autopsie că a murit de cancer.
Deci nu a beneficiat de calmante(morfina),iar chinurile în care a murit nu pot fi descrise.Nici în filme nu am văzut,și am văzut destule filme.
Plus că ea era fiica cuiva.
E o tragedie cruntă ca un părinte să-și îngroape copilul.

Știu,asta e viața,mergem înainte.
Dacă ea a murit,nu înseamnă că au murit manelele.
Chiar dacă cânta manele,nu cred că merita să moară doar pentru atât.

Presupun că sunt alți cântăreți de genul ăsta care nu plac chiar și celui mai înfocat manelist.

Edited by ASCENDED, 24 July 2017 - 19:09.


#99
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
pai fata chiar a fost buna ..nu a cerut spaga la nimeni .
ruda ta poate se facea chirurg pentru bani ce o sa ii faca nu din pasiune..zic si eu.dar asta nu inseamna ca nu imi pare rau ca a murit la 20 ani..

#100
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
In sfarsit, sper sa gresesc, sper sa fie romanca si sa nu fii facut prostii.

Ar trebui aflat cine a infectat-o cu hepatita C, se pare ca de aici a plecat boala.

#101
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Hepatita C este virala si se transmite doar PARENTERAL . Adica prin fluide  ale  infectatului transmitator , sange , saliva , sperma . Se transmite prin contact sexual , transfuzii de sange , manevre chirurgicale cu instrumentar infectat , stomatologie , tatuaje , acupunctura  , etc . Doar parenteral se poate infecta cineva .
Hepatitele virale netratate  duc la  ciroza , cancerul hepatic .

Edited by GingisHan2015, 24 July 2017 - 19:23.


#102
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si prin saliva ?!!!

#103
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostGingisHan2015, on 24 iulie 2017 - 19:18, said:

Hepatita C este virala si se transmite doar PARENTERAL . Adica prin fluide  ale  infectatului transmitator , sange , saliva , sperma . Se transmite prin contact sexual , trasnsfuzii de sange , manevre chirurgicale cu instrumentar infectat , stomatologie , tatuaje , acupunctura  , etc . Doar parenteral se poate infecta cineva .
Hepatitele virale netratate  duc la  ciroza , cancerul hepatic .
Se pare ca nu doar parental https://ro.wikipedia..._C#Transmiterea

View Postsilesax, on 24 iulie 2017 - 19:19, said:

si prin saliva ?!!!
Pe Wiki zice ca nu se ia prin stranut, altceva nu mai scrie.
Pe alte site-uri acelasi rezultat.

#104
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sile , ai aici de la Institutul Victor Babes o informare . Parca asa stiam ca si prin saliva , dar mai multe gasesti aici .
http://www.cdt-babes...transmitere.php

#105
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,178
  • Înscris: 10.07.2013

Quote

O persoană cu o zgârietură cât un vârf de ac cauzată de o persoană cu HCV are în jur de 1,8% șanse să contacteze boala.[6] Riscul este mai mare atunci când se folosește un ac chirurgical și înțepătura este adâncă.[12] Există riscul intrării în contact a mucoasei cu sângele; dar acest risc este mic, și nu există risc în cazul contactului sângelui cu pielea intactă.[12]
Hepatita C se transmite și prin intermediul echipamentului de spital inclusiv prin refolosirea acelor și a seringilor, folosirea repetată a recipientelor pentru medicamente, pungi de perfuzie și prin folosirea echipamentelor medicale nesterile.[12] Standardele de calitate slabă a instrumentelor medicale și dentare sunt cauza principală a transmiterii HCV în Egipt, țara cu cea mai mare rată a infecțiilor din lume.
Este grava situatia vizavi de hepatita C.Posted Image
Majoritatea dintre noi ne tratam la diferiti medici stomatologi...

Edited by xmanyacs77, 24 July 2017 - 19:42.


#106
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Știu că o să-mi iau înjurături dar ce-a făcut asta pentru omenire ??!!? Era vreun Ainștain ?
Mor de foame mii de oameni în fiecare zi și nu-i plânge nimeni .

#107
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Probabil mai multe decât ai făcut tu pentru că pe tine nu te cunoaste lumea..

#108
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postsilesax, on 25 iulie 2017 - 04:20, said:

Probabil mai multe decât ai făcut tu pentru că pe tine nu te cunoaste lumea..
Ai și vreun exemplu ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate