Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Metode de inmultire a trandafirilor

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#145
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Continuare in.fiecare zi.colectez butasi.si umplem sera...sper sa prind macar 20 pt ca am deja vreo 200

Attached Files



#146
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Deja au aparut si rezultatele pe prima cultura de trandafiri cei plantati la 17 august.pozele atasate pe partea serei care se dezvolta.

Attached Files



#147
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Cea mai mare greseala pe care am facut o la aceasta sera a fost faptul ca in jumatate din ea am folosit pamantul natural pt butasi iar in cealalta jumstate am pus turba de la ghivece peste pamantul natural si in turba am pus butasii si astia nu prea dau semne s au ingalbenit toate frunzele mult mai repede ca in cealalta jumatate s au deshidratat pt ca am creat o rupere intre pamantul natural si turba ...turba s a cam uscat pt ca uniditatea probabil nu e ffff mare si atunci .....daca nu foloseam turba aia eram boier...prindem 100 de butasi asa ma multumesc cu vreo 30....oricum mult mai rapida metoda cu sera mobila....adica daca ai un spatiu sj vrei sa il amenajezi prin butasire montezi sera acolo si la primavara o scoti....sansele de reusita sunt mai mari ca la pet...cam cu 30 de procente...gaurile in pamant pt butasi le am facut cu un fier striat batut de un ciocan pt a putea patrunde mai adanc ...

#148
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Si ceva rezultate pe la peturi
Butasii la peturi i-am taiat imediat sub nod si i-am trecut prin 1.apa 2.atonik lichid 3.radistim pudra......
Pudra de la radistim s-a lipit de lichidul de la atonik....si asa am generat o combinatie chimica de 2 hormoni pe butas...
nu au murit...chiar s-au prins in 2 sapt jumatate......spre surprinderea mea....

Attached Files


Edited by claudiu2012, 09 October 2017 - 19:10.


#149
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ba_Q9CdnIpA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

126 LIKE-URI LA 3 DISLIKE-URI....cred ca e ok metoda....

#150
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Acum incerc alta metoda...butas de 25 cm cu 5 frunze ...doar le am ciupit pe toate am taiat la 1 cm sub nod in 45 grade si am.pus butasul intr un pet in care am.pus atonik lichid cu pudra radistim si apa
....sa vedem ce iese 11 oct data experimentului. Sticla intreaga cu dopul pus. Sticla sta in interior la pervazul unui geam unde este soare cam 5 ore pe zi...

Attached Files



#151
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
si alta metoda mai sigura cred...[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r3UyNXCoTdY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate