Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cum imi pot imbunatati sistemul imunitar sau sa fiu mai sanatos?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Daca urmaresti o comedie, nu razi?

#20
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 12.04.2008
Daca am fi mai increzatori in faptul minunat ca traim intr-o regiune cu alternanta anotimpurilor (si a sarbatorilor), deci nu stagnam in imposibilitatea de a fi dinamici si prin alimentatie si program, am profita deplin de oportunitatea oferita de natura, cat mai sunt cei ce vand prin pietele traditionale.

De exemplu, la sfarsit de noiembrie, porumbele & nuci de anul acesta (nucile sparte cu ciocanul la moment, nu din acelea udate, crapate, scos miezul si reuscate, de anul trecut).

Iei in gura portii a cate doi mieji de nuca (comoara toamnei), adaugi cateva porumbele (alta comoara a toamnei) si le mesteci indelung, cat stai pe forum.

Lasati, fratilor, spirulina, adausurile si concentratele exotice, ca organismul vostru are amintirea specificului locului de cateva generatii, cel putin...

Attached Files



#21
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
Si eu sunt de parere ca, consumul de fructe si legume proaspete ajuta foarte mul organismul. La ora acruala, mananc minim 5 mere pe zi pe burta goala.

#22
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postrich1974, on 01 decembrie 2017 - 12:56, said:

La ora acruala, mananc minim 5 mere pe zi pe burta goala.

În ritmul ăsta, cred că-i mai simplu să mănânci direct o ciocolată întreagă.

#23
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostAnca12, on 30 noiembrie 2017 - 16:29, said:

Lasati, fratilor, spirulina, adausurile si concentratele exotice, ca organismul vostru are amintirea specificului locului de cateva generatii, cel putin...

  Asta-i din ciclul cu vulpea cand n-o ajuns la struguri , o concluzionat furioasa : Dai in pwla ca-s acrii !!

Spirulina, chlorella si alte concentrate exotice sunt scumpe.........pe cand nucile ? Posted Image

#24
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Nu-i deloc din ciclul ala, are perfecta dreptate. Dacă vreun exotism din asta e mai scump, nu înseamnă ca e mai bun pentru noi. Și nucile....sunt scumpe :))

#25
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postrich1974, on 01 decembrie 2017 - 12:56, said:

Si eu sunt de parere ca, consumul de fructe si legume proaspete ajuta foarte mul organismul. La ora acruala, mananc minim 5 mere pe zi pe burta goala.
Imposibil sa mananci 5 mere pe burta goala....Cum naiba reusesti ca eu mai mult de un mar nu pot manca pe burta goala.

#26
Ina1344

Ina1344

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.10.2015
Poate ca multi nu stiu ca apa alcalina are un rol foarte important in intarirea sistemului imunitar si este si un bun detoxifiant. Apa alcalina are ph peste 7, eu iau aquatique si Calipso. Apa alcalina ajuta la echilibrarea a organismului si imbuntateste starea de sanatate.

#27
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Serios??? Si cum face ea, apa alcalina, toate aceste minuni? Hai ca m-ai facut curios!

#28
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
E si ea una dintre pacalitii care dau bani aiurea pe apa de ploaie. :)

#29
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostIna1344, on 19 decembrie 2017 - 15:33, said:

Poate ca multi nu stiu ca apa alcalina are un rol foarte important in intarirea sistemului imunitar si este si un bun detoxifiant. Apa alcalina are ph peste 7, eu iau aquatique si Calipso. Apa alcalina ajuta la echilibrarea a organismului si imbuntateste starea de sanatate.

Mituri, nu mai puneti botul la toate vrajelile.
Apa alcalina in cel mai bun caz nu face, daca o bei inainte de masa, decat sa neutralizeze sucurile digestive din stomac, care trebuie sa fie acide. Poate nu stiti, dar in stomac trebuie sa fie mereu un mediu acid pentru digestia proteinelor si mai ales pentru a distruge eventualele organisme patogene(bacterii, etc) pe care le ingeram odata cu hrana si care, daca trec mai departe, nu e de bine. Organismul isi regleaza singur ph-ul de care are nevoie in diferite sisteme/tesuturi/organe, nu e nevoie sa il manipulam noi.

Edited by epetroiu, 27 December 2017 - 15:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate