Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Exista producator in Romania de telefoane mobile ?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
@ionutsb - daca ai o idee care ti se pare buna, nu ezita si da-i inainte. Incearca sa o publici in reviste de profil sau vezi ca sunt pe net diverse concursuri de design.

#56
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Eu nu am auzit de calculatoare Lenevo, in magazinele in care cutreieram cu 5-10 ani in urma nu vedeam asa ceva. Preponderent HP, IBM, Fujitsu Siemens. Acum cand au aparut smarfoanele a inceput si romanu' sa cumpere laptop-uri, dar pe care nu le-as cumpara in veci.

Una e sa citesti pe Wikipedia despre Lenevo si una e sa fi avut asa ceva.
Apropo, avocatii Lenevo, ce parere v-au facut calculatoarele lor? Posted Image

Chinezii tot chinezi raman, numai ca astia cica au ''garantie'' pe gunoaiele produse de sclavii lor: copii flamanzi ce sapa dupa staniu, batrani ce cara pe spate plastic de reciclat, etc.

Edited by Erwin_Rommel, 11 July 2017 - 19:36.


#57
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017
Eu am avut Lenovo notebook, din gama premium se presupunea avand in vedere ca a costat la vremea lui peste 800 euro dar era de plastic (e adevarat un plastic mai bun decat cel de pe gama ieftina de sub 500 euro, dar tot plastic era) si a imbatranit rapid, in 2 ani deja il schimbasem.
Nu mai stiu modelul exact dar stiu ca mi s-a parut o teapa acea achizitie...

#58
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View PostUser107, on 11 iulie 2017 - 15:39, said:

@ionutsb - daca ai o idee care ti se pare buna, nu ezita si da-i inainte. Incearca sa o publici in reviste de profil sau vezi ca sunt pe net diverse concursuri de design. Mersi de sustinere :P



#59
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostErwin_Rommel, on 11 iulie 2017 - 19:33, said:

Eu nu am auzit de calculatoare Lenevo
Pentru ca lucrau pentru IBM: https://www.ibm.com/...pcannouncement/
apoi acestia le-a dat businessul din jurul procesoarelor x86, IBM concentrandu-se doar in jurul procesoarelor POWER si z/Architecture (mainframe).

#60
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostErwin_Rommel, on 11 iulie 2017 - 19:33, said:

... Lenevo...
Sper ca e doar un typo. In caz contrar, imi pare rau pentru tine.

View PostErwin_Rommel, on 11 iulie 2017 - 19:33, said:

Apropo, avocatii Lenevo, ce parere v-au facut calculatoarele lor?
Chinezii tot chinezi raman, numai ca astia cica au ''garantie'' pe gunoaiele produse de sclavii lor: copii flamanzi ce sapa dupa staniu, batrani ce cara pe spate plastic de reciclat, etc.
De parca pentru procesorul ala din iPhone nu muncesc mai rau ca sclavii. Sau la asamblarea iPhone-ului, unde muncitorii au de ales intre a munci 14-20 de ore pe zi sau sa ramana fara slujba, in conditiile in care au de intretinut si o familie.
Dar na, pentru ca e vorba de Apple le putem ierta orice. Tot ce scot ei pe piata e atins de providenta divina, indiferent cum si de catre cine a fost produs sau asamblat.

Edited by Hider141, 12 July 2017 - 08:18.


#61
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View PostErwin_Rommel, on 11 iulie 2017 - 19:33, said:

Eu nu am auzit de calculatoare Lenevo, in magazinele in care cutreieram cu 5-10 ani in urma nu vedeam asa ceva. Preponderent HP, IBM, Fujitsu Siemens.

Poate cu 10 ani in urma. Acuma scriu de pe un ThinkCentre de-acum peste 5 ani ( Core Duo ) pe care scrie Lenovo.
Si din alea mentionate doar HP mai face niste petarde. Restul si-au vandut diviziile.

Edited by eiffel, 12 July 2017 - 13:02.


#62
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View PostErwin_Rommel, on 11 iulie 2017 - 19:33, said:

Eu nu am auzit de calculatoare Lenevo, in magazinele in care cutreieram cu 5-10 ani in urma nu vedeam asa ceva. Preponderent HP, IBM, Fujitsu Siemens. Acum cand au aparut smarfoanele a inceput si romanu' sa cumpere laptop-uri, dar pe care nu le-as cumpara in veci.

Una e sa citesti pe Wikipedia despre Lenevo si una e sa fi avut asa ceva.
Apropo, avocatii Lenevo, ce parere v-au facut calculatoarele lor? Posted Image

Chinezii tot chinezi raman, numai ca astia cica au ''garantie'' pe gunoaiele produse de sclavii lor: copii flamanzi ce sapa dupa staniu, batrani ce cara pe spate plastic de reciclat, etc.
Inseamna ca esti prost informat si nu prea stii foarte multe.

Nu inteleg de ce tot incerci sa induci ideea ca a fi firma chineza este un lucru rau.

#63
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostHider141, on 12 iulie 2017 - 08:10, said:

Sper ca e doar un typo. In caz contrar, imi pare rau pentru tine.
Se numeste tic nervos. Nu am, dar mi-am fi placut sa aiba directorii Lene vo. :)

View PostHider141, on 12 iulie 2017 - 08:10, said:

De parca pentru procesorul ala din iPhone nu muncesc mai rau ca sclavii. Sau la asamblarea iPhone-ului, unde muncitorii au de ales intre a munci 14-20 de ore pe zi sau sa ramana fara slujba, in conditiile in care au de intretinut si o familie.
Dar na, pentru ca e vorba de Apple le putem ierta orice. Tot ce scot ei pe piata e atins de providenta divina, indiferent cum si de catre cine a fost produs sau asamblat.
Nu iau apararea Apple (sau cum se mai zice..eipăl), alea mi se par si mai nesuferite pentru ca sunt americanesti si nu au nimic, dar nimic bun si folositor..sau nu se vand la europeni.

In sfarsit...crezi ce vrei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate