Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13305 replies to this topic

#6067
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
Am si eu un Redmi 4X, a mai incercat cineva? Sa stiu daca are rost sa ma chinui.

Attached Files



#6068
bazilic

bazilic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2013
Pentru cei care au Huawei Mate 10 Pro, pot sa ne zica si noua ce s-a modificat , dupa updateul de firmware, pentru a aparea Volte in meniu?
Am un Huawei mate 9 si cred ca se poate face si acest telefon sa functioneze cu Volte, daca stim ce s-a modificat.
Huawei a zis ca Mate 9 stie Volte!

#6069
lukos2010

lukos2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.02.2010

View Postbazilic, on 21 ianuarie 2018 - 13:26, said:

Pentru cei care au Huawei Mate 10 Pro, pot sa ne zica si noua ce s-a modificat , dupa updateul de firmware, pentru a aparea Volte in meniu?
Am un Huawei mate 9 si cred ca se poate face si acest telefon sa functioneze cu Volte, daca stim ce s-a modificat.
Huawei a zis ca Mate 9 stie Volte!
Dacă spui ce fișiere sau foldere te interesează eu le pot oferi. M-am uitat și eu prin directoare. Sunt diferențe majore între mate 9 si mate 10.

#6070
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postadrloc, on 20 ianuarie 2018 - 13:47, said:

Pe iPhone aștept și eu dar nu înțeleg de ce întârzie .
Sincer, nu știu cu exactitate ce presupune includerea setărilor Digi.Mobil în acel “carrier update” de la Apple așa că nu știu cât de complex poate fi acest task sau ce costuri ar implica. Cine știe , este binevenit să ne lămurească! :)

#6071
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,943
  • Înscris: 28.09.2017
Pentru Iphone ar fi bine sa se faca implementarea corecta.
Pe Oro au probleme pe VoWifi de săptămâni bune si nici astăzi nu au reusit sa remedieze această problemă.


#6072
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
@A-ONE
Am senzația că “profesioniștii” Orange au dat cu bâta în baltă!
Sper ca Digi.Mobil să facă o surpriză frumoasă și să lanseze aceste servicii și pe iPhone, cât mai curând! :)

#6073
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,943
  • Înscris: 28.09.2017

View PostDieselCRDI, on 21 ianuarie 2018 - 16:47, said:

@A-ONE
Am senzația că “profesioniștii” Orange au dat cu bâta în baltă!
Sper ca Digi.Mobil să facă o surpriză frumoasă și să lanseze aceste servicii și pe iPhone, cât mai curând! :)

Problema este de la Apple .
Stiu asta pentru ca sotia detine un Iphone 7 pe Oro si un 5s pe Digi + fica-mea un 6Splus tot pe Digi .
Si eu aștept surpriza !!!

Edited by A-ONE, 21 January 2018 - 17:05.


#6074
bazilic

bazilic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2013
Daca sunt asa mari diferente intre Mate 9 si Mate 10 Pro, atunci sa mai asteptam, poate ca Digi va introduce si Mate 9 in lista telefoanelor care vor suporta Volte!

#6075
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
am un samsung j5 2016 dual sim.imi apare dupa update apel wifi dar nu merge.tb facut ceva din setari?ce inseamna sa provizionezi cartela?am undeva setari de wifi apel 4g dar nu poate fi activat.de ce oare?
am don si actualmente merge doar la date pe 4g.pe s8 merge volte fara nici un update,a intrat singur volte voice call.

Edited by RamboX, 21 January 2018 - 18:01.


#6076
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Nu merge inca pe DIGI J5 2016

#6077
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View PostRamboX, on 21 ianuarie 2018 - 17:49, said:

am un samsung j5 2016 dual sim.imi apare dupa update apel wifi dar nu merge.tb facut ceva din setari?ce inseamna sa provizionezi cartela?am undeva setari de wifi apel 4g dar nu poate fi activat.de ce oare?
am don si actualmente merge doar la date pe 4g.pe s8 merge volte fara nici un update,a intrat singur volte voice call.

Daca iti apare optiunea WiFi Calling in drop down menu din status bar, aia e cam degeaba. Daca iti apare WiFi Calling in Meniul telefonului e cam ciudat (oricum ar trebui sa apara logic si VoLTE/4G call), dar e tot degeaba ptr ca J5 2016 nu are setarile Digi ptr VoLTE/VoWiFi si nici nu cred ca o sa le aibe vreodata. Daca vrei neaparat VoLTE/VoWiFi pentru telefonul ala, cu root si ceva efort se poate rezolva.

Edited by SethNY, 21 January 2018 - 18:18.


#6078
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014

View PostRamboX, on 21 ianuarie 2018 - 17:49, said:

am un samsung j5 2016 dual sim.imi apare dupa update apel wifi dar nu merge.tb facut ceva din setari?ce inseamna sa provizionezi cartela?am undeva setari de wifi apel 4g dar nu poate fi activat.de ce oare?
am don si actualmente merge doar la date pe 4g.pe s8 merge volte fara nici un update,a intrat singur volte voice call.
stai linistit ca si eu pe samsung a3 2016 am iconita apel wifi dar evident ca nu merge pe digi. daca bagi o cartela de orange o sa ai o surpriza!!!

#6079
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Pentru cei ce se mai straduiesc cu telefoane chinezesti cu chipset Qualcomm, am pus pe pagina specificata la https://forum.softpe...0#entry22292373 si in profilul meu, mai multa informatie la capitolul " Telefoane cu chipset Qualcomm si root, investigatii cu Network Signal Guru". Macar sa stiti pana unde ajungeti cu modificarile voastre.

#6080
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
digi vinde un telefon cu qualcomm care va functiona cu wowifi si volte din martie,e vorba de huawei p9 lite mini 2017!

#6081
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
oricum la mine e cam degeaba volte.nu ma mai agit cu setari.

#6082
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Se mai aude ceva de update de soft cu VoWIFI si VoLTE pentru  Allview P7 Pro si Allview X3 Soul Style? Nu de alta dar a fost anuntul facut cu surle si trambite de Digi.MObil exact acum 2 luni prin Noiembrie si Ianuarie este pe punctul de a se sfarsi fara sa fie ceva concret in acest sens.

#6083
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Cand S9 bate la usa am dat de un curios cu un S5 vintage; dupa vreo 3 schimbari de soft si ceva chinuri are si asta VoLTE la Digi. De VoWiFi inca nu ne-am atins. Cei cu S4 si soft VoLTE pot incerca marea cu degetul.
Samsung Galaxy S5, Android 6.0.1, root, CSC VD2, schimbari in CSC si in IMSSettings, Digi VoLTE OK.

Attached Files



#6084
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015

View Postbazilic, on 21 ianuarie 2018 - 13:26, said:

Pentru cei care au Huawei Mate 10 Pro, pot sa ne zica si noua ce s-a modificat , dupa updateul de firmware, pentru a aparea Volte in meniu?
Am un Huawei mate 9 si cred ca se poate face si acest telefon sa functioneze cu Volte, daca stim ce s-a modificat.
Huawei a zis ca Mate 9 stie Volte!


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate