Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

Micro sd pentru modulator fm

Izolare fonica, camera cu autoade...
 Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Intrebari legate de AC si functia...

Whole Lotta Rosie vs Whole Lotta ...
 Dezavantaje calorifere aluminiu

Baterie moarta !?

Cadou nedorit. Cum scap de el?

Theo Rose x Domino x Alessandra -...
 R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Gaura dreapta in perete gros

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13307 replies to this topic

polar006140

polar006140

Member

• Grup: Members
Dragul nostru… multumim pentru invataturile date. Doar ca nu ai dreptate. Sony trebuie sa includa in soft setarile de ims volte. Sunt iphone-uri mai vechi care merg pe volte la orange si pe tlk si vdf nu merg. Sti de ce??? Ca desi au tehnologia disponibila nu primesc setari pe versiunea de ios ce o au ele.
Tot explica lumea aici cum sta treaba si tu tot batman batman….

Edited by polar006140, 13 May 2024 - 20:37.

MELODY

MELODY

Senior Member

• Grup: Senior Members
E mecanic auto, stie cu piulitele, dar nu stie cu softul si setarile VoLTE.

La Digi pe iPhone pana nu a venit update-ul de soft de la Apple cu VoLTE Digi (si multi alti operatori din lume), nu am avut VoLTE...

Edited by MELODY, 13 May 2024 - 21:37.

DUALHD

DUALHD

Active Member

Toate telefoanele Oneplus de la lansarea one plus 7 au volte și vowifi la Digi / Orange și de la 9 în sus și Vodafone. La Telekom nu știu/nu cred că au.
La Orange au chiar de la oneplus 6 în sus.
Ne calmăm? Implementarea se face în 2. Că nu este pe Sony este vina atât a operatorului cât și a producătorului.
De cele mai multe ori nu sunt portabil telefoane în rețea câte să justifice consumarea resurselor pentru implementare.

SilentUser

SilentUser

Junior Member

• Grup: Junior Members
Daca VoLTE la Digi era un serviciu nou lansat atunci as fi inteles ca are si Digi o vina ca nu merge VoLTE pe Sony, dar sunt deja multi ani de cand exista acest serviciu.
Astfel e problema producatorilor de telefoane care doresc sa fie activi pe piata din Romania sa implementeze softul corespunzator pe telefoanele lor.

@DaanyG Incearca sa contactezi suportul Sony sa iti rezolve problema. Ei fac softul care ruleaza pe telefon, deci doar ei te pot ajuta.

P.S. Mie imi plac telefoanele Sony si e pacat ca nu sunt un jucator mai important pe piata telefoanelor (asta probabil din cauza pretului)

D1stRU3T0R240Hz

D1stRU3T0R240Hz

New Member

• Grup: Candidate Members
Am RedMagic 7, brand pe care pun pariu că majoritatea nici nu au auzit (ZTE<Nubia<Redmagic), și am atât VoLTE cât și VoWifi (cei care scriu WoWifi, la ce se referă?).

Însă o problemă interesantă ce am avut, aparent (și nu cred că de mine), aveam unele benzi locked și nu aveam nici măcar 4G în rețeaua digi, după unlock merge foarte bine.

DUALHD

DUALHD

Active Member

VoWiFi este apel prin rețeaua Wi-Fi disponibila locală.
El funcționează și dacă cartela sim/esim din telefon este oprită/nu are semnal. Vei putea primi și emite apelurile via Wi-Fi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate