Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Golf 7 facelift 2017 1.4 tsi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
969 replies to this topic

#19
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Si Opel au varianta de 1.4 125cp. Cum am scris si pe celalalt topic mi-a placut f mult si Astra k, dar la aceeasi rata ( chiar daca pretul de lista era mai mare cu 1000 euro la golf) si cam aceleasi dotari am ales golf pt antifonarea si tinuta de drum mai buna ( si astra are o antifonare f buna) si pt eventual pretul de revanzare mai mare in viitor. La o comparatie pe zeperfs cu cel de 150cp de la opel cel de la opel e doar putin mai bun pe acceleratie,iar la reprize in  a4a, a5a, a6a sunt egale. Cel de 140cp nu era pe stoc in toata tara si oricum cu dotarile dorite de abia m-am incadrat la acesta. Inainte sa iau decizia l-am testat pe masina prietenului meu un eos 1.4 fsi 125 cp si trage f bine.cu a2a si a3a nu ai nici o jena sa depasesti orice. Mentionez poate pt unii e important, pt mine nu chiar, mi s-a parut ciudat ca astra nici in varianta aproape full nu are guri de ventilatie pt locurile din spate pe cotiera.

Eu sunt f curios ce consumuri va avea pe la 140-160km/h.

#20
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Felicitari! Sa o stapanesti sanatos! Este o masina foarte frumoasa, si mie imi place la nebunie culoarea alba pe orice masina (insa musai metalizat sau perlat pentru mine).

Asteptam impresii de la volan.

#21
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Sa fie intr-un ceas cu cuc achizitia si sa nu aveti evenimente nedorite 1.000.000 de km. .

#22
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
S-o stapanesti fara incidente. Apropo de aerisiri in spate, nu stiu cum dar de la Golf 6 in coace mi se pare ca scot astia de la VW exact ce trebuie in clasa medie, nici prea-prea nici foarte - foarte dar exact cat sa rupa la vanzari cu un pachet complet la bani buni. Comparatia nu e doar cu Astra dar si Focus si altele la care dai o galagie de bani dar nu ai guri in spate, te trezesti ca trebuie nu stiu ce pachet pentru senzori fata/spate, etc.

#23
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Sa o stapanesti sanatos! Cu Mazda 3 ai comparat-o? Ma refer la G120, din cate vad la dotari este posibil sa fie sub ea iar la pret sigur e mai scumpa (daca pretul platit este cel cu Rabla) .
Asteptare usoara!

Edited by farausername, 21 June 2017 - 14:43.


#24
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

View Postfilipxxx, on 21 iunie 2017 - 14:35, said:

S-o stapanesti fara incidente. Apropo de aerisiri in spate, nu stiu cum dar de la Golf 6 in coace mi se pare ca scot astia de la VW exact ce trebuie in clasa medie, nici prea-prea nici foarte - foarte dar exact cat sa rupa la vanzari cu un pachet complet la bani buni. Comparatia nu e doar cu Astra dar si Focus si altele la care dai o galagie de bani dar nu ai guri in spate, te trezesti ca trebuie nu stiu ce pachet pentru senzori fata/spate, etc.
in clasa medie e passatul, Insignia si mondeo...

#25
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Eu de 2 zile ma tot plimb pe la dealer cu actele si nu mi-a venit sa cred cat pot sa vanda.e tot timpul plin la ei si vand pe banda rulanta. Reprezentantul meu imi zicea ca azi a venit de la 7 sa comande nasini din stocul national ca aiba ce vinde, ca ramane fara masini. Omul e fan golf si zicea ca e cea mai bine facuta masina de la VW.nu Passat, nu Tiguan ( aporpo la tiguan cica e termenul de asteptare 8 luni, se vinde ca painea calda fara sa faca nici un efort).Am comparat-o si cu mazda3. De fapt am comparat cu tot din clasa compacta. Arata bine Mazda, dar antifonarea nu e aceeasi, trage bine de la   3000 rpm in sus.si spatiul in spate mai mic.mi-a placut mai mult interiorul la golf, la fel si materialele.si nu ultimul rand e destul de scumpa.o varianta mai spre full cu xenon era pe la 19000-20000 euro fara rabla.si nu in ultimul rand atitudinea dealerului din ploiesti care de 2 ori cand am fost in showroom m-a tratat cu cel mai mare sictir.

#26
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Eu dupa Passat B6 m-am urcat in Passat actual si in Golf, cel mai bine m-am simtit in Golf, pe locul soferului.

#27
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Mentionez ca nu sunt fanboy al nici unei marci.am si Renault si Kia si voi incerca sa fiu cat mai obiectiv cu putinta.

#28
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016
Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea impreuna cu cei care-ti sunt dragi!

#29
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001
Au pus deja pe Golf7 filtru de patricule ? (da, stiu ca e motor pe benzina).

#30
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Nu, inca nu. Si am intrebat reprezentantul si mi-a zis ca a auzit zvonuri despre acest lucru. Si oricum cica multi clienti prefera sa comande 1.4 de 140cp decat noul 1.5 act de 150cp.

#31
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Cum adica prefera sa comande 1.4 de 140 CP? Ala nici macar nu mai este in oferta,Vw nu il mai produce de cel putin 1 an. La 1.4 se vinde motorizarea de 125 si 150 cp. Poate te referi la faptul ca multi clienti prefera sa comande 1.4 ACT de 150 in locul celui de 1.5 ACT tot de 150 CP.

#32
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
asa,1.4 150cp,ai dreptate.

#33
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postcepy, on 21 iunie 2017 - 15:01, said:

Eu de 2 zile ma tot plimb pe la dealer cu actele si nu mi-a venit sa cred cat pot sa vanda.e tot timpul plin la ei si vand pe banda rulanta. Reprezentantul meu imi zicea ca azi a venit de la 7 sa comande nasini din stocul national ca aiba ce vinde, ca ramane fara masini. Omul e fan golf si zicea ca e cea mai bine facuta masina de la VW.nu Passat, nu Tiguan ( aporpo la tiguan cica e termenul de asteptare 8 luni, se vinde ca painea calda fara sa faca nici un efort).Am comparat-o si cu mazda3. De fapt am comparat cu tot din clasa compacta. Arata bine Mazda, dar antifonarea nu e aceeasi, trage bine de la   3000 rpm in sus.si spatiul in spate mai mic.mi-a placut mai mult interiorul la golf, la fel si materialele.si nu ultimul rand e destul de scumpa.o varianta mai spre full cu xenon era pe la 19000-20000 euro fara rabla.si nu in ultimul rand atitudinea dealerului din ploiesti care de 2 ori cand am fost in showroom m-a tratat cu cel mai mare sictir.
asta a fost si experienta mea, desi VW are numar mare de reprezentante comparat cu Honda de ex, vinde in draci. timpi de asteptare f mare.
Cred ca multi din clientii care aleg alta masina o fac din cauza ca la VW tre sa astepte enorm.

Deci Mazda 3 iesea mai scumpa ca Golful? Parca japonezele erau un pic mai ieftine.

E bine ca le-ai testat pe toate si ai cumparat impacat sufleteste

#34
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Mazda iesea cam la acelasi pret cu Golf, fiindca Golful asta fara rabla ar fii 19100 euro.

#35
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Bravo. Felicitari pt.achizitie.

#36
Kazmer

Kazmer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 25.11.2010
Cat costa casco? La ce companie? Este prima fixa pe perioada finantarii sau poate sa scada de la an la an?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate