Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

"Mandru ca sunt roman" - Sloganul de campanie al PSD in 2014. Putin a durat mandria !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
390 replies to this topic

#37
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Să le dea de 15 Martie liber, dar să muncească de 1 Decembrie. Aşa ar fi corect.

#38
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017

 argonaut, on 19 iunie 2017 - 17:25, said:

Nu sunt nationalist dar imi iubesc si respect tara. Nu am nimic cu etnia maghiara, e problema lor ce si cum gandesc. Atata doar ca ma deranjeaza ca in afara de ganduri si opinii au si actiuni, ca acelea cu boicotarea sarbatorii noastre nationale, si pe plan local, adica cetateni romani de etnie maghiara dar si vecinii nostri, cum de vede in link.

Chiar atat de disperat sa fii incat sa-ti vinzi pana si mandria pentru a-ti mentine statutul de jupan al tuturor?!
De ce iti iubesti tara? Ce a facut Romania pentru tine? Nimic, 0, locuiesti ca si mine intr-o tara in care iti este frica sa apelezi la sistemul de sanatate, sistemul de educatie este tinut la pamant si peste tot se fura.

Imi povestea un prieten cum se fura si materialele promotionale, trebuie sa dea 1 pachet de tigari cadou prin promotie... lasa dracu firma, hai sa bagam noi in buzunar pachetul respectiv, brichetele si materialele promotionale le vindem pe OLX.
Cum o sticla de suc sau doza de energizant ajunge sa coste in functie de cum arati sau daca au ei de acoperit vreun gol in casa de marcat.
Curent se fura, apa se fura, caldura se fura, gaze se fura, chiar si benzina pe tichete este bagata la canistra.

De ce sa fiu eu mandru ca sunt roman? Ce a facut tara asta pentru mine? Ca eu mi-am platit toate imozitele la timp.

Ma gandeam sa fac un subiect despre cum fura romanul chiar si materiale promotionale.

Edited by Lenevo, 19 June 2017 - 18:19.


#39
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Domnul Beke poate răsufla ușurat.

#40
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

 mihaicozac, on 19 iunie 2017 - 18:16, said:

Să le dea de 15 Martie liber, dar să muncească de 1 Decembrie. Aşa ar fi corect.
Oricum o fac. In general toti care nu considera 1 Decembrie zi de sarbatoare muncesc. Aia  cu doliul sunt  doar cativa care n-au altceva de lucru in ziua respectiva.

Edited by iulian_k, 19 June 2017 - 18:27.


#41
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

 Lenevo, on 19 iunie 2017 - 18:19, said:

De ce iti iubesti tara? Ce a facut Romania pentru tine? Nimic, 0, locuiesti ca si mine intr-o tara in care iti este frica sa apelezi la sistemul de sanatate, sistemul de educatie este tinut la pamant si peste tot se fura.

Imi povestea un prieten cum se fura si materialele promotionale, trebuie sa dea 1 pachet de tigari cadou prin promotie... lasa dracu firma, hai sa bagam noi in buzunar pachetul respectiv, brichetele si materialele promotionale le vindem pe OLX.
Cum o sticla de suc sau doza de energizant ajunge sa coste in functie de cum arati sau daca au ei de acoperit vreun gol in casa de marcat.
Curent se fura, apa se fura, caldura se fura, gaze se fura, chiar si benzina pe tichete este bagata la canistra.

De ce sa fiu eu mandru ca sunt roman? Ce a facut tara asta pentru mine? Ca eu mi-am platit toate imozitele la timp.

Ma gandeam sa fac un subiect despre cum fura romanul chiar si materiale promotionale.
Bun, chiar sunt curios ce faci cu ele.

#42
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 Alecsandru010, on 19 iunie 2017 - 18:15, said:


Nu. Zice asa in propunerea de lege:
, persoanelor aparţinând comunităţii maghiare
Comunitate are sens mai larg , asa ca mai avem o sansa ! daca nu putem sa-i invingem , hai sa-i zapacim de cap !
Ne declaram cu totii maghiari ! Ia sa vedem ce fac cu noi !?

#43
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017

 cataspo, on 19 iunie 2017 - 18:26, said:

Bun, chiar sunt curios ce faci cu ele.
Le vinde, cauta pe olx jagermeister, asta doar un exemplu, la tigari ofera ochelari de soare, brichete, power bank etc...
Lacomia.

Ce mandrie sa avem noi?

#44
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 argonaut, on 19 iunie 2017 - 17:25, said:

, Nu am nimic cu etnia maghiara, e problema lor ce si cum gandesc. Atata doar ca ma deranjeaza ca in afara de ganduri si opinii au si actiuni, ,

Chiar atat de disperat sa fii incat sa-ti vinzi pana si mandria pentru a-ti mentine statutul de jupan al tuturor?!

Pe care din ei esti mai suparat,pe aia care lupta pentru interesele lor nationale sau pe aia care-si scot tara la mezat.Eu as fi pe ultimii.

#45
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

 Lenevo, on 19 iunie 2017 - 18:30, said:

Le vinde, cauta pe olx jagermeister, asta doar un exemplu, la tigari ofera ochelari de soare, brichete, power bank etc...
Lacomia.

Ce mandrie sa avem noi?
Tu nu ai mândrie, dar macar recunoști. Uite nici eu nu am. Si l-am furat pe Moș Crăciun din reclama Coca Cola si l-am amanetat.

Edited by cataspo, 19 June 2017 - 18:37.


#46
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,844
  • Înscris: 25.10.2004
Am citit legile care sunt discutate la ora asta de catre comisiile parlamentare. Nu fac referinta in mod special la maghiari. Daca intra in vigoare o sa avem foarte multe localitati in care a doua limba oficiala si inscriptionarile/documentele oficiale devin obligatorii si in limba haorde mancatzash
http://m.digi24.ro/s...secuiesc-745776

Edited by catalinn, 19 June 2017 - 18:39.


#47
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,530
  • Înscris: 30.01.2008

 Kean, on 19 iunie 2017 - 18:34, said:

Pe care din ei esti mai suparat,pe aia care lupta pentru interesele lor nationale sau pe aia care-si scot tara la mezat.Eu as fi pe ultimii.
Cine are interese nationale in Romania in afara de romani ?? Mai este vreo natiune in Romania ?
Care alte interese  nationale exista in Romania in afara de cele a natiunii romane ?

Prin națiune se înțelege:
Comunitate stabilă de oameni, istoricește constituită ca stat, apărută pe baza unității de limbă, de teritoriu, de viață economică și de factură psihică, care se manifestă în particularități specifice ale culturii naționale și în conștiința originii și a sorții comune.

maghiarii din udmr ,de care spui tu ca lupta pentru interese "nationale "  lupta de fapt pentru distrugerea Romaniei , . Nu au nici o legatura cu binele minoritatii maghiare pe care doar vor sa o tina enclavizata,proasta si inchisa intre niste granite imaginare .

Sau si mai mult de atit nu au nici o legatura cu binele Romaniei ,tara in care se nasc,traiesc si probabil vor si muri .

Edited by Daco_Get, 19 June 2017 - 18:41.


#48
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Gud. PNL-ul ia pozitia care trebuie luata:

Quote

Cătălin Predoiu 3 mins ·

Adevăratul slogan al PSD: ”Mândri că suntem trădători! Mândri că suntem vânzători! De neam și țară!” Astăzi PSD s-a autodenunțat printr-o oroare de proiect de lege ca un partid gata să vândă și pacea socială pentru avantajele proprii. Cu un an înainte de Centenarul Marii Uniri! Rușine PSD! Că e Dragnea, că e Ponta, PSD e tot un drac! Piei ... !

Către liderii UDMR: România e țara cu cele mai multe drepturi pentru minoritățile naționale din Europa și poate chiar din lume și așa trebuie să rămână. Dar ceea ce vreți acum să smulgeți unei majorități PSD aflată într-un sângeros război politic intestin, e prea mult! Și ce-i mult, strică! Să nu stricăm armonia și echilibrul prin măsuri nesăbuite.


#49
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 Daco_Get, on 19 iunie 2017 - 18:37, said:

,
Prin națiune se înțelege:
Comunitate stabilă de oameni, istoricește constituită ca stat, a,

Eu m-am referit la nationalitate sau contesti ca exista maimulte nationalitati in Romania?

#50
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,530
  • Înscris: 30.01.2008

 Kean, on 19 iunie 2017 - 18:46, said:

Eu m-am referit la nationalitate

NU , nu te-ai referit la asta .Expresia corecta este minoritati nationale nu natiune.

"interesele lor nationale"

Natiune este marota extremista maghiara care vrea  sa modifice Constitutia Romaniei in acest sens .

 Kean, on 19 iunie 2017 - 18:46, said:

exista maimulte nationalitati in Romania?
Exista o singura natiune  respectiv NATIUNEA ROMANA  si minim 18 minoritati nationale in Romania !

Edited by Daco_Get, 19 June 2017 - 18:51.


#51
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 Daco_Get, on 19 iunie 2017 - 18:50, said:

,

Exista o singura natiune  respectiv NATIUNEA ROMANA  si minim 18 minoritati nationale in Romania !

care lupta care mai de care pentru interesele lor,unele cu mai mult succes altele cu mai putin.Am subliniat pentru cei care nu inteleg din context.

Edited by Kean, 19 June 2017 - 19:06.


#52
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,530
  • Înscris: 30.01.2008

 Kean, on 19 iunie 2017 - 18:54, said:

care lupta care mai de care pentru interesele lor,unele cu mai mult succes altele cu mai putin.
Ai inteles ce e aia natiune ?? Sau mai facem ceva scoala ?

#53
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Alecsandru010, on 19 iunie 2017 - 18:15, said:


Nu. Zice asa in propunerea de lege:
la cerere?? Pai pui pariu ca o sa ceara toti romanii rromii etc? :)

 Lenevo, on 19 iunie 2017 - 18:19, said:

De ce iti iubesti tara? Ce a facut Romania pentru tine? Nimic, 0, locuiesti ca si mine intr-o tara in care iti este frica sa apelezi la sistemul de sanatate, sistemul de educatie este tinut la pamant si peste tot se fura.

Imi povestea un prieten cum se fura si materialele promotionale, trebuie sa dea 1 pachet de tigari cadou prin promotie... lasa dracu firma, hai sa bagam noi in buzunar pachetul respectiv, brichetele si materialele promotionale le vindem pe OLX.
Cum o sticla de suc sau doza de energizant ajunge sa coste in functie de cum arati sau daca au ei de acoperit vreun gol in casa de marcat.
Curent se fura, apa se fura, caldura se fura, gaze se fura, chiar si benzina pe tichete este bagata la canistra.

De ce sa fiu eu mandru ca sunt roman? Ce a facut tara asta pentru mine? Ca eu mi-am platit toate imozitele la timp.

Ma gandeam sa fac un subiect despre cum fura romanul chiar si materiale promotionale.
Totul se fura, exista de ani de zile emisiuni la TV cu furaciunile din Ro: Romania te iubesc la ptotv, romania furata la digi, abuz de putere sau cum naiba ii zice la antena 3 carmen avram etc etc

Sint atat de multe subiecte cu furturi MARI, incat au subiecte de ani de zile...

Insa daca gandesti asa, e bine sa faci ceva sa nu te consumi singur... recomand emigrarea. Aer curat, liniste, infrastructura si permite o privire filozofica inapoi...

#54
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Daco_Get, on 19 iunie 2017 - 18:37, said:

Prin națiune se înțelege:
Comunitate stabilă de oameni, istoricește constituită ca stat, ...
Fals.
Valonii NU sunt constituiti ca stat, catalanii NU sunt constituiti ca stat, bascii NU sunt constituiti ca stat.
Germanii se afla in mai multe state, italienii la fel.

 iulian_k, on 19 iunie 2017 - 18:26, said:

Oricum o fac. In general toti care nu considera 1 Decembrie zi de sarbatoare muncesc. Aia  cu doliul sunt  doar cativa care n-au altceva de lucru in ziua respectiva.
Da' nu te tine doliul sa nu muncesti si nici nu-ti ocupa timpul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate