Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

BMW e46 320dA, facelift (o peripetie)

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#109
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 t-balt, on 17 octombrie 2017 - 13:24, said:

Bine ca esti mulțumit, numai nu fa vitejii cu ele sau accelera prea tare ca o sa ai surprize. Le-am avut și eu și comparativ cu alea premium nu aveam ce discuta pe ud sau uscat. La mers normal, calm îs ok, dar pt orice altceva nu.

Nu prea sunt genul care se da cu masina. Insa nu stiu ce premium zici tu ca cu 330nm cuplu, nu au nici un efect premium sa non-premium.

#110
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Cum crezi tu:), eu le-am avut pe un benzinar de 2.0 (190 nm), apoi am avut barum pe el si acuma dunlop winter sport 5d. Pe ud pe franare abs-ul lucra de zor, pe uscat pe franare mai puternica idem. pe mazga nu mai zic, era in elementul lui, rupea usor aderenta si la plecare, mai ales daca era o mica rampa si vroiai sa nu pleci ca melcul. Stiam ce am si atunci mergeam cu atentie marita. Diferentele de franare is semnificative, minim 4-5 metri. Pe zapada in schimb stiam ca is bune si pe franare idem.

Ca o comparatie, curba unde vara pe uscat intram cu 60 km/h fara nici o problema (se putea si mai mult cu cativa km), iarna cu debica la 50 km/h fugea de bot inainte, iar cu barum se intampla pe la 55-58 km/h. Aceasi masina.

Edited by t-balt, 17 October 2017 - 14:16.


#111
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Poate aveai tu altceva, la mine nu a fost asa.

#112
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Sunt pline strazile de masini de lux aproape noi cu anvelope de iarna SH mai vechi decat masina sau cu gume no name made in china si voi sariti cu gura pe om ca a luat Debica.

PS.
Modelul de jante pe care il ai mi se pare cel mai frumos pentru E46.

Edited by uhu10uhu, 17 October 2017 - 14:53.


#113
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 uhu10uhu, on 17 octombrie 2017 - 14:47, said:

Sunt pline strazile de masini de lux aproape noi cu anvelope de iarna SH mai vechi decat masina sau cu gume no name made in china si voi sariti cu gura pe om ca a luat Debica.

PS.
Modelul de jante pe care il ai mi se pare cel mai frumos pentru E46.

Multumesc mult, uhu10uhu !

#114
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 uhu10uhu, on 17 octombrie 2017 - 14:47, said:

Sunt pline strazile de masini de lux aproape noi cu anvelope de iarna SH mai vechi decat masina sau cu gume no name made in china si voi sariti cu gura pe om ca a luat Debica.


Dimpotriva , i-am urat sa aiba parte de ele doar i-am atras atentia cum sa circule cu acest model de anvelope( pareri bazate pe experienta cu ele )  . Daca dansul le ia in considerare , bine,  daca nu , dpmdv iara bine Posted Image
P.S. Clasa de franare pe umed " F " spune multe, multe .

#115
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Baxon, nu stiu de unde iti iei tu informatiile...

Uite in poza atasata, detaliile anvelopelor mele.

Attached Files



#116
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Alea is Frigo HP 2 - cu totul alt model fata de ce ai tu, Frigo 2! adica astea:
https://www.norauto....-55r16-91t.html

ai 91T, nu H(nu se fabrica modelul asta H), ai C si C la economie si ud + cu totul alt profil, ce pare mai ok cu apa. daca de la aia ai luat si ti-au dat altceva decat ai comandat fa retur:)

PS: HP2 = High Performance 2...adica mai bune:) diferenta de pret e de 30 de lei/buc teoretic seamana cu un model de la GY ultragrip:), asa cum fulda sportcontact2 e defapt GY Eagle F1 asymetric 2:)

Daca poti schimba eu as lua modelul hp2! Poate asta are si prietenul tau HP ori HP2 si acolo mai cred ca is mai aproape de celelalte.

http://www.autobild....205.html#bild14

Considera ca Fulda Kristal Montero (de pe locul 20) e o versiune evoluata a Frigo 2 (tot GY dar e mai sus un nivel clasata in gama decat Debica). Compara apoi cu Alpin 5 care e pe locul 2:)

Edited by t-balt, 17 October 2017 - 16:04.


#117
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 t-balt, on 17 octombrie 2017 - 15:47, said:

Alea is Frigo HP 2 - cu totul alt model fata de ce ai tu, Frigo 2! adica astea:
https://www.norauto....-55r16-91t.html

ai 91T, nu H(nu se fabrica modelul asta H), ai C si C la economie si ud + cu totul alt profil, ce pare mai ok cu apa. daca de la aia ai luat si ti-au dat altceva decat ai comandat fa retur:)

Daca am T inseamna ca am cu C, nu am cu F 100%

Eu am luat aceleasi anvelope de le-am mai avut. Nu ma pricep la detalii prea mult pentru ca am pe cineva de se ocupa. Le detine si el tot pe e46, se vinde foarte mult si nu sunt probleme.

Inca odata, cineva v-a mai zis, nu confundati cu SH sau China, Debica sunt facute in Cehia. Daca esti din Bucuresti, le testam impreuna.

Edited by niposs, 17 October 2017 - 15:53.


#118
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
91T sau 91H ?
Pune o poza cu anvelopele tale sa vedem ; daca e H atunci imi retrag cuvintele .

https://www.compari....erea-produsului

#119
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Gata, am ajuns acasa si am verificat.

Imi cer scuze pentru cei pe care i-am suparat pentru ca mi-am cumparat Debiça. Posted Image)

Attached Files


Edited by niposs, 17 October 2017 - 21:24.


#120
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017
Am avut si eu acest model, insa pe un Logan. Le.am folosit 3 ierni, aproximativ 30-35000 km si din iarna pana acum, nu au fost date jos de pe masina si au mai facut ceva km si s.au tocit de tot. Nu am ramas vreodata impotmolit cu ele si masina a circulat chiar si in conditii grele. Pot spune ca daca ii cunosti limitele masinii, nu ai probleme cu anvelopele, mai ales ca sunt noi.

#121
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
No' , eu nu gasesc nicaieri anvelopa asta de iarna , numai de vara( debica presto hp )  deci da te rog un site sau de unde le-ai luat si pretul /buc daca nu te deranjeaza , merci

Edited by Baxon, 17 October 2017 - 22:13.


#122
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017
Intra pe compari.ro si acolo gasesti multe anvlope, la preturi foarte mici

#123
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 niposs, on 17 octombrie 2017 - 15:08, said:

Uite in poza atasata, detaliile anvelopelor mele.
In poza atasata scrie clar clasa de franare pe umed B iar pe poza apare C , deci care e realitatea ca eu , unul ma indoiesc si cred ca au totusi E .

Totusi o poza facuta ca lumea in lateralul anvelopei nu poti face ? Adica sa vedem toata anvelopa nu doar cateva litere .

Edited by Baxon, 17 October 2017 - 22:22.


#124
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 Baxon, on 17 octombrie 2017 - 22:19, said:

In poza atasata scrie clar clasa de franare pe umed B iar pe poza apare C , deci care e realitatea ca eu , unul ma indoiesc si cred ca au totusi E .

Totusi o poza facuta ca lumea in lateralul anvelopei nu poti face ? Adica sa vedem toata anvelopa nu doar cateva litere .

Uite, scuze, alesesem gresit.

https://www.emag.ro/...0/pd/DGFR42BBM/

https://www.debica.c...pony/_55?tt=547

Asta este pe site la ei, poti verifica singur ca sunt C si C.

Attached Files



#125
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Asa da . Acuma am pricipit :)
Imi mentin sfatul sa fi cu bagare mare de seama cand franezi cu ele Posted Image

#126
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 Baxon, on 17 octombrie 2017 - 22:38, said:

Asa da . Acuma am pricipit Posted Image
Imi mentin sfatul sa fi cu bagare mare de seama cand franezi cu ele Posted Image

Am sa mi le iau pe astea cu 700 bucata si am sa fiu mai atent ca la Debica....

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate