Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Echivalare competente lingvistice bac

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
scardy7

scardy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.05.2016
Salut! Stie cineva daca se pot echivala competentele lingvistice de la bacalaureat cu testul de verificare a unei limbi straine din cadrul FILS UPB? Mentionez ca am sustinul evaluare la limba engleza obtinand calificative de B1 si B2! Astept un raspuns! Multumesc!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
NU

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
DA.
"Test de competență lingvistică
Candidații la Facultatea de Inginerie în Limbi Straine, care nu posedă un certificat de competență lingvistică eliberat de instituții abilitate, susțin un test de competență lingvistică pe data de 22 iulie 2016, după următorul program:"
Certificatul de competenţă lingvistică
Candidaţii trebuie să prezinte un Certificat de competenţă lingvistică, eliberat de către liceele cu profil special (bilingv, cu predare intensivă de limbi străine) sau de alte organisme abilitate (de exemplu: TOEFL sau Cambridge pentru limba engleza, DELF sau DALF pentru limba franceza, Sprachdiplom sau TestDaF pentru limba germana)."
http://ing.pub.ro/admission/licence/

Edited by pasilla, 16 June 2017 - 16:39.


#4
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

 pasilla, on 16 iunie 2017 - 16:36, said:

DA.
"Test de competență lingvistică
Candidații la Facultatea de Inginerie în Limbi Straine, care nu posedă un certificat de competență lingvistică eliberat de instituții abilitate, susțin un test de competență lingvistică pe data de 22 iulie 2016, după următorul program:"
Certificatul de competenţă lingvistică
Candidaţii trebuie să prezinte un Certificat de competenţă lingvistică, eliberat de către liceele cu profil special (bilingv, cu predare intensivă de limbi străine) sau de alte organisme abilitate (de exemplu: TOEFL sau Cambridge pentru limba engleza, DELF sau DALF pentru limba franceza, Sprachdiplom sau TestDaF pentru limba germana)."
http://ing.pub.ro/admission/licence/

N-ai inteles intrebarea.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Nu.

Oricum, e inutil. Te duci, stai 5 minute si aia e.

Edited by Lex404, 16 June 2017 - 17:04.


#6
scardy7

scardy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.05.2016
Ideea e ca eu o pun FILS ca prima optiune la redistribuire, iar ca sa dau examen la engleza trebuie sa ma inscriu la FILS adica prima optiune la inscriere.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Mr_Who, on 16 iunie 2017 - 16:43, said:

N-ai inteles intrebarea.
Si care era intrebarea ?



Te poti inscrie cu cerificatul de competente lingvistice eliberat de liceu. Nu este necesar sa dai testul la facultate.

Edited by pasilla, 16 June 2017 - 18:06.


#8
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Examenul de bac de limba straina nu ofera un certificat (separat de diploma de bac). La terminarea liceului, daca a fost pe profil bilingv, e posibil sa se elibereze certificat pt limba straina (atestat). La admitere pt facultate trebuie fie certificatul de la liceu, fie unul din cele cunoscute (Cambridge etc).
Intreaba la facultate ca sa fii absolut sigur, eu stiu ca diploma de bac nu tine loc de certificat de competente lingvistice.

#9
scardy7

scardy7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.05.2016
Am rezolvat problema, competentele se pot echivala numai daca s-au obtinut cel putin 3 calificative de b2 la cele 5 probe!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate