Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Nokia 6230i Vs. Nokia 6630

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
OBA

OBA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.06.2004
Vreau sa imi cumpar unul din cele 2 telefoane mentionate la titlul subiectului,probabil in decursul urmatoarei luni.Daca ati avut de a face cu ambele , va rog sa-mi spuneti si mie care e mai "bengos"? Din punct de vedere al calitatii pozelor,al mp3playerului,al acoperirii,al stilului s.a.m.d.

#2
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
nu poti compara aceste 2 telefoane deoarece unul are sistem de operare si celalalt nu...dar as alege 6230i pentru rezolutia ecranului, pentru ca are radio, pentru ca nu este incet in meniu si nu se blocheaza/restarteaza ca un symbian...dar si 6630 este o alegere destul de buna, face poze ceva mai bune decat 6230i, le salveaza mai repede...in rest, daca e judecam dupa aspect as zice k e racheta de ping-pong


bafta

#3
ate_muthafuka

ate_muthafuka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 10.03.2005
eu zic ca daca te pricepi cat de cat la software... incearca 6630..
daca vrei doar mp3 player si radio si camera.. ia-ti 6230i..

sa sti ca degeaba are rezolutie pe un ecran mic.. chiar daca 6630 are un ecran cu mai putine culori.. da cu o vizualizare mai bine a pozelor.. pe full screen si pe un ecran mai mare ...  si mai multe optini de zoom .. etc.. prelucrare.. depinde ce softuri ai..

#4
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
camera de la 6230i face poze bune cu claritate buna in conditi bune de lumina
mp3 poti sa bagi multe pe un card de 512
radio se aude tare si clar
6630 nasol arata dar totusi e symbian daca vrei sa nu ai probleme cu un mobil iati unu fara symbian asta in functie cat de multe stii despre programe si softuri de sym....
eu asi opta pt. 6230i eu diasta am am avut sansa sa iau un 6630 dar am refuzat categoric:) 6230i e un mobil simplu de manevrat si de lucrat cu el

#5
OBA

OBA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.06.2004
As mai avea o varianta si-anume Samsung D600.
Sa merg pe nokia totusi ?

#6
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
D600 misto telefonu cam scumpulet si a luat varamiu l-am vazut destul de destept, totusi iti recomand sa te limitezi la nokia e o marca mai de incredere...
ca perfomante D600 bate 6230i si 6630
2mp 100mb interna mai mare ecranul ...... dar e fara symbian

last edit: e glisant cam nasol parerea ea

Edited by mihaisovi, 14 February 2006 - 21:38.


#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
6230i e un mobil mic si manevrabil la care se aude bine muzica pe casti sin difuzor dar camera este slaba , in comparatie cu a lui 6630 si la video mai bine renunti ca pe 6630 iti pui o aplicatie si poti inregistra in MP4 la rezolutie CIF si 6630 e 3g si e mult mai stabil si are mult mai multe de oferit decat 6230 doar ca arata mai ciudat (mie imi placea) e mai greu de folosit (SYMBIAN) , dar la capitolul jocuri si personalizare software era primul . Jocuri 3D , aplicatii , printre care programe de redat OGG, WMA, AVI, MOD , compus MIDI navigare GPS cu harta completa a Romaniei , foto panoramic si multe altele .


Amandoua au o situatie mai albastra la autonomie dar 6630 cu setari potrivite tine aproape cat 6230i dar forjat ai nevoie de o incarcare la 24 de h  :huh:  .

Edited by connectorxp, 14 February 2006 - 21:41.


#8
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005
ca alternativa la 6230i te-ai gandit la un se k750i?la chestiile practice peste d600 si 6230i(mp3-player,radio,camera,etc) si inplus se incadreaza in aceeasi categorie de pret cu 6230i  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate