Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Durerea singuratatii!

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016
De curand m-am mutat singur, nu ma intelegeam asa bine cu parintii mei, am repulsie fata de ei si mi-am reprimat toate sentimentele care fac ca o relatie parinti copil sa functioneze.

Nu prea am prieteni si sunt mai mult singur, de cand sunt singur in casa am o durere profunda in suflet. Am avut oameni in jur dar nu m-am simtit respectat, nu cred ca am avut vreodata vreun prieten in sensul de prieten doar oameni care si-au urmat proprile interese.

Acum 2 zile am fost in club 2 o tipa din Australia si un tip din Londra pare ca  sunt mai de treaba decat noi romanii, am luat primata data in viata mea esctasy cu ei. La un moment dat am mers in masina ca sa ne relaxam si am avut un moment terapetic ne-am tinut toti in brate m-am simtit iubit in acel moment i-am vazut pe parinti mei in ei , am simtit ca acel gol nu mai este in mine si am realizat ca eu cred ca mama nu ma iubeste. Cel mai probabil trauma asta am de cand aveam 11 ani si a plecat pentru zece in Italia practic eram mai apropiat de ea si ma daramat atunci.

Am mai multe probleme cu care ma lupt si nu le pot rezolva pentru relationez prea mult, inteligenta mea emotionala este foarte scazut. As putea descrie viata mea emotionala ca o galeata cu rahar cu putina miere.

Sunt 2 parti in mine una care isi uraste parinti pentru ca eu dau vina pe ei pentru toata suferinta si una care este ingropata si care cred ca are sentimente pentru mama lui.
Imi aduc aminte ca eram cu mama si cu inca cineva care a spus Cred ca el va iubeste si mi-a venit sa plang si m-am dus la baie.

Majoritatea timpului gandesc in gol fara un sens anume pentru ca nu dau voie sa traiesc emotiile, fara emotii viata mea nu are niciu fel de culoare.

constientul este doar o mica parte din psihicul meu si doar hoinarind acolo nu pot indentifica si gasi solutii la problemele cu care ma confrund. Stiu ca ar trebui sa nu mai ma tin incatusat si ma uit in interiorul meu. Cred ca am un mecanism de aparare imi e frica de ce as putea vedea acolo si nu as putea face fata,
Framantarea mea este cum sa fac sa-mi dau voie sa simt, sa am trairi, sa le las sa se consume.

Ce am scris randurile de mai sus sunt lucruri la care m-am gandit destul de mult si am incercat sa am insights. Desi pot sa gandesc toate lucrurile astea care totusi o logica din punctul meu de vedere n-am schimbat aprope nimic doar gandesc alte lucruri dar la nivel de subconstient ma lupt cu mine si sufar si ma simt gol in sufletul.

Mi-ar placea ca sa va impartasiti proprile experiente din care as putea sa invat sau imi oferiti o alta perspectiva de a vedea lucrurile si mai ales cum sa dau voie emotiile sentimentelor si trailor sa se consume.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Ai un loc de munca, o prietena/ iubita, un scop in viata?Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 June 2017 - 18:53.


#3
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Apucate de sport aveam si eu astfel de apucaturi cand eram mai tanar,alergam si faceam flotari pana adormeam pe jos :)

#4
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016

View Post_SucreBolivar_, on 05 iunie 2017 - 18:54, said:

vorbeste cu parintii
Stiu ca asta ar fi una dintre solutii, e atat de greu sa fac asta. Nu vreau si ceva ma opreste din adancul meu sa fac asta dar gandesc ca asta ar fi solutia, dar acel lucru din adancul meu este mult mai puternic.

#5
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Scuze dar la lipsa de sex...asta e rezultatul.

#6
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Este ok! Iti urasti parintii. Ai plecat de la ei. Esti liber ca pasarea cerului. Ce mai vrei?

#7
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016

View Postdanielscofield, on 05 iunie 2017 - 18:57, said:

Stiu ca asta ar fi una dintre solutii, e atat de greu sa fac asta. Nu vreau si ceva ma opreste din adancul meu sa fac asta dar gandesc ca asta ar fi solutia, dar acel lucru din adancul meu este mult mai puternic.
Orgoliul te opreste sa vorbesti cu parintii . Tu astepti ca ei sa vina , sa-si ceara scuze , eventual sa te ia acasa . Greseala e la tine .

#8
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostZIGZAG20, on 05 iunie 2017 - 18:52, said:

Apucate de sport aveam si eu astfel de apucaturi cand eram mai tanar,alergam si faceam flotari pana adormeam pe jos Posted Image

Știu senzația, e super tare :)

#9
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostChillax, on 05 iunie 2017 - 19:17, said:

Mă bucur că te-ai regăsit în descriere Posted Image
Tu esti in echipa cu surgeoniac? Asta pare unul din topicele lui. Voi vreti sa va distrati?
Sunteti rude?

Edited by menaloty, 05 June 2017 - 19:23.


#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View Postdanielscofield, on 05 iunie 2017 - 18:57, said:

Stiu ca asta ar fi una dintre solutii, e atat de greu sa fac asta. Nu vreau si ceva ma opreste din adancul meu sa fac asta dar gandesc ca asta ar fi solutia, dar acel lucru din adancul meu este mult mai puternic.
Nicolae Paulescu împreună cu alți ca oameni de știință precum Jacques Monod spun că la temelia oricărei creații/ființe stă un plan/proiect.
Acest proiect implică după termenii lor : teleonomie, morfogeneză și invarianță.
Teleonomie - mers către un scop,
Morfogeneză - forma pe care o ia acea ființă,
Invarianța - fiecare ființă rămâne cum a fost rânduită, creată...
Puiul de găină nu se transformă în elefant; bobul de grâu tot bob de grâu rămâne; mielușelul, mielușel etc.
Așadar la baza fiecărei existențe stă un proiect, o idee bine definită.
Această achiziție a științei nu poate duce decât la concluzia că existența se întemeiază pe spirit, nu pe materie.
Deci iată, ajungem iarăși la logos, la rațiunile lucrurilor....Posted Image

Edited by xmanyacs77, 05 June 2017 - 19:43.


#11
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View Postmyshyk, on 05 iunie 2017 - 19:06, said:

Are "repulsie" fata de ei. Dupa ce ani de zile, le-a mancat nervii, mancarea, banii pe medicamente, pe haine, pe scoli, pe distractii, acuma are o "repulsie". Cum crezi ca-si poate invinge repulsia, incercand sa gandeasca? mai bine se plange la niste necunoscuti pe forum, nu?
Cum sa nu aiba repulsii ? Aia au venit acum cu niste observatii , poate chiar cu niste reguli de viata , vor sa bage in el responsabilitati , sunt invechiti . Libertatea s-a dus , banii nu mai curg , ba chiar or fi avut tupeul sa ii spuna ca trebuie sa munceasca si el ceva .

#12
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Ala pleaca de acasa ca avea repulsie fata de parinti, dintr-un motiv pe care nu-l spune si pe care nu-l stie nici el, in mod sigur.
Si cand se vede singur si linistit, cand ar trebui sa ia viata in piept, ce sa vezi? I se face dor de parinti si probabil ca ar vrea ca ei sa vina si stea cu el. Bai, esti zdravan?
nu puteti sa inventati ceva cat de cat logic?
Ah, dar nu, acum abia urmeaza spilul. Ala se apuca de droguri si incepe sa se simta bine. Ce sa vezi? Sa fie o invitatie si pentru altii?
Stati sa vedeti.

#13
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
tinere, si eu am trecut prin criza adolescentei. Iar de curand prin cea a adultului de+50 ani..
Sa revein. Ce ai trait ce ceva normal. Ruperea de babaci, de mediul cunoscut...
Ai cumva vre-o pasiune pt care "merita sa lupti pana la moarte".Banuiesc ca nu.
Drogurile. Ma KAK pe el. De la prea multa bautura la bagami-as in extasy-ul ala, the same shit...Eu NU am nevoie de stimulnet. Adica nu sunt atat de slab.
Chestia cu deschiderea spre autocunoastere bla bla,  o laba trista a vanzatorilor care normal ca vor sa iti ia banii..
Daca esti prea prost sau bleg sa le dai, sinucide-te de pe acum. Spun asta pt ca odata ce te vei obisnui vei devenii sclavul lor. Si vei da ultimul ban, iti vei pierde tot.
Daca tu sau altii o sa ma reclame la admin pt libertate de limbaj, nu imi pasa. Am fost fost depunctat, banat temporar, etc.Si am continuat cu glumele..
Rezolvarea situatiei. Lasa australienii. Sunt urmasii fostilor ocnasi. Sau  f te dar cu caciula..
Si cauta un job in care sa te implici. Sau pune mana pe o carte, invata ceva care iti place. Laba aia cu Bill care nu are facultate sa o spuna cei pe care nu ii duce capul sa o faca. Si crapa invidia in ei...
Daca te simti nasol, cauta pe net niste filme.. De ex "Si caii se impusca, nu-i asa?" sau "Zona gri" sau "Das Boot". Acolo viata in fata mortiii. Fiecare lupta in felul ei/lui. De din astia care doar stiu sa piarda e plina lumea, "care e rea domle, si nu intelege un suflet delicat ca mine". Da, si eu sunt un delikakat.Care am ajuns de cateva ori la pamant, de unde m-am ridicat cu dintii in gatul aluia...
Sportul e si el bun. Am -9 si -10 dioptri de prin clasa a VII-a. Nu-i asa ca sunt ideal pt postul de portar? Asa au gandit si altiii Ii dau lu chiorul ala in binoacle.. Pana cand am "gresit" si le-am degajat niste mingi zdrept in fata lui .Apoi picioarele mele s-au lovit de bilele lor. Si coatele meie au cazut in capul sau gura atacantului.. Dupa aia nimeni nu m-a mai luat prea usor..A, goluri am mai luat, nicio problema, 11m se rateaza, nu se apara..Lui Duckadam i-a pus mana Dzeu pe cap atunci, ca altfel..
Sau tenisul. Ce imi facea un amic cu loviturile taiate..pana cand am auzit sunetul..si dupa aia am invatat sa ii dau scurte.. Sezonul urmator a refuzat sa mai joace cu mine..

Pe scurt "fi barbata, Zoe"

#14
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostChillax, on 05 iunie 2017 - 20:26, said:

Vezi cum vorbești, că nu ești în cârciumă la tine, copile Posted Image

Și un sfat prietenesc : nu mai veni pe forum când ești beat.
Hai, zi cu drogurile, ca abia astepti.

#15
Chillax

Chillax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.05.2017

View Postmenaloty, on 05 iunie 2017 - 20:29, said:

Hai, zi cu drogurile, ca abia astepti.
Acuma vrei și droguri ?
Eu ți-am zis că ai greșit locația :lol:

#16
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostChillax, on 05 iunie 2017 - 19:48, said:

Uite un lucru care nu mă miră din nou, pentru că mereu sunt cei care nu înțeleg mai mult de 1% care afirmă că restul 99% nu este important.

O întrebare simplă ( sper că ajunge 1% ca s-o înțelegi ) : dacă nu înțelegi restul de 99%, atunci de unde știi că nu este important ?  Posted Image  Posted Image
Asta e filozofie de doi bani, de tipul "cine nu e cu noi, e impotriva noastra". De unde ai dedus ca n-am inteles restul de 99%? Se pare ca tu esti cel care nu poate intelege "esenta" Iar esenta nu trebuie neaparat sa depaseasca 1%.Si oricum eri oftopic cu acea remarca, "mirata" a ta.Dar am zis ca trec peste.. Dar daca mai insisti,....

#17
Chillax

Chillax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.05.2017

View PostPrien, on 05 iunie 2017 - 20:26, said:

.....

Respect pentru postare.

Bine că unii își folosesc și creierul, nu doar tastatura.

View Postmyshyk, on 05 iunie 2017 - 20:34, said:

Asta e filozofie de doi bani, de tipul "cine nu e cu noi, e impotriva noastra". De unde ai dedus ca n-am inteles restul de 99%? Se pare ca tu esti cel care nu poate intelege "esenta" Iar esenta nu trebuie neaparat sa depaseasca 1%.Si oricum eri oftopic cu acea remarca, "mirata" a ta.Dar am zis ca trec peste.. Dar daca mai insisti,....
De acolo că ai recunoscut tu singur ” Intamplator, acel 1% inteles de mine ”

În rest, nu dau 2 bani pe bullshit-ul tău pe care încerci să mi-l vinzi și cei care sunt de acord cu tine. Contribuția ta la acest topic este egală cu zero.
Ce cauți pe această arie, de fapt ?
Știu că nu îmi vei răspunde la obiect, pentru că răspunsul ar fi ” Mă plictisesc de mor luni seara și cum n-am program mai bun, stau și frec menta pe forum, împreună cu celelalte genii care îmi dau like-uri,  pe niște subiecte pe care nu le înțeleg .”
Posted Image

Edited by Chillax, 05 June 2017 - 20:40.


#18
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Multumesc frumos. Da, am trait si ei clipe tampite. Si chiar de curand ..Dar asa e in viata. Cand am iesit din a mamei nu mi s-a zsi ca doar lapte si miere..
Pe de alta parte, cand esti intr-o pasa proasta, alungi oamenii de langa tine. Cine are chef sa ma asculte si sa ma conzoleze si sa vai dragutule, .saracu de tine.fiecare are problemele lui.
Initiator. Acum ca ai luat o data, asta e. Uita. Eu i-am servit-o unuia care scrise ca a fost intr-o cafenea din Amsterdam si a incercat, ca acolo sunt legale. Asculta BA,stiu eu daca nu cumva nu esti sub influenta lor si aici? Drogatule, ia asculta la mine comanda...de i s-au strepezit dintii ..Cum era si public si ceva oficial, a regretat ca s-a dat cocos.....Putin imi pasa de el...
Asa ca schimba nickul si uita..Altfel, peste un timp dupa ce iti revi, cineva o sa ti-o arunce..Si atunci sa vedem ce mai spui.. Chestia asta din viata ta pune-o pe o hartie igienica si sterge-te cu ea la ...Da, ai avut o cadre. OK, si pe mine la 20 ani gagica.. Am baut si dupa 2 zile m-am dus la job. Si munca...Ce nu te omoara te intareste..Altii au pierdut imperii..
Altfel,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate