Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Durerea singuratatii!

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017

View Postddaannii, on 05 iunie 2017 - 19:00, said:

Scuze dar la lipsa de sex...asta e rezultatul.

View Postmenaloty, on 05 iunie 2017 - 20:13, said:

Ala pleaca de acasa ca avea repulsie fata de parinti, dintr-un motiv pe care nu-l spune si pe care nu-l stie nici el, in mod sigur.
Si cand se vede singur si linistit, cand ar trebui sa ia viata in piept, ce sa vezi? I se face dor de parinti si probabil ca ar vrea ca ei sa vina si stea cu el.

View PostPrien, on 05 iunie 2017 - 20:26, said:

Pe scurt "fi barbata, Zoe"

Dilema tocmai a fost rezolvata doar prin aceste postari. Aa, ca e mare lenea si nu-i convine initatorului de topic ca i se calca peste orgoliu asta e alta mancare de peste.

Edited by petrenjel, 05 June 2017 - 20:50.


#20
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Exact ceea ce cauti si tu. Doar ca din alt punct de vedere. Nu punctul de vedere al"buricului pamantului".

#21
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Lasa extasy-ul, ia un buchet de flori si du-l mamei tale, imbratiseaz-o, lui taica-tau ia-i o bere si stai de vorba cu ei frumos. Nu-i mai condamna atat pentru ca iti dau sfaturi, asa sunt babacii cicalitori dar o fac din dragoste si grija. Aia de la care ai simtit iubire cand te-a imbratisat dupa portia de extasy, a doua zi te-a si uitat si si-o trage cu altul. Extasy-ul iti da doar niste iluzii false si beatitudinea spiritului, in fond ala e scopul drogurilor, sa iti goneasca in galop creierul pe campii.

#22
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
nu sunt psiholog, am ceva experienta de viata, asa ca spun ca nu singuratatea este problema initiatorului topicului ci rasfatul.
Este un tip rasfatat. - aici se pare ca au gresit parintii

Edited by vio69a, 05 June 2017 - 21:21.


#23
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Pentru cine nu știe

#24
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
Omule , nu trebuie sa te simti singur , incearca sa-ti faci prieteni sa faci ceea ce iti place , eu am reusit sa-mi fac multi prieteni si ma cunoaste multe lume si ma respecta cand ma intalnesc cu ei .Nu trebuie sa fii anxios si sa te simti singur pentru ca nu e bine si o sa intri in despresie iar depresia se trateaza foarte greu , iti spun sincer.

#25
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Pentru initiatorul topicului: vezi cum se iau la flame astia de aici? No cam asta ar fi un remediu pentru singuritate - trebuie sa te certi mai des. Ia-l pe oricare de pe strada, spune-i ca e mic si urat ca flocul de pe cur. Si poti practica asta intr-o relatie mai ales daca gagica e rubensiana - sunt atatea motive de cearta incat nu o sa te plictisesti nici cand dormi. Stii cum se zice: un phu-tai bun cu strigaturi te vindeca de singuratate si depresie timp de 1 saptamana.

Edited by petrenjel, 06 June 2017 - 08:33.


#26
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu vedeti ca initiatorul n-a mai aparut? Si-a lasat "dedublarea" sa debiteze pe forum in locul lui.Nu e nici primul, nici ultimul....Dr Jekyll and Mr. Hyde.

#27
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016

View Postmyshyk, on 06 iunie 2017 - 10:28, said:

Nu vedeti ca initiatorul n-a mai aparut? Si-a lasat "dedublarea" sa debiteze pe forum in locul lui.Nu e nici primul, nici ultimul....Dr Jekyll and Mr. Hyde.
N-am postat ca nu am gasit nimic folositor in majoritatea postarilor. Nu cred ca e un loc potrivit pentru astfel de discutii!

#28
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostChillax, on 05 iunie 2017 - 21:51, said:

Crezi tu ? Posted Image

Amator Posted Image

Mersi de grijă. Mai mult mă apucă râsul când îl văd pe @ascended cu treburile astea.

Zici?

Ia 5 zile pauza.


am facut curatenie pe topic, sa nu mai vad offtopic (2 zile la insectar) sau jigniri (5 zile la insectar)

Edited by Lex404, 06 June 2017 - 10:53.


#29
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017

View Postdanielscofield, on 06 iunie 2017 - 10:35, said:

N-am postat ca nu am gasit nimic folositor in majoritatea postarilor. Nu cred ca e un loc potrivit pentru astfel de discutii!


Atitutdine de "calcat pe orgoliu" - nu-mi place adevarul, il evit. Eu cred ca ai primit raspunsuri la obiect inca din primele postari, lasand la o parte mistocarelile sau sicanarile intre unii si altii. Locul potrivit pentru astfel de discutii era la psiholog sau la curve. Ambele tabere au aceeasi tipologie de activitate.

#30
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu ai precizat varsta/ ocupatia , interesele , stii tu , ce e mai important .
Daca ai 40+ sau 20+ e o diferenta de " sfat " .

#31
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postdanielscofield, on 06 iunie 2017 - 10:35, said:

N-am postat ca nu am gasit nimic folositor in majoritatea postarilor. Nu cred ca e un loc potrivit pentru astfel de discutii!
Cred ca nici tu nu ti-ai expus clar problema. Titlul ales de tine "durerea singuratatii" scuza-ma, dar nu are nici o noima sau logica, din moment ce singuratatea ti-ai asumat-o. Si daca te simti singur, nu are nico logica sa te mai gandesti la parintii aceia care iti repugna atat de mult.
Cu ei ai terminat, nu-i asa? Nu asta ai vrut?
Ca am vazut ca ti se dadeau sfaturi sa vorbesti cu ei. Cei care iti dadeau astfel de sfaturi, probabil bu au inteles repulsia ta fata de parinti.

In concluzie, ai putea sa ne lamuresti in ce sens te simti singur. Ai vrea alti parinti? Sau ai vrea pe cineva langa tine?
Poti raspunde?

#32
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
singura solutie este sa repeti experienta cu pastile de ecstasy
ele iti cresc nivelul de serotonina astfel incat sa simti empatie si iubire
problema e cand iti scad neurotransmitatorii si ajungi inapoi la depresie, de aia cel mai bine bagi ecstasy in week-end cu prietenii englezi, australieni
iar luni te deprimi si mergi la munca

macar asa ai ce astepta de la viata (seara de vineri)

#33
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Apuca-te si fa voluntariat pentru cei cu adevarat amarați. Nu-ți mai plânge de mila pe aici, ca o sa ajungi sa ai repulsie si fata de tine.

Edited by cataspo, 06 June 2017 - 13:09.


#34
mamaiafan

mamaiafan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 27.04.2017
lasa drogurile daca vrei sa faci ceva cu tine.
multa lume sufera de singuratate, putini ar avea curajul s-o recunoasca.
actionezi in vreun fel ca sa "scapi" de ea?

Edited by mamaiafan, 06 June 2017 - 21:48.


#35
Majestic

Majestic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 13.09.2006
Cel mai bun lucru pe care puteai sa ti-l faci e ca ai devenit independent.

Zici ca ai rezolvat-o: o chirie, un salariu, o bere... Ai castigat dreptul sa nu mai fi dezamagit de parinti, f****t la icre nonstop, faci ce vrei cu viata ta.
Faza e ca in Romania nici n-ai prieteni adevarati, ca nu-s oameni adevarati. Stiu ce zici. Doar bascalie, glume retardate, discutii cu tenta de barfa, nu prea vezi respect in oameni. Vb aia, "fi increzator in multi dar taie tu cartile".
Depresia singuratatii am simtit-o si eu,dar trece si dup-aia vine partea frumoasa.

Ai rabdare doar, lasa drogurile/alcool/tigari in exces si nu mai cauta "parent replacements", chiar daca australienii sunt ok. Traseaza niste limite si pastraeza-le. Familia nu te-a sprijinit, go over it. Refa-ti viata, esti adult 100% functional, munceste si fii fericit.
Been there done that, si inca un lucru: de singuratate tre sa stii sa te bucuri. It wont last too much, sa vezi cand te combini cu vreo gagica posesiva ce scade timpu liber :))).

Good luck!

#36
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Cred ca esti depresiv. Drogurile nu sunt solutia problemelor tale.
da-ti timp si apoi discuta cu ai tai, ca de la adult la adult, spune-i mamei ce te doare , ce te-a afectat in relatia cu ea.
Nu le purta ura, nu stiu daca ai asa motive serioase, dar daca ai iarta -i si distanteaza-te!

Gaseste-ti un scop, un job in viata din care sa traiesti si care sa-ti faca placere.
Sanatate si lasa drogurile alea!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate