Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Mihaela Bilic-ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Bineinteles ca imi mentin parerea.

#38
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Chiar si acum cand ai aflat ca nu stie sau dezinformeaza in privinta metabolizarii fructozei?

#39
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Nu dezinformează deloc. Chiar are dreptate. Sunt o grămada de studii care au stabilit ca ficatul gras se face din exces de glucide, mai degrabă decât din consumul de grăsimi.

Edited by richelieu, 23 August 2017 - 19:16.


#40
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Mai citește încă o dată afirmațiile ei.
Despre cauzele și tratamentul ficatului gras îți recomand să citești recomandările oficiale, nu conferințele diverșilor guru. Ficatul gras este provocat în special de alcool, dietele grase și dietele hipercalorice.

Edited by EXIT, 23 August 2017 - 19:30.


#41
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Bineînțeles ca alcoolul e pe primul loc. Iar excesul duce la hipercalorii foarte ușor.  Nu sunt genul căruia ii place sa scrie mult și totodata nici sa ma contrazic, in special cu tine, pentru ca am avut destule polemici de-a lungul timpului și nu am cum sa te iau in serios....
Deci nu continui discuția și nici polemica despre surse, guru....și alte chestii de genul. Cine are îndoieli referitoare la afirmațiile vreunuia dintre noi, poate sa caute.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate